Compact4 nebo jinak?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
pateson

Compact4 nebo jinak?

Příspěvek od pateson » 21 pro 2006 19:58

Procházím různá fóra a názory a začíná se mi čím dál více libit Souncraft Compact4, ač z uvedených dále je nejdražší a cenové hledisko hraje důležitou roli.

Mám tyto úmysly a rád bych se zeptal na co jsem zapomněl nebo v čem může být problém. Podotýkám, že se jedná pouze o využití doma pro vlastní potřebu a zábavu:

Zapojení 1 (pro hraní živě :-)

Kytara přes multiefekt (stereo, ale stačí i mono) (buď stereokanál nebo první dva kanály)
Kyt. syntezátor (stereo)
Obojí hraje současně z jedné kytary.
Výstup ze zvukové karty (aut. bubeník a VST synth) (stereo) (chápu dobře, že vstup playback in bude použitelný?) nebo mohu
časem možná mikrofon

to vše do stereo zesilovače a případně sluchátek

Zapojení 2 (nahrávání):

výše uvedené do odposlechu a postupně nahrávání kytara, následně syntezátor ze zaznamenaného MIDI připadně a další

Zvukovka v počítači bude nejspíš Emu 1212M.

Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale zatím to nemám možnost vyzkoušet v reálu, takže čerpám z návodů a netu.

Chápu dobře, že se první dva mono kanály dají použít jako stereo kanál pro zdroj linkového signálu.

Nebo je to blbost a mám koupit Yamahu MG10/2, kde jsou 4 stereovstupy, ale zase jsem se dočetl pár názorů na více šumu.
Nebo v klidu vystačím s Xenix 802 nebo Tapco MIX60? (Compact se mi zdá jako lepší varianta vzhledem k možnostem vedení signálu mixpultem více výstupů, rec-mon atd.)

Mixpulty se stereovstupy bez korekcí jsem zavrhl (koncový zesilovač je digitální receiver)

Díky za ochotu se s tímhle zaobírat, třeba i soukromě
Ale jináč su Moravák

pateson

Příspěvek od pateson » 21 pro 2006 20:03

Zapoměl jsem, že multiefekt je Zoom G2.1u - tedy obsahuje USB zvukovku

A ještě jinými slovy, má cenu zaplatit skoro dvakrát tolik za Compact4 než za Tapco MIX60, když se mi zdá, že pro mé účely vyhovují oba?
Ale jináč su Moravák

tony9

Příspěvek od tony9 » 21 pro 2006 20:21

Podivej se já ten Tapco Mix-60 mám a su s ním spokejený. Pokud Ti stačí 2 X mono a 2 X stereo tak podle mě je ten pultík v pohodě Kupoval jsem ho v Hradišti v Audioteku.

Dno

Příspěvek od Dno » 21 pro 2006 23:13

pateson .. pozeram sa na ten tapco mix 60

http://www.ebazillions.com/i-B000F9NBZC.html

Tam nemas ziadne moznosti rutingu .. len jeden send .. a ten je asi mono .. to hranie by si s nim asi zvladol .. na nahravanie je compact vyrazne pohodlnejsi ..

pateson

routing

Příspěvek od pateson » 22 pro 2006 08:05

Dno píše:pateson .. pozeram sa na ten tapco mix 60

http://www.ebazillions.com/i-B000F9NBZC.html

Tam nemas ziadne moznosti rutingu .. len jeden send .. a ten je asi mono .. to hranie by si s nim asi zvladol .. na nahravanie je compact vyrazne pohodlnejsi ..
Dívám se do blokového schéma a ten Aux asi je mono. Jestli jsem dobře pochopil tak má MIX60 jakoby tři moho sběrnice (main L,R a Aux).

Routování je právě věc, které moc nerozumím - jdu vyhrabat Praxi zvukové techniky, snad to tam je.
Ale jináč su Moravák

Dno

Příspěvek od Dno » 22 pro 2006 13:28

pateson : popisoval si ako chces nahravat .. principialne to ide s tym mix60 .. ale musis vyuzit L a R .. cize nemozes mat oddelene prehravanie .. Compact 4 ma faktasticky vyriesene prave toto .. Raz tam napichas kable .. a potom uz len tlacitkami volis co kam chces .. s mix 60 budes musiet stale prehadzovat kable .. muzikanti to nemaju radi .. su radi ked sa to naucia ovladat .. nie aby tomu museli aj rozumiet ..

podla mna nespekuluj a chod do compact 4 .. urcite budes spokojny .. ta cena ktoru to stoji , je hodna za to .. neexistuje ziadny iny mix v tej cenovej triede , ktory by mal taku vybavu .. mas tam moznost dokonca pripojit gramafony , cize aj DJa vies nahravat .. atd atd .. Je to univerzalny mix s velkymi moznostami .. to podla mna potrebuje kazdy ..

pateson

compact

Příspěvek od pateson » 22 pro 2006 13:50

Dno píše:Dno:
podla mna nespekuluj a chod do compact 4 .. urcite budes spokojny .. ta cena ktoru to stoji , je hodna za to .. neexistuje ziadny iny mix v tej cenovej triede , ktory by mal taku vybavu .. mas tam moznost dokonca pripojit gramafony , cize aj DJa vies nahravat .. atd atd .. Je to univerzalny mix s velkymi moznostami .. to podla mna potrebuje kazdy ..
Nejspis na tom něco bude, to přepojovani mě moc nebavi a fakt je, že u C4 mam pouze omezeni stereo vstupy, což se ovšem da snadno vyřešit zakoupenim C10 a jest. Už se těším na leden
Ale jináč su Moravák

Dno

Příspěvek od Dno » 23 pro 2006 00:00

C4 ma 2 mono vstupy, 2 stereo + playback z komputra (stereo) .. Ak ti to je malo , tak samozrejme C10 ..

Odpovědět