Basové kombo

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 30 dub 2007 15:37

Doprčic, Acide drž se tématu!
A kromě toho přes guitar rig můžu těžko hrát ve zkušebně.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 dub 2007 15:45

By ses divil...

martinrx

Příspěvek od martinrx » 30 dub 2007 23:29

chlapci nevím proč tady řešíte že lampa je nejlepší. já mám jen tu nejlepší zkušenost s gallien krueger. má skvělý zvuk, je téměř nezničitelný, nemusíte se starat o žádné lampy. myslím že flea z redhotů by mohl vyprávět. náš basák ho má a všichni zvukaři si to neuvěřitelně pochvalují a já vlastně taky když přes něj točím do compu. a navíc do rockové muziky zapadá mnohem lépe než třeba ampeg - který je zase skvělý do jiných stylů hudby.
výběr je třeba zde:
http://www.a-znastroje.cz/?find=gallien-krueger&node=0

ps: s tím behringerem si nedělejte srandu - jednou jsme si to pro srandu půjčili na live a byl to dobrý gumák. ještě mnohem horší než třeba peavey nebo laney.
:D
ale proti gustu..... :mrgreen:
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 01 kvě 2007 00:23

No sláva, konečně příspěvek k tématu. Máš nějaký tip na konkrétní model? Co přesně má ten váš basák?

rastis

Příspěvek od rastis » 01 kvě 2007 00:35

martinrx píše:... myslím že flea z redhotů by mohl vyprávět. ..
Vies - ked sa to trochu odmystifikuje, tak Flea asi nehra na model v cenovom strope 10 litrov :wink: . Nic proti znacke, poznam to len letmo, reagujem len na ten argument :wink: .

Ctirad - najlepsie urobis osobnou exkurziou po shopoch, ale vsak to je jasne...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 01 kvě 2007 00:44

Exkurze bude, ale nejdřív si potřebuju vytipovat nějaké zajímavé kousky.

rastis

Příspěvek od rastis » 01 kvě 2007 01:46

Ja viem, ze to nejde generalizovat, ale myslim si, ze v tychto cenovych relaciach tu bude asi vsetko dost podobne, vacsinou azijska vyroba a tak. Takze kludne hrdost nabok a nehanbil by som sa pozriet aj na tie menej "vychytene" znacky, ci tam nieco zvukom neprekvapi - mozno nie, ale za vyskusanie nic nedas...

martinrx

Příspěvek od martinrx » 01 kvě 2007 02:58

Vies - ked sa to trochu odmystifikuje, tak Flea asi nehra na model v cenovom strope 10 litrov . Nic proti znacke, poznam to len letmo, reagujem len na ten argument .
myslim že není třeba nic odmystifikovávat - a když tak už jediné - o zvuku daleko z největší části rozhoduje především sám hráč, pak kytara a posléze aparát.
a pokud se jedná o ten gallien tak právě tady si myslím že i ty nejlevnější aparáty tu kvalitu prostě mají. nezáleží tady totiž na počtu a typu použitých elektronek ale na nějakém (mě neznámém) know -how zapojení obvodů a to jak jsem se dočetl někde v nějakém rozhovoru s výrobcem - používají víceméně stejné u všech svých modelů. ty se liší především výbavou a výkonem. nicméně ten základní a vlastně charakteristický - tedy podle mě nejlepší zvuk mají i ty nejlevnější modely. alespon dříve tomu tak bývalo. vzhledem k tomu že je to jedna z nejkvalitnějších a nejserioznějších značek na světě - tak tomu i věřím. prostě poskytují kvalitu s nižší výbavou i pro začínající hráče. pak se jim to později stejně vyplatí - protože si pak koupí basáci vyšší model. tak tomu bylo i v případě našeho basisty. ten dnes používá hlavu 1001 rb a box410rbh - což je samozřejmě jiná cenová kategorie - nicméně platí podle mě výše řečeno.
Ja viem, ze to nejde generalizovat, ale myslim si, ze v tychto cenovych relaciach tu bude asi vsetko dost podobne, vacsinou azijska vyroba a tak. Takze kludne hrdost nabok a nehanbil by som sa pozriet aj na tie menej "vychytene" znacky, ci tam nieco zvukom neprekvapi - mozno nie, ale za vyskusanie nic nedas...

nevím samozřejmě co všechno se dělá v číně ale co se týká levných značek si myslím platí podobné jak jsem zminoval u toho galliena - vyšší modely poskytují navíc výkon a zbytečnou nadvýbavu. na co je ti třeba chorus nabo flanger na basu když se to stejně nedá nikde použít. proč mít kompresor když po letech zjistíš že stejně lepším hráčem se staneš jedině když se naučíš hrát dynamicky vyrovnaně. na co je ti dvacet knoflíků ke kroucení když ti stačí tři - čtyři které opravdu fungují a mají tu správnou barevnost. - a výkon at si každý vybere podle potřeby nebo svých finančních možností. :wink:
já jen radím podle svých zkušeností - s toho co znám a přešel jsem do styku: doporučuji jít a vyzkoušet i třeba ty nejlevnější modely d galliena.
nebrat podle mě - behringer, laney, peavey, ani hartke se mi moc nelíbilo.
jenom ještě doporučuju jednu věc - dát si velký!!!!! pozor při zkoušení na hlasitost!!!!!! a zkoušet při stejné hlasitosti. pokud si třeba horší aparát zesílíš víc - je pravděpodobné že se ti bude zdát že líp hraje - to je prostě ten nejzákladnější psychoakustický klam. :)
a jinak přeju štastnou ruku, dobré uši, klid a rozvahu při výběru.
a nejlíp si vzít sebou nějakého kámoše který trochu slyší at na to nejsi sám.

martinrx

Příspěvek od martinrx » 01 kvě 2007 03:05

a ještě jedna vlastně nejdůležitější věc - až to budeš zkoušet tak si hlavně na tom aparátku stahni basy!!!! to myslím naprosto vážně!!! - o kvalitním zvuku basové kytary rozhodují především středové frekvence. "nadunět" to umí každý - i ten behringer - ale jestli chceš aby tvůj nástroj byl slyšet jak v nahrávce tak i na koncertě tak musí mít především kvalitní příjemné a pevné středy. :!: - žádné dunění a cinkání! - to je to první co ti každý zvukař stejně stáhne.

rastis

Příspěvek od rastis » 01 kvě 2007 03:28

martinrx píše:... know -how zapojení obvodů a to jak jsem se dočetl někde v nějakém rozhovoru s výrobcem - používají víceméně stejné u všech svých modelů. ty se liší především výbavou a výkonem. nicméně ten základní a vlastně charakteristický - tedy podle mě nejlepší zvuk mají i ty nejlevnější modely.....
martinrx píše:...ale co se týká levných značek si myslím platí podobné jak jsem zminoval u toho galliena - vyšší modely poskytují navíc výkon a zbytečnou nadvýbavu....
Tu by som si dovolil za svojich par skusenosti rozhodne nesuhlasit, aj ked pokial pojde konkretne o G&K, ktorych az tak nepoznam, som ochotny pripustit, ze je to zazracna a svetla vynimka medzi vsetkymi ostatnymi firmami sveta :).

vasek

Příspěvek od vasek » 01 kvě 2007 10:28

Ctirad: 100W je u basovýho tranzistorovýho komba prostě málo, toť zkušenost. Pro rockovou kapelu do zkušebny.
Ještě jeden postřeh: nebrat takový ty komba od Trace Elliot. Vypadají nějak takhle
http://www.caulfieldmusic.com.au/graphi ... kerBox.jpg
Ty komba se hodně prodávají z druhý ruky a jsou dost blbý.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 01 kvě 2007 12:57

vasek píše:Ctirad: 100W je u basovýho tranzistorovýho komba prostě málo, toť zkušenost. Pro rockovou kapelu do zkušebny.
Já v rockových kapelách hraju od 16 let a 50-100W vždycky do zkušebny s rezervou stačilo. A to jsme později měli basu jako celkem dominantní nástroj.
Samozřejmě, pokud se zkouší ve velké místnosti s aktustikou na houby a kytaristi si to vyhulí na plnej knedlík, tak se z toho stane koule hluku a nepomůže ani 500W.

A kromě toho nezapomínej na to, že počet Wattů je spíš ta méně podstatná informace o tom, jak to bude hrát nahlas. Nejdůležitější je citlivost repráku. Když budeš mít 200W zesilovač s 95dB reprákem a 100W zesilovač se 100dB reprákem, hádej, který bude hrát hlasitějc?

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 01 kvě 2007 13:01

martinrx: Koukám na tu 210 z Backline řady. Nevypadá to zle. Díky za tip. Paradoxně ačkoliv na GK jsem se díval už dřív, tak jsem narazil pouze na firmy, co nabízely tu vyšší řadu.

parek

Příspěvek od parek » 01 kvě 2007 13:06

Ctirad: dej pls vedet, az to odzkousis, taky budem vyibrat novej aparat... asi dame vyssi strop, pac bysme do kapely radi 4x10"+hlavu, nicmene kazdej poznatek se hodi, GK zatim spolu s Ampegem nejvetsti favorit...

jinak ohledne behringeru: nevim, jak ty vyssi rady, ale mam zkusenosti s tim kombem (presne typ taky nevim), VAZNE nedoporucuju... je to takovy zaplacany, kdyz spusti kapela, tak splyva do jakyhosi kravalu na spodnich kmitoctech, je to necitelny...
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 01 kvě 2007 14:12

GALLIEN-KRUEGER C BACK LINE 210 Do 15 tisíc, což trošku překračuje tvou hranici.

Odpovědět