Akusticka kytara s nylonovymi strunami

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Cyril

Akusticka kytara s nylonovymi strunami

Příspěvek od Cyril » 08 říj 2006 23:09

Mimochodem, zda se mi, ze tu chybi sekce Hudebni nastroje. Ale k veci, nevyznate se tady nekdo ve spanelkach? Chci si koupit nejakej prijemnej kousek vyssi tridy (ne za 2 litry apod. ale spis okolo deseti), kdysi jsem asi sest let hral a chci se k tomu vratit v trochu jinym zanru. Chci to hlavne na hrani, skladani a nahravani doma mikrofonem. Mate tipy na znacky nebo konkretni modely? Zaujala me slovenska Dowina (napr. http://www.kytary.cz/karta.php?010401:k ... 0&ID=86443, http://www.expos.sk/dowina/), ale jeste jsem nezkousel. Nebo nejaka spanelska znacka? Admira, Jose Ramirez...? Diky za tipy a zkusenosti... hledam KRASNEJ zvuk... Nebo nejakej fajn specializovanej kamennej obchod v Praze neni?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 říj 2006 23:25

Obávám se, že za 10k klasickou kytaru s KRÁSNÝM zvukem nepořídíš ... Bude to spíše kompromis. Pěkně znějící klasické kytary začínají tak od 30-40k. Ale záleží samozřejmě na aspiracích ... Obě zmíněné španělské značky jsou spíše polomanufaktury s velkým cenovým i kvalitativním rozpětím. Vyzkoušet se dají třeba v prodejně Ceské hudební nástroje na Kampě ...

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 08 říj 2006 23:32

Ja mam Takaminu NP65C http://www.takamine.com/?fa=detail&mid=1107&sid=352

a inu by som ani nechcel. Je naprosto univerzalna, zahra ako jazz, klasiku, tak aj flamenco a na pop je ako stvorena. Krasny farebny ton, dlhy sustain. Hrava na nej John Scofield.
A este ma aj v sebe slusnu elektriku s piezo snimacom.

Je pravda, ze je trochu drahsia, nova stala 30, ale to bolo pred siedmimi rokmi, takze sekac sa da urcite zohnat blizko desiny a mas do konca zivota kvalitku ako zaklad a k tomu mozes v pripade potreby dokupovat specializovane dalsie gitareske.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 říj 2006 23:43

KAYKO píše:Ja mam Takaminu NP65C http://www.takamine.com/?fa=detail&mid=1107&sid=352

a inu by som ani nechcel. Je naprosto univerzalna, zahra ako jazz, klasiku, tak aj flamenco a na pop je ako stvorena. Krasny farebny ton, dlhy sustain. Hrava na nej John Scofield.
A este ma aj v sebe slusnu elektriku s piezo snimacom.

Je pravda, ze je trochu drahsia, nova stala 30, ale to bolo pred siedmimi rokmi, takze sekac sa da urcite zohnat blizko desiny a mas do konca zivota kvalitku ako zaklad a k tomu mozes v pripade potreby dokupovat specializovane dalsie gitareske.
Slevnily ... dnes už je za 45 k :-) http://www.guitarpark.cz/westkytary_takamine.htm

rastis

Příspěvek od rastis » 08 říj 2006 23:47

Pri akustickych gitarach neexistuju obecne rady. Na rozdiel od elektrik je to pri akustikach 100% iba o konkretnom kuse. Aj 20 tisicova gitara moze zniet nahovo a nemusi ladit bezohladu na znacku. A naopak cinske poleno za par litrov moze prekvapit vynikajicm ladenim a vyrovnanym zvukom. Jedina rada - ser na internet a vyskusaj vsetky akustiky v Tvojej cenovej relacii v Prahe.

rastis

Příspěvek od rastis » 08 říj 2006 23:50

KAYKO píše:...takze sekac sa da urcite zohnat blizko desiny a mas do konca zivota kvalitku...
Jo - mam skusenost a potvrdilo mi to aj zopar klasickych koncertnych gitaristov, ze akustiky na rozdiel od elektrik starnutim na zvuku zrovna neziskavaju... Teda pokial sa nejedna o majstrovsky nastroj adekvatne osetrovany, skadovany a obcas restaurovany...

fova

Příspěvek od fova » 08 říj 2006 23:51

Z tech levnejsich kolem 10000Kc asi Furch a mozna Rieger Kloss.

fova

Příspěvek od fova » 09 říj 2006 00:13

rastis píše:
KAYKO píše:...takze sekac sa da urcite zohnat blizko desiny a mas do konca zivota kvalitku...
Jo - mam skusenost a potvrdilo mi to aj zopar klasickych koncertnych gitaristov, ze akustiky na rozdiel od elektrik starnutim na zvuku zrovna neziskavaju... Teda pokial sa nejedna o majstrovsky nastroj adekvatne osetrovany, skadovany a obcas restaurovany...
Presne tak. U tech levnejsich plati, ze cim starsi tim horsi. Tipuji si, ze pri setrnem zachazeni je zivotnost tak 10 let. Pak uz jde zvukove do kytek.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 09 říj 2006 01:14

Ivo, tak to som asi dobre investoval :)

S tou stratou kvality by som to osobne az tak cierne nevidel. Kazde drevo je rezonator a cim viac a dlhsie rezonuje tak tym padom lepsie rezonuje :) a o to nam predsa ide, vsak? A to nie len pri gitarach.
Samozrejme za predpokladu, ze ta gitara nechodila spolu s nejakym bojovym gitarovym punkerom po koncertoch.

Ta strata kvality zvuku moze byt skor sposobena castami gitary, ktore prirodzene podliehaju po case nastaveniu alebo vymene. Ale ako odpisovat celu gitaru, to si myslim, ze je nerozumne.

Nemyslim si, ze moja Takamina je nejaka super majstrovska gitara, ale cim starsia, tym lepsia.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 říj 2006 02:23

KAYKO: Ja ti nevim, cim to je zpusobeny, je to takova obecne znama vec o spanelach, muj ucitel me na to taky upozornoval a musim rict ze to u vsech trech svych kytar sleduju. Nemam mistrovske nastroje, pravda. Ale vysvetlit si to nedokazu.

Cyril: Kohno, nic jinyho nema cenu. Ne, ba ne, neni treba prodavat barak ;) ja jsem spokojenej s kytarami Alhambra, je to v kategorii o ktere pises, ale myslim ze i znacky co zminujes budou dost podobne, je to skutecne o tom, vzit KONKRETNI kus a zahrat si.
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 09 říj 2006 03:02, celkem upraveno 2 x.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 09 říj 2006 02:51

Kermitak, moja gitka fakt cim starsia tak nejak stavnatejsie znie. Mozno som vychytil ten spravny kus. Vsak to aj bola laska na prvy pohlad, kvoli nej som sa zacal ucit na gitaru:-), len mi v tej chvili nejak uslo, ze to bola najdrahsia gitara v obchode. Ale ja som ju musel mat, stale na mna kricala - zober si ma! :) A ked sa ma predavac spytal, ze kde hravam a ja som mu na to nalozil, ze nikde lebo neviem a prave kvoli tejto gitare sa idem naucit hrat, tak to myslim podla jeho vyzoru v tvari nepochopil do dnesneho dna :)

Cyril, je to tak ako pisal Kermitak, poskusaj v tej cene gitarky, moc na znacku ani odkial pochadza nepozeraj lebo je to individualne kus od kusa a ktora ti sadne tak tu beres.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 říj 2006 02:58

KAYKO píše:Kermitak, moja gitka fakt cim starsia tak nejak stavnatejsie znie. Mozno som vychytil ten spravny kus. Vsak to aj bola laska na prvy pohlad, kvoli nej som sa zacal ucit na gitaru:-), len mi v tej chvili nejak uslo, ze to bola najdrahsia gitara v obchode. Ale ja som ju musel mat, stale na mna kricala - zober si ma! :) A ked sa ma predavac spytal, ze kde hravam a ja som mu na to nalozil, ze nikde lebo neviem a prave kvoli tejto gitare sa idem naucit hrat, tak to myslim podla jeho vyzoru v tvari nepochopil do dnesneho dna :)
Hehe, no to verim, ja bych se taky nestacil divit :)

delay

Příspěvek od delay » 09 říj 2006 08:18

U akustických kytar nižší třídy jsem zaznamenal hlavně výrazné problémy s laděním. Nebudu se o tom déle rozepisovat, ale s menším smutkem mohu oznámit, že má na zakázku stavěná kajtra (rok 2000) od Rieger Kloss (16.900 masiv smrk) již dnes také neladí tak, jako dřív. Největším problémem se jeví struny G a H, kde zaznamenávám největší problém s laděním a to hlavně v akordech užívající prázdné struny. Nastavení krku to bohužel moc neřeší...
Počítám, že neexistuje způsob, jak to napravit, byť krk se jeví býti rovným.

Rastis?

Merlin

Příspěvek od Merlin » 09 říj 2006 10:23

Svoji prvni akustiku jsem v roce 1990 vybiral s kamaradem (vynikajicim kytaristou) primo ve skladu "partiovych kusu" tovarny Cremona v Lubech u Chebu a nakonec jsem si z asi 15 kusu odnesl domu skvost za tehdejsich 1050 Kcs (pred slevou).

Takze IMHO:
1) absolutne vyloucit ze hry internet
2) jit do CO NEJVETSIHO kamenneho xeftu a tam z mnoha a mnoha kusu vybirat a vybirat...
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 říj 2006 10:36

Ivo píše:Obávám se, že za 10k klasickou kytaru s KRÁSNÝM zvukem nepořídíš ... Bude to spíše kompromis. Pěkně znějící klasické kytary začínají tak od 30-40k. Ale záleží samozřejmě na aspiracích ... Obě zmíněné španělské značky jsou spíše polomanufaktury s velkým cenovým i kvalitativním rozpětím. Vyzkoušet se dají třeba v prodejně Ceské hudební nástroje na Kampě ...
Obavam se, ze mame kazdej jiny naroky, zkusenosti a pravdepodobne i financni moznosti... Takze tvoji odpovedi rozumim, ale je mi nanic :) Diky za tip na ten obchod...

Jinak vsem moc dekuju, ze je potreba zkouset kazdej kus je pro me dulezita novinka, resp. myslel jsem, ze kdyz nejaky modely vyrabej seriove, budou skoro stejny...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět