Akai rhythm wolf

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Uživatelský avatar
Prvotsky
Příspěvky: 1281
Registrován: 23 kvě 2006 14:22

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od Prvotsky »

takhle to vypada slibne, ale jak to bude znit je nejdulezitejsi..

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od lavender »

nasrali ma ze nedali zvuk!

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od hubert »

Tak, kedze im to zatial zjavne len svieti...toto je vobec problem pri firmach ako Akai,Alesis atd...ktore sa na jednej strane tvaria ze su to TIE zname firmy z minulosti, na strane druhej sa vlastne k nicomu zo svojej minulosti nepriznavaju a o vyvoji a launchovani novych produktov je vobec skoda hovorit.Cize ak budeme veeelmi trpezlivii a v Akai nebudu mat s novym produktom nejake extra velke problemy, tak sa snad aj dockame do pol roka-roka aj funkcneho kusu....
Naposledy upravil(a) hubert dne 14 bře 2014 07:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14125
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od dendy »

nj, bohuzial na tom je obrovaky kus pravdy

Uživatelský avatar
Prvotsky
Příspěvky: 1281
Registrován: 23 kvě 2006 14:22

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od Prvotsky »

jestli do bude do pul roku s naozaj funkcne tak sem pro ;)

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od lavender »

podla mna takymto prezentovanim stracaju znacky svoje renome. tak mali dat von obrazok a nie nefunkcnu skatulu na veltrh. to aku mam mat doveru ako zakaznik, ze ked sa nieco posere, ze to budu riesit, ked si nedokazu sprezentovat funkcny vyrobok?
stale davam v tomto korg za priklad - daju obrazok arp, napisu promo clanok a ukazu to za rok funkcne. v predaji o mesiace...

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od hubert »

Zial firmy to robia...Alesis dva roky na frankfurte vystavoval nefunkcny Master control....a Korgu sa to podarilo tiez s Oasisom...mali len krabicu za sklom..

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od a.tom.x »

No tak uvádět tady MFB jako benchmark pro střední třídu je dost odvaha. Zvukové možnosti jejich výrobků mě nikdy nepřesvědčily, většina je dost bez ksichtu. Jen jeden jejich drum machine se mi celkem líbil (503). Nekomentuji, že mi vadí ten jejich garážový design. Jinak v modulární komunitě jsou považováni za absolutní low end (a většina jejich nemodulárních věcí pochází z jejich modulů).

Otázka bude jak je postaven ten engine Akaie. Tahle firma za sebou zrovna nemá přebohatou analogovou historii (byť třeba VX600 je supersynth), ale automaty měly vždycky samplované. Ty bicí pady a´la MPC mi připadají trochu redundantní, ukládání paternů je fajn (ale zase bych raději LCD tohle je stejnej průser jako Jomox kdysi udržet v paměti čísla se mi nikdy nedařilo). Ten bass synth trochu nechápu, ale proč ne, 180 reinkarnace TB303 se třeba povede ;) .

Nepodceňoval bych engine Volca Beatu. Hraje to velmi dobře, ale vyžaduje to úpravy (zejména individuální výstupy jsou nutnost, ten mix na konci se jim nepovedl, MIDI Out + úprava snare je taky potřeba). Pak to ale je super analogová mlátička a pokud bych měl zvažovat jestli Jomox XB09 nebo Volcu tak bych obávám se dneska sáhnul raději po Korgu. Navíc při letmém pohledu na Wolfa nemá víc ovládacích parametrů (pokud teda něco dalšího není přes MIDI).

Ad prezentace nedodělaných/neexistujících produktů:

