bassovy distortion pedal

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
tankista

Příspěvek od tankista » 15 lis 2006 16:18

No dobre, hezke to je. Ale nemeni to nic na tom, ze potrebuju dobrou krabicku, kterou mohu zapnout v puli pisne, a pak zas vypnout .-)

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2006 16:38

tankista: A/B switch a dva aparaty .-)

tankista

Příspěvek od tankista » 15 lis 2006 16:39

:-))

delay

Příspěvek od delay » 11 led 2007 09:46

tankista:
Jak jsi dopadl, co jsi nakonec pořídil?
Mám teď podobný trápení.
Mě se líbí třeba tohle od CZ výrobce http://www.trasco.cz/lamped.htm
Škoda, že to je asi jen na kajtru.

delay

Příspěvek od delay » 11 led 2007 10:16

lottewerther píše: Další možnost je MXR Bass DI Plus, to je higain, brutální zkreslení, které se dá míchat z původním signálem. Na lehčí overdrive nevhodné.
Mě se tenhle MXR DI Plus hodně zamlouvá a nemyslím si, že by na něm nešlo jemné zkreslení. Vždyť se dá nastavit úroveň a navíc druhým poťákem mix s čistým signálem, tak nevim...
Rád bych věděl, jestli tvůj názor byla doměnka nebo praxe?

tankista

Příspěvek od tankista » 15 led 2007 13:59

Tak jsem si dal docela na cas, ale nakonec jsem preci jen koupil... Po dlouhem zvazovani vsech pro a proti jsem z Thomanna objednal SansAmp Bass Driver Programmable. Uz dorazil, hral jsem si s nim zatim jen 1 den, ale spokojenost rozhodne velika... Mam-li to rict strucne: hraje to jak SVINA!!! Moznosti pouzity jsou ruzne, dobrej dibox, na domaci nahravani primo do compu taky fajn, ma to 3 presety, je to super simulace apara, ktera zni hodne presvedcive snad na vsech nastavenich od jemneho pres ultrahutny az po distortovany zvuk a muj Ampeg imho lepe nehraje... Distortion taky dobry, jakoby lampovy, ale ma uzasnou dynamiku. Nejbrutalnejsi pila tam mozna uplne nejde, to by asi jeste chtelo 1 klidne i spatnej ibanez nebo boss kytarovej distortion a poradnej kompresor pred to, nekdy to mozna zkusim...

Z tech zajimavejsich jsem si jeste v Aleximu hral s obema zkreslenima od EBS - to nelampovy me vubec nebralo, bylo snad jeste horsi nez boss... To lampovy me bralo dost, ale je moc mirny v tom, ze nedokaze tolik zvyraznit basy. Chapu, ze je to proste real lampa, a ze muj SanAmp je v tomhle jaksi papezstejsi nez Papez, ale nemuzu si pomoct, mne to proste vyhovuje vic, a ze je to jen simulace mi nijak zily nerve... Kazdopadne ta EBS lampa je taky hodne dobra, ale jina...
Naposledy upravil(a) tankista dne 15 led 2007 16:23, celkem upraveno 2 x.

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 15 led 2007 16:16

delay píše:
lottewerther píše: Další možnost je MXR Bass DI Plus, to je higain, brutální zkreslení, které se dá míchat z původním signálem. Na lehčí overdrive nevhodné.
Mě se tenhle MXR DI Plus hodně zamlouvá a nemyslím si, že by na něm nešlo jemné zkreslení. Vždyť se dá nastavit úroveň a navíc druhým poťákem mix s čistým signálem, tak nevim...
Rád bych věděl, jestli tvůj názor byla doměnka nebo praxe?
Zkoušel jsem to u Thomanna asi deset minut. Nechtěl jsem, aby to vyznělo jako odsudek. Mě se ta krabice hrozně líbila, ale měl jsem z toho pocit, že na jemnější zkreslení to úplně není. Ten mix poťák funguje dobře, gain zabírá tak jak má (u silnýho zkreslení), ale měl jsem pocit, že to v "nižších polohách" gainu nezní tak, jak si představuju lehčí bassový overdrive (dynamika a tak). Určitě to ale stojí za vyzkoušení.

delay

Příspěvek od delay » 16 led 2007 05:51

Díky, kluci. Nad tím 3-kanálový SANSAMPEM taky přemejšlím.

Odpovědět