Antelope - Orion, Satori & Zen Studio

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Ivo
Moderátor

Antelope - Orion, Satori & Zen Studio

Příspěvek od Ivo » 22 kvě 2015 14:41

O přístrojích Antelope Audio jsem slyšel hodně zajímavého a konečně je budeme moct v praxi vyzkoušet i tady (dnes dorazily). Docela mě zajímá kvalita převodníků Orion (během víkendu otestujeme) a uvažuju že si možná pořídím jejich nové Zen Studio jako univerzální mobilní interface k MacBooku (s 12 preampy, AD, monitoringem atd.) - už mě nebaví rozpojovat, zapojovat a přenášet x zařízení ... takhle by stačilo nosit jen mikrofony. Uvažoval jsem o různých řešeních, tohle mi zatím přijde jako nejzajímavější ...Otázka samozřejmě je jaká bude kvalita Zen preampů a převodníků ... snad to bude ok ... uvažuje o tom i Carloff, tak uvidíme ... Leda bych našel ještě lepší alternativu, upřímně řečeno 12 kanálů nepotřebuju ...

Obrázek

Obrázek

matucha

Re: Antelope - Orion, Satori & Zen Studio

Příspěvek od matucha » 22 kvě 2015 17:07

Orion jsem slysel v hodne ruznejch testech a poprvy si rikal ze asi bude chyba v obsluze. Ale kdyz se opakovalo v kazdym testu to samy, tak me to dokonale odradilo. Vsechno byly loopbacky a vzdycky to znelo osklive (na moje ucho a vkus). Jediny proti cemu to bylo vlastne hezky byl SSL alfalinku (nebo jak se ten prevodnik jmenuje)... a to celkem zasadne. Pro me to spada do kategorie jak Lynx aurora... ktera mi taky prijde, ze ublizuje signalu.

Poslouchal jsem tech loopbacku tolik kvuli tomu, ze se mi to fakt libily parametry 1U-32kanalu, facha po USB2 kdyz na to prijde. Ale ten zvuk me vubec nepresvecil. A to na uspokojeni mojich usi nepotrebuju veci jako Forsell.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 kvě 2015 17:10

matucha : tak cenu neoklames .. je to najlacnejsi prevodnik na trhu ne ?

matucha

Příspěvek od matucha » 22 kvě 2015 17:12

Vypadalo to fakt hodne nadejne. Nova technologie, Antelope jako zaruka kvality, hype od par znamejch lidi...

... nez na me ale nekdo zautoci, tak nerikam, ze se s tim nedaj delat desky. To urcite daj.

Prej je to teda lepsi s jejich superdrahejma atomovejma hodinama. Ale ty co to tvrdili nikdy nic neposlali...

Pure2 od nich, clockovanej 10M neznel na loopbacku vubec spatne, akorat to trochu menilo zvuk, hlavne v basech to posouvalo energii do subbasu... to je myslim, to samy co je v tom Satori (minus 10M).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 kvě 2015 17:22

ja uz som davno prestal verit na zazraky :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 kvě 2015 17:27

matucha píše:Pro me to spada do kategorie jak Lynx aurora... ktera mi taky prijde, ze ublizuje signalu.
Hmm, tak jestli to bude jako Lynx (který znám), tak to bude více lesku než zvuku :wink: Akorát přemýšlím jak to na tu zkoušku propojím ... mám tady jen AES EBU .... Tohle má jen SPDIF, MADI atd.

matucha

Příspěvek od matucha » 22 kvě 2015 17:29

spdif - pres redukci by mel vzit i AES signal

Hammond

Příspěvek od Hammond » 22 kvě 2015 17:33

No... ja som obzvlat zvedavy na Ivove postrehy. Mam tento prevodnik v hladaciku uz dlhsiu dobu, kedze je pre mna ako hobby-stu predsalen pomer cena/vykon dost podstatna.

Pytkin: Ja tiez neverim na zazraky, ale verim na technicky progres, ktory ide neskutocnym tempom, takze by ma vobec neprekvapilo, keby niekto aj za priaznivu cenu vyrobil dnes nieco, co kedysi nebolo mozne vobec, alebo len za velmi vysoke vyrobne naklady.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 kvě 2015 17:37

tak ano .. toto ma 32 I/O a je to v cene za ktoru sme nedavno kupovali 8 I/O ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 kvě 2015 17:47

matucha píše:spdif - pres redukci by mel vzit i AES signal
To jo, měl by na to fungovat i krátký kabel cinch/XLR (zkouším aktivovat lokálního technika) ... Snad to bude takto fungovat jako standalone převodník a nebude třeba ještě řešit USB ...

Je pravda že 32 AD/DA za tu cenu v 1U by se hledalo těžko, ale je asi jasné že je to něco za něco a že to nebude znít jako 2AD/DA v 1U ... Lynx nezní moc oslnivě, to je fakt, tak uvidíme jestli tohle bude v podobné rovině ... určitě dám vědět upřímné dojmy, pokud se mi to podaří uvniř mého setupu rozchodit ... když to bude velký level down, tak možná ještě opráším myšlenku USBPre2 ...

Je ale pravda, že kvalita převodníků (i levných) jde dost kupředu. Vzpomínám si že před časem u mě byli lidé, kteří dělají špičkové sample banky reálných varhan v různých kostelích ... uvažovali o nových bednách, ale i vylepšení nahrávacího řetězce. Vzali s sebou svoje RME pro přímé porovnání. Když jsme něco nahráli na RME preamp vs. Forssell preamp, rozdíl byl i pro ně dost do uší bijící (a na RME preampy už od té doby nenahrávají :). Rozdíl mezi AD (RME vs Forssell) byl, ale už ne tak dramatický, aby o tom taky uvažovali (na rozdíl od preampu).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 kvě 2015 18:06

ivo ; mne to pride logicke , ze medzi preampami bude omnoho vacsi rozdiel ako medzi prevodnikmi ..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 28 kvě 2015 07:48

Ivo: Tak su nejake dojmy? Nejak tu zostalo ticho... Znamena to, ze su tie Antilopy tak dobre, ze nemas na to slov? :) Alebo ze su tak zle, ze to nestoji za rec? :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 kvě 2015 08:36

Ještě se mi to nepodařilo propojit, resp. jsem na to neměl úplně čas :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 kvě 2015 13:21

Tak jsem to dnes propojil, nakonec to bylo velmi jednoduché - zapojit do USB, nainstalovat jejich ovladač a v Samplitude zvolit jako zařízení Orion. Jediná drobnost je že jsem ted mohl použít D-sub kabely jen na AD, protože ty druhé neměly XLR ale TRS. DA AD loop zkusím zítra, seženu TRS-XLR redukce.

Zkusil jsem nahrát pár komplexnějších akustických nástrojů vždy AB Orion vs Forssell AD (všechno stejné jen přepnutí AD). Rozdíly ve výsledcích byly patrné a konzistentní ... Orion je ve zvuku v tomto porovnání celkově jakoby o trošinku chudší, méně jemných nuancí, trošku zahuhlanější na výškách, tenčí a hlavně méně plujícího přirozeného 3D prostoru, trošinku méně basů a celkově jakoby nepatrně "vyextrahovanější". Takže úplný zázrak se nekoná ... Je ale pravda že ted mluvím o rozdílech v jemných nuancích sólových velmi komplexně a bohatě znějících akustických nástrojů ... v běžném nahrávání kapel v rockovém apod. zvuku myslím tyto nuance zase až tak zásadní většinou nejsou ... Takový hlavní rozdíl mezi Orion a Forssell AD se zdá být hloubka a šíře jednotlivých tónů a zvuků.

Ale je třeba zase uvážit že 2ch Forssell MADA-2 (AD -DA) je podstatně dražší než 32 kanálů Orion :)

Zase na druhé straně 32 kanálů střední třídy AD DA + zvuková karta + komplexní možnosti propojení za nějakých 56k v 1U zase jinde k mání moc není myslím ... A v libereckém studiu, které ted upgradujeme, mají doted M-Audio, takže to myslím bude velmi pěkný zvukový upgrade :wink:

Má to i krásnou "louis vuitton" style krabici (forssell má obyčejnou kartonovou :), krásný stříbrný a barevný panel se spoustou světýlek, displejem a vzadu bohatý výběr konektorů...

Pokud člověk potřebuje ve studiu permanentně používat větší množství nahrávacích kanálů (pro bicí, celou kapelu apod.), tak je myslím Orion skvělá volba a poměr cena/výkon. Pokud většinu času člověk nahrává plus minus 2 kanály (zpěv, nástroj), asi bych se poohlédnul po zvukově sofistikovanějším dvoukanálu ...

Zítra zkusím AD DA loop

O Zen Studiu ještě popřemýšlím ... :wink: To je asi opět spíš komplexní zařízení pro někoho kdo potřebuje all in one řešení v dobrém poměru cena/výkon v uspokojivé zvukové kvalitě). Já potřebuju skvěle znějící 2-4 kanály ... Asi nezbude než překonat lenost a ty věci vždycky vymontovat a vzít s sebou ... :) Spíš to nakonec vidím na USBPre2

zazz

Příspěvek od zazz » 01 čer 2015 11:16

Díky za test Ivo.

Jak bys to porovnal oproti převodníků stejné cenové kategorie ... dejme tomu asi RME a podobne?

Protoze na druhou stranu srovnani s prevodnikem, ktedy je cca 15x drahsi neni uplne fer :)

Odpovědět