Akai MPD 24 vs Korg Pad Kontrol, ktery vybrat?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
BS

Akai MPD 24 vs Korg Pad Kontrol, ktery vybrat?

Příspěvek od BS » 31 črc 2007 14:04

Caute,

premyslim o koupi nejakyho midi zarizeni na praci s drums a prekusema, smyckama, rizeni drummachines, atd. Po selekci zustaly dva kandidati, tj. Akai MPD 24 a Korg Pad Kontrol.

Z toho co jsem zatim vycetl

Akai:
+ MPC pady
+ fadery + knoby navic
- nema podsvetleny pady
- chybi mu tlacitko roll+flam, coz mi u Korgu prijde jako docela zajimavy

Korg:
+ podsvetleny pady
+ X/Y pad controller
+ flam+roll buttons
- chybi mu vice knobu nebo faderu

Osobne se momentalne priklanim asi vice ke Korgu,. Chybi mu sice vic knobu, nebo faderu, abych mohl ovladat drums a perkus grupy primo z toho kontroleru a uvolnil fadery na dalsim kontroleru, ale co se mi velmi zamlouva je flam/roll funkce. V kombinaci s ribbon kotrolerem se daji vycarovat zajimavy fills.

Pokud nekdo ma zkusenost s Korgem nebo Akaiem, tak sem snima..diky

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 črc 2007 15:03

Premyslim do budoucna nad necim podobnym, muzu se zeptat, podle jakych kriterii hodnotis a proc jsi vyradil M-Audio trigger finger ?

BS

Příspěvek od BS » 31 črc 2007 16:15

Konstrukce Triger Finger na mne nepusobi zrovna moc bytelnym dojmem. mel jsem uz od M-Audio midi keyboard Radium, a to zpracovani mne zas tak moc nenadchlo. Za danou cenu pri porovnani s konkurenci Korg a Akai mne uz TriggerFinger nelaka.. TF stoji cca 5100, Korg je as za 6 tisic, Akai za 7,

Kriteria, podle kterych bych chtel vybrat. Hlavne aby to melo kvalitni konstrukci + pady, ktery vydrzi stejne citlivy,a ne, ze clovek bude muset na nektery mlatit vic nebo min. Faderz ci knobz navic se hodi, ale neni to uplne nutne,. Mnohem prinosnejsi mi prijde treba ta roll/flam funkce a X/Y ribbon pad. Podsvetleny pady jsou prijemny, pro lepsi orientaci,. napr. u Akaie by se mi libily fadery navic, kteryma by se daly ovladat vyhradne drums, a na druhym midi kontroleru bych mel tim padem par volnejch faderu navic, ale zase pri porovnani s Korgem mne ty fadery nelakaji az tolik, jako ten pad + flam/roll. tezko rict.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 31 črc 2007 17:44

Mám KORG padKONTROL a nemůžu si jej vynachválit. S MPD od AKAI zkušenosti nemám, ale z recenzí co jsem četl vyplívá, že ty PADy (údajně z MPC 2500) jsou hodně "tvrdý" a mají jen kruhovej senzor uprostřed, zatímco KORG má senzory čtvercový - pod celou plochou PADů (což můžu dosvědčit - stačí se trefit na kraj). Taky jsem se rozmýšlel mezi těmato dvěma kráskama a své volby ve prospěch KORGu ani v nejmenším nelituju. I opracování plastů je na hodně vysoké kvalitativní úrovni a celý to působí dost robustně.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

hubert

Příspěvek od hubert » 31 črc 2007 20:01

Pridávam sa k Shodanovi. Rovnako mam PADkontrol a jeho kupe predchadzalo testovanie viacerych zariadeni....Korg je podla mna jednoznacne vitaz. Skvela citlivost padov, ROLL ,FLAM a Ribbon jednoducha obsluha a priradovanie funkcii....skvely a prehladny editor presetov.
Naposledy upravil(a) hubert dne 01 srp 2007 09:51, celkem upraveno 1 x.

BS

Příspěvek od BS » 01 srp 2007 09:46

Diky, panove. Vcelku jste mi potvrdili i moje dojmy,. V Brne asi neni moznost to jit testnout nekam do shopu, takze to budu muset primo objednat. Nekupovali jste to nahodou nekdo v CR? Vim, ze to ma v sortimentu AudioTek, ale nebude to asi skladem a nechce semi cekat moc dlouho.. dik

EDIT: Hmm, takze u AudioTeku ho muzu objednat, ale budu cekat tak 4 tydny. :(

Shodan

Příspěvek od Shodan » 01 srp 2007 11:39

Já ho mám z musicstore.de - doprava zdarma a byl doma za 4 dny, ale do ČR neposílaj. :roll:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

BS

Příspěvek od BS » 01 srp 2007 11:52

Uz jsem to vyresil. V Muzikeru ho maji skladem, tak jsem ho objednal, a zitra by to meli dovest do Brna, za peknou cenu 5990,-. Hura.

Sahmil

Příspěvek od Sahmil » 22 led 2008 21:55

Taky se rozhoduju mezi tema dvema a slysim chvalu na korga ale od jeho uzivatelu neni tady nekdo kdo vlastni mpd a mohl tyhle dva samplery porovnat??

Sahmil

Příspěvek od Sahmil » 26 led 2008 23:54

U toho korgu si na x/y padu muzu dat na ty osy co chci??

Wild

Příspěvek od Wild » 08 úno 2008 04:43

Hoši, právě jste mi vyřadili AKAI mpd 24 z nákupního listu :D ... Děkuji...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 08 úno 2008 10:36

Sahmil: Jo, naprosto cokoliv.

Odpovědět