Akai Z4 - jak si ho osedlat

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
tankista

Akai Z4 - jak si ho osedlat

Příspěvek od tankista » 03 lis 2006 10:46

Zakoupil jsem Z4, je s efektovou jednotkou, jinak neni osazen nicim. Potrebuju ho pouzivat na live, poradte mi prosim jak na nej, aby vse probihalo co nejhladceji...

Vylicim vam asi nejprve svou situaci: zkousim s kapelou 100 km od sveho aktualniho bydliste, jezdim tam vlakem, tudiz nepripada v uvahu vozeni gearu (auto mi neradte, tadle sranda je drazsi nez poridit si vsechno dvojmo, navic nerad ridim...) Resenim by byl notebook - software bych si vozil s sebou a hw bych si moh vysamplovat doma a ve zkusebne ho hrat ze sampleru - ale notebook aby byl dostatecne spolehlivy, bych musel asi vzit novejsi, to je drahe a veskrze to je spatna investice, kdyz to na nic nepotrebuju, jen abych to obcas zapnul ve zkusebne, musel bych s sebou este tahat zvukovku atd. Navic na zive hrani na koncerte nemam k notebooku duveru, hrajeme obcas drsnejsi hudbu... Taky to blbe vypada, lehce by to asi nasi produkci vizualne rusilo. Idealnim resenim by byl Muse Receptor, ale ten nejde v bazaru koupit a novej je straslive drahej, navic kupovat do nej VST, nebo alespon kontakt ve verzi pro toto zarizeni... Cele by to stalo pres 60 000,- ... Zacal jsem proto uvazovat o HW sampleru... Sam jsem kdysi mel Emu ESI 4000, takze vim, co to je za peklo s nim pracovat, jsem uz rozmazlenej softem... Pekny Emu filtry nazivo ozelim, spis to bude jen sample player, navic nazivo to stejne v nasi hudbe moc nevynikne, volil jsem proto Akai... Rada Z byla jasna volba, pac je mensi, umi nativne FAT 32 a ma USB, tudiz by mi teoreticky mohlo stacit ho mit ve zkusebne a doma si vse pripravit v Kontaktu, pak to prevest na Akai format a jen to na flashce dovezt do zkusebny, a tam to nacist do Akaie...

Koupil jsem ten stroj na ebay velice levne, se vsemi poplatky me sakum prdum vysel na 11, potrebuju do nej ted koupit hadr, jestli tomu rozumim, mel by tam jit dat normalni IDE pres normalni standardni pocitacovy IDE kabel... Netusite nekdo, jake harddisky jsou s nim kompatibilni, jake maximalni velikosti hard disku Z4 podporuje? Nikde to na webu nemuzu najit...

tankista

Příspěvek od tankista » 03 lis 2006 11:25

Budu samozrejme take potrebovat RAM, manual je v tomto ohledu strohy, ale na webu jsem nasel, ze by do toho mela jit až 512 MB (uvnitř je volná dvojice udajne 168pinových slotů pro paměť PC100 nebo PC133)... Na ebay se nabizi hromada novych pameti pro Z4, ale nikde neni napsane, co to je... Nejsem odbornik, ale jestli tomu rozumim, tak by tam asi mela jit libovolna SDRAM PC133, ne? A usetril bych za postovne, a mel bych zaruku tady v Cechach. Idealni by asi bylo 2x identicka 256 (bude to zrejme rychlejsi nez 1x 512), ze?

Odpovědět