Kurzweil VA1 - na vlastní oči jsem viděl, hrál na něj (a celé se to zhroutilo a zaseklo) ... a pak nikdy nebylo
Waldorf Pulse 2 - asi legenda ve zpoždění (ani nevím kdy se o tom začalo psát 2 roky to tuším trvalo)
Hartmann Neuron - taky uplně nefungoval kdysi na Messe
Korg Oasys - první fotku/reklamu něčeho pod názvem Oasys mám z časopisu z roku 1994 (a vypadá btw. uplně jinak než skutečný Oasys)
atd.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14125
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od dendy »

a.tom.x píše:Hartmann Neuron - taky uplně nefungoval kdysi na Messe
ten mam pocit ze nikdy poriadne nefungoval :-)) ani HW ani SW :-))

k pruserom s meskanim este rozhodne netreba zabudat na Waldorf Blofeld a malokto si pamata ze aj Virus TI Snow mal poriadny LAG .. viem to lebo oba som mal objednane u thomanna hadam pol roka :) ale to sme tu uz myslim preberali.. proste NAMM alebo Messe su raz do roka.. firmy prezentuju na com pracuju aj ked to este neni uplne dokoncene .. ked vedia ze to pojde von povedzme do pol roka, ma zmysel to na NAMM/Messe predviest, a nie schovavat to az na dalsi rok ked uz to bude zase outdated ..

ukazovat ze na dacom robia, aj ked to este neni finalbe, ma vyznam aj z hladiska investorov, firma ktora hra mrtveho chrobaka investicie neprilaka :) To si moze dovolit len apple co ma miliardove rezervy v hotovosti :))))

Uživatelský avatar
EGA
Příspěvky: 99
Registrován: 14 srp 2010 11:40

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od EGA »

a.tom.x píše: Jinak v modulární komunitě jsou považováni za absolutní low end (a většina jejich nemodulárních věcí pochází z jejich modulů).
...
Nepodceňoval bych engine Volca Beatu. Hraje to velmi dobře, ale vyžaduje to úpravy (zejména individuální výstupy jsou nutnost, ten mix na konci se jim nepovedl, MIDI Out + úprava snare je taky potřeba). Pak to ale je super analogová mlátička...
a.tom.x, pri všetkom rešpekte, ktorý voči tebe rozhodne mám, tieto dve tvrdenia sú imho mimo..

MFB moduly v modulárnej komunite rozhodne nie sú považované za lowend. Okrem toho, že sú drahšie, ako TTA moduly, ktoré sú solídnym zástupcom strednej triedy, tak mnohým ich zvuk konvenuje ďaleko viac. Nehovoriac už o možnosti ovládať kopec parametrov CV-čkom, čo celej strednej triede chýba. Mňa popravde tiež poplietol ich (podľa mňa velice špatný) vzhľad, ale bol som uvedený na pravú mieru http://www.muffwiggler.com/forum/viewtopic.php?t=105142

Naopak, Volca Beats podľa mňa absolútne nehrá, jediné, čo je ako tak použiteľné, je BD, zvyšok je dosť prúser. Samozrejme, určite je možné s nejakým šikovným modom z toho dostať viac, ale stále pochybujem, že to prekročí tieň dostupnej a zábavnej hračky.

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od a.tom.x »

No nevím, měl jsem jejich oscilátor a šel rychle z domu, zněl dost tupě, ty bicí jsem zkoušel ale nakonec jsem si nechal sadu od Analog Solution a i tu jsem nakonec prodal. Pak jsem ještě kdysi měl ten jejich rack se zdrojem.

Přece jenom se v modulárech pohybuji už hodně dlouho a MFB není zrovna super populární, když už to někdo bere opravdu vážně tak sahá jinam (Cwejman, Livewire, Tip Top, atd.) Upřimně ono už € 199 za 3 násobný VCO je docela podezřelá cena, jednoduchej Doepfer stojí 140 ... (a to teda není žádná hitpoška). MFB se kupují většinou ty sequencery nebo obálky, kde není co zkazit.

Tanzbär mi třeba moc nesedne ...za 840 € bych se musel zbláznit

Volca není vůbec blbá na tom trvám, nicméně jak píšu bez individuálních výstupů je to šumák se slitým zvukem (hlavně hats to uplně zničí) a SD je špatnej a je potřeba ho "doladit" viz nebo taky Oproti Monotribe jsou ty bicí úplně jiná liga.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

tá posledná veta je cenné info !

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od lavender »


Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od a.tom.x »

no sice to poslouchám jenom na repráčky u ntb, ale teda za mě žádná hitpoška ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Akai rhythm wolf

Příspěvek od lavender »

tak ak je to ono, tak ktovie ako to bude znet ked sa tam nieco namoduluje, lebo toto zneje uplne chudobne;)

Odpovědět