Antihlukove podlozky pod PC.

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Settler

Re: Antihlukove podlozky pod PC.

Příspěvek od Settler » 30 kvě 2013 20:47

Co je snazsiho nez silikonovy samolepky pro case..?
http://www.czc.cz/acutake-acu-darkfeet1 ... uf2r91e0a7

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 30 kvě 2013 21:05

Disky zavesene na gumach je fakt mega zlepsovak :). 100 bodov !

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 kvě 2013 22:16

Settler píše:Co je snazsiho nez silikonovy samolepky pro case..?
to je trochu mimo misu

Settler

Příspěvek od Settler » 30 kvě 2013 22:22

biscuit píše:
Settler píše:Co je snazsiho nez silikonovy samolepky pro case..?
to je trochu mimo misu
Proc..? To, ze jste tady ve velkem rozjeli nejake zahadne OT o discich a vubec neregistrujete, ze puvodni tazatel na to vlastne vubec nereaguje, to je to jedine, co je tady mimo misu..
Resi se zde problem, ktery si prectes v prvnim prizpevku.. od PC rezonuje podlaha.. co je snazsiho a levnejsiho, nez postavit case na silikonovy pady, ktery tomuto zabrani.. samozrejme ale ano.. priznavam, ze rezonance delaj disky.. pokud tak velky, ze od nich rve podlaha, muzemem toto levne reseni nahradit misto bastleni zavesu spise vymenou tehle mrtvych disku..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 kvě 2013 23:36

klidek 8) ... tema je vice jak rok stare a jeho zakladatel ho od jeho zalozeni dal neresi. ja jsem tema exhumoval, kvuli reakci na skvely tip, ktery bezvadne funguje a kvuli tomu, abych nezakladal paralelni vlakno... navic, kdybys to tema sledoval od zacatku, vedel bys, ze se zde dospelo k zaveru, ze v podstate nema cenu resit nejaky odizolovani skrine od zeme, ale naopak vibrujicich komponent od samotny skrine. potom bys pochopil, ze odizolovani disku je to nejdulezitejsi, co muzes udelat pro zruseni vibraci skrine a tudiz je to absolutne k tematu.

a ver mi, ze se to klidne muze tykat i disku novych - ta uroven hluku, ktera nekomu vadi, je totiz dost relativni. a reseni se zavesem, jak ty rikas bastleni, je 100% a stoji 0,- Kč. navic to, ze odizolujes skrin od podlahy, i treba dokonale, nemusi resit problem, protoze hluk vydava skrin sama o sobe - prenos vibraci do podlahy je jen dusledek a dilci problem.

Settler

Příspěvek od Settler » 31 kvě 2013 01:11

Oh.. tak to sry.. vstoupil jsem do rozjete diskuse.. na data jsem nekoukal.. v kazdem pripade bastleni rikam proto, ze disk musi, abys ho dlouhodobe neznicil svirat se zemi 90° z jakekoli strany.. takze ho mirne blbym zavesenim muzes oddelat.. a ano.. tohle veseni samozrejme funguje, ale je to proste bastl.. a proto tihle bastliri, kteri s timhle prisli pred xx lety podobne veci uz v podstate nedelaj.. :)
Pokud mam v PC 3 disky za 2k kazdy, opravdu nemam problem utratit i 3x 200,- za gumovy anvibrak na kazdy disk.. pripada mi smesny tohle resit.. ale to je jedno.. kazdemu jak chce..
Nehlede na to, ze ty tady pak mluvis i o hluku, ktery ale neni zdaleka jen o vibracich a ten vyresis jen boxem.. nebo dobrou case..

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 31 kvě 2013 08:22

mam dva disky zavesene v skrini uz vyse 5 rokov a rovno teda moc nevysia... zatial ziaden problem, takze by som to asi nehrotil.

problem hluku diskov nie samotny zvuk co disky vydavaju ale ako prenasaju vybracie na case.

gumove antivibraky na disky nefunguju, mam vyskusane.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 31 kvě 2013 08:44

settlere, kdyz ti to vyhovuje... je to tvoje voLba, mne to s antecem p183 nefungovaLo k my spokojenosti, aLe asi jsem bLbe nebo maLo investiovaL do case ;)

prave ze hLuk u me, byL jen o vibracich, seasonic gold nesLysim a zbyLy vetraky noctua taky ne. jedou mi na 600 otacek pres scythe kontroLer...

Settler

Příspěvek od Settler » 31 kvě 2013 16:24

Ja mel do nedavna disky v necem podobnym jako je tohle (ne konkretn tenhle)..
http://www.czc.cz/akasa-ak-hd03-bk/60467/produkt
..a fungovalo to bez problemu.. tu trochu vibraci to pobralo a protoze nemam case, ktera vyhrava zvuky pri jakemkoli pohnuti se, byl klid.. takze ano.. opravdu mas asi spatnou case.. nejaky roztrepany shit.. dobra case nehulaka.. dobra case jen vrni a prenasi vibrace dale pod sebe..

Stejne tak jsem potom disky viedl montovany v konkretne v tomhle..
http://www.czc.cz/sharkoon-hdd-vibe-fix ... 12/produkt
..coz fungovalo uplne vezchybne..

O boxech od scythe nema smysl mluvit, protoze jak vsichni, kdo je zkusili, vi, jsou vyborne.. bylo potreba davat bacha na konkretni model.. ne vsechny fungovaly na 1, ale disk v nich je neslysitelny a chladny.. ale teda je fakt, ze tady uz je o prahy..
No to je jedno.. nechci se tady hadat.. zareagoval jsem na prehistoricke tema, cehoz jsem si nevsiml a jen poznamenavam, ze tohle konkretni reseni ted naposledy by asi melo vydrzet, ale uz jsem videl par frajeru, kteri meli disky v takovy ty bumickovy siti a pak se divili kdyz prisli za provozu o data, protoze guma jak znami v tepla a vyfoukane case zteri na prach..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 31 kvě 2013 19:37

clovece, ty jsi na drogach? :mrgreen: antec p183 je roztrepanej shit? videls nekdy ten case?

Settler

Příspěvek od Settler » 01 čer 2013 12:54

Videl.. case plna dvirek a ruznych jinych plastovych hejblat.. skrin s bezsroubkovou montazi a hlavne jak tady pisete tedy i skrin kde muze lecos vibrovat a vydavat zvuky..
To je jedno.. neres to.. jen jsem rekl svuj nazor a nebudu se tady s tebou hadat o tom, ze prave tvoje case potrebuje bastl protoze je dokonala a s bastlem bude jeste lepsi.. je mi to jedno.. jen jsem zareagoval na stary tema u kteryho jsem nekoukal na datumy na postech.. tot vse.. k veseni disku na gumu bych se vyjadroval pred 5ti lety, kdyz to bylo mezi lidma casto videt.. dneska uz to nikdo nedela.. je spousta jinych cest..

Odpovědět