Aphex Aural Exciter - tipy na pouzivani

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Cyril

Aphex Aural Exciter - tipy na pouzivani

Příspěvek od Cyril » 19 črc 2006 20:38

Koupil jsem si z druhy ruky Aural Exciter model 104 (s Big Bottom). Pouzivate nekdo nejakyho Aphexe? Zajimaly by me vase tipy na pouziti, na cem vam to dobre funguje a na cem ne... Ja vim, ze je to hodne o experimentovani, ale stejne... Zatim se mi povedlo z elektricky kytary udelat basovou ,) Doted jsem pouzival BBE Sonic Maximizer, tohle mi prijde takovy subtilnejsi, ale zatim jsem si s tim moc nepohral...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

bluem

Příspěvek od bluem » 19 črc 2006 22:42

mozno mimo otazka - suvisi nazov aphex aural exciter nejako s aphex twin-om?

peteness

Příspěvek od peteness » 19 črc 2006 22:59

zbytecna investice. Algoritmus aural existuje i v softwarove verzi a ta funguje bezvadne.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 črc 2006 23:09

bluem: pochybuju, mozna v extremnich nastavenich :) Aphex je znacka...
peteness: Mozna to budu nekdy pouzivat nazivo a doma urcite taky najdu vyuziti pro HW verzi... Treba kytara-aural exciter-distortion-pocitac...
Naposledy upravil(a) Cyril dne 08 srp 2006 15:28, celkem upraveno 3 x.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 19 črc 2006 23:39

podla mna radsej distortion->exciter (v opacnom poradi ako si napisal)

lebo exciter->distortion - to tym zabijes vacsinu veci vo vyskach, ktore exciter spravil. (a s vyskami podla mna robi najviac)

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 20 črc 2006 03:28

PETENESS: by me zajimalo, jakou SW verzi jsi mel na mysli, krome verze TDM nebo HD jsem se nesetkal, takze pro bezne uzivatele nedostupne. Tedy krome HW, ktery v tomto pripade vychazi levneji...

Jinak ja Exiter hodne pouzivam na hlas a na akusticke kytary. Pridava tam ty urcite vyzsi harmonicke a zvuk kytary je pak takovy krystalictejsi a zvonivjejsi. U zpevu zase ma nekdy clovek pocit ze hlas hodne omlazuje. Big Bottom jsem taky pouzival, ale vetsinou jsem ho pak vyhodil. Nejdriv se mi to zdalo bezvadny, ale kdyz jsem se pak k michacce vracel, zjistil jsem, ze vetsinou byl zvuk zahuceny a nekonkretni. Mozna jsem to ne zrovna stastne nastavoval a nebo slo spis pak ve vysledku o aranz skladby, ale proste ten jsem jeste nepouzil... Je to o tom experimentovani ale exiter je tedy hodne pouzitelnej a nejenom na to co jsem psal. Mam tedy hlavne zkusenosti s TDM pluginy a abych se priznal, celkem bych ho uvital i na PC a jako RTAS nebo VST...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 20 črc 2006 11:33

Tranzistor: asi myslel DSP-FX Aural Activator. S exciterama to chce zachazet velmi opatrne, zmeny delat spis hodne subtilni, jinak hrozi jista unifikace zvuku, neco jako kdyz si nekdo sladi caj, tak pak vsechny chutnaj dost podobne. Ale je to jak kdy, nekdy dobre funguje poradne to napalit, ale na vetsinu veci, ktery hrajou slusne samy o sobe se mi osvedcilo to jen malinko liznout... a hlavne opatrne s vejskama!

Odpovědět