Novinka

26. říjen 2021

Focusrite Clarett+

Obrázek

Firma Focusrite představila novou řadu zvukových rozhraní Clarett+, která je přímým nástupcem série Clarett. Zahrnuje trojici modelů, které se liší různým počtem vstupů a výstupů. Uplatnění najdou při práci jak v domácích studiích, tak i při profesionální produkci na náročnějších projektech. Společným jmenovatelem všech USB zvukových karet je prémiová kvalita zvuku. Díky inovovaným předzesilovačům a převodníkům s velmi vysokým headroomem, nízkým zkreslením a velmi malým šumem lze vytvářet nejčistší nahrávky s ohromujícími detaily při všech úrovních hlasitostí. Zvukové karty jsou kompatibilní s operačními systémy Windows i iOS. Do série Clarett+ se řadí tři nové modely – Clarett+ 2Pre, Clarett+ 4Pre a Clarett+ 4Pre.


Focusrite Clarett+ 2Pre
Clarett+ 2 PRE je základní model USB zvukové karty od výrobce Focusrite. Jedná se o přímého nástupce předchozího modelu Clarett 2 PRE USB. Určená je především pro méně náročnou práci v domácím studiu. Díky kompaktním rozměrům a možnosti napájení přes USB najde uplatnění i v terénu či na cestách. Disponuje A/D a D/A převodníky s maximálním rozlišením až 24-bit / 192kHz. Dynamický rozsah dosahuje až 124 dB. AIR obvod emuluje impedanční a rezonanční vlastnosti vstupních transformátorů legendárních studiových předzesilovačů řady ISA. Díky tomu lze dosáhnout vzdušného a čistého zvuku s ultranízkým zkreslením a minimálním šumem, který činí pouhých -129 dBu. Další specialitu představují potenciometry gain s dokonale lineárním průběhem zesílení. Zvuková karta disponuje 2 kombinovanými mikrofonními a nástrojovými JFET vstupy. Rozhraní ADAT pojme dalších 8 vstupů. K dispozici jsou 4 linkové TRS výstupy, přičemž dva lze využít pro monitoring s anti-thump technologií. Nechybí také sluchátkový výstup a MIDI In/Out. Konektor USB-C umožňuje přímé napájení bez nutnosti připojit DC adaptér. Nicméně adaptér je součástí balení pro případ připojení k USB 2.0 a vyššímu. Kromě dvojice USB kabelů balení zahrnuje také balíček hudebního softwaru s virtuálními nástroji pro recording, Focusrite plug-iny a mobilní router Focusrite Control.

Focusrite Clarett+ 4Pre
Zvuková karta disponuje 4 kombinovanými mikrofonními a nástrojovými JFET vstupy a další 4 linkové TRS vstupy na zadním panelu. Rozhraní ADAT pojme dalších 8 vstupů. K dispozici jsou 4 linkové TRS výstupy, přičemž dva lze využít pro monitoring s anti-thump technologií. Nechybí také 2 sluchátkové výstupy, MIDI In/Out a digitální S/PDIF In/Out. Konektor USB-C umožňuje přímé napájení bez nutnosti připojit DC adaptér. Nicméně adaptér je součástí balení pro případ připojení k USB 2.0 a vyššímu. Kromě dvojice USB kabelů balení zahrnuje také balíček hudebního softwaru s virtuálními nástroji pro recording, Focusrite plug-iny a mobilní router Focusrite Control.

Focusrite Clarett+ 8Pre
Zvuková karta disponuje 8 kombinovanými mikrofonními a nástrojovými vstupy, 2 z nich jsou JFET nástrojové vstupy. Rozhraní ADAT pojme dalších 8 vstupů. K dispozici je 10 linkových TRS výstupů, přičemž dva lze využít pro monitoring s anti-thump technologií. Nechybí také 2 sluchátkové výstupy, MIDI In/Out, digitální S/PDIF In/Out a synchronizační BNC výstup pro WordClock. Adaptér je součástí balení. Kromě dvojice USB kabelů balení zahrnuje také balíček hudebního softwaru s virtuálními nástroji pro recording, Focusrite plug-iny a mobilní router Focusrite Control.
focusrite.com, www.music-city.cz
Recenze: recenze/focusrite-clarett-4pre-t27681.html