Jak pokládat otázky na Audiozone

Diskuze o serveru, náměty, připomínky a stížnosti
Zamčeno
Uživatelský avatar
pm
Příspěvky: 267
Registrován: 04 čer 2002 15:19

Jak pokládat otázky na Audiozone

Příspěvek od pm »

Jak pokládat otázky na Audiozone

- nejdřív se přesvědčte, že je nutné otázku vůbec pokládat. Možná už byla na Audiozone položena a zodpovězena. Použijte hledání a zkuste pár klíčových slov, které vystihují vaši otázku.

- zkuste nepokládat otázky, které lze zodpovědět po minutě hledání Googlem.

- pokud jste nenalezli uspokojivou odpověď, zakládejte nový topic ve vhodné kategorii. Nezakládejte ho víckrát v různých kategoriích. Šanci, že vám někdo odpoví, tím nezvýšíte. Spíš naopak.

- zvolte vhodný název tématu. Pro přehlednost je dobré, když je z názvu jasné, co chcete vědět. Nevhodné jsou tedy nicneříkající názvy jako "Začátečnický dotaz" a podobně. Diskuzi s takovým jménem nemusí někdo chtít vůbec číst a připravujete se o potenciální řešitele vašeho problému.

- snažte se formulovat svojí otázku srozumitelně.

- pokud vám nikdo neodpoví, nepište za dvě hodiny rozčilený druhý příspěvek, že vám nikdo nechce poradit. Pokud vám nikdo neodpovídá a vy jste položili svůj dotaz korektně, je to asi proto, že odpověď nikdo neznal nebo k tématu nikdo nemá co říct.

- pokud jste splnili všechno výše zmíněné a někdo na vás bude ve své odpovědi bezdůvodně hrubý nebo se vám bude z neznámých důvodů vysmívat, tak je možné že je to prostě magor a s tím vy nic neuděláte.

Zamčeno