Dave Smith Mopho

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 12 led 2009 10:36

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CmWwY5Hf ... re=related[/youtube]
tohle se mi paci

bodyia
Vybavení

Mopho kontra Evo

Příspěvek od bodyia » 13 zář 2009 16:26

Hi guys,
tak, konečně jsem se dostal k tomu, abych si trochu pohrál s Mophem a face-to-face ho porovnal s Evolverem, který s ním monentálně sdílí poličku;)

Taaaakže: Ač by se to při poslechu presetů nezdálo, tak při stejném nastavení průniku parametrů a eliminace věcí, které jsou tam či tam navíc, hrají oba na 99% totožně. Evo je maličko ostřejší, za což zřejmě mohou převodníky v cestě signálu, ale stačí o dílek stáhnou cutoff a je to stejný. Opět jsem si potvrdil, jak skvělý je DSI klon CEMu 3320 (pravděpodobně je to on, ale ten zase neumí přepínat 12/24dB jako DSI...?), rezonance neubírá hlasitosti, signál jde skrz i těsně před limitem samooscilace, moc dobrý. Stejně a stejně dobře zní i synchronizace, FM VCO1 do filtru hraje na obou rovněž totožně.

Obrázek

A rozdíly?
Evo je pochopitelně nadupanější, ale Mopho proti němu nabízí taky pár vlastností:
- Suboscilátor na každém ze dvou VCO, o oktávu níž. základní průběh je čtverec, který jede i když je mateřský osc vypnutý. Při změně průběhu hlavního osc se mění i vlna suboscilátoru, to jsem ještě na analogu neviděl. Obecně díky subocilátorům může být zvuk Mopha mnohem analogověji chlupatější než kdy umí Evo.
- Třetí obálka má parametr loopu, start je delay, konec sustain. Perfektní modulační prvek, při malých hodnotách cykluje ve slyšitelném pásmu cca 300Hz. Tohle umí ještě Oberheim OBMX a Andromeda
- Interní sekvencer, který je tady i na Evu geniální modulátor změny parametrů (nemusí se používat jenom pro ladění, ale pro prakticky ckoliv), má tady další dva módy. První je key sync, kdy se s každou nově zahranou klávesou přepne o krok dál. Je-li např. ovlivňovám filtr a třeba síla VCO a jeho PW, hraje pak pokaždé jinak (resp. v cyklu, nasteveném resetovacím bodem stopy). Podobně má řešenou modulaci pomocí Sample/Hold ARP Odyssey a je to mocná zbraň. Další je rychlost podle dosažení nastavené hodnoty externím signálem resp. feedbacku, to je ale hodně random.
- Je možné vypnout výstup oscilátoru VCO1 do audia, ale jeho FM modulace do filtru může pořád jet (u Evolveru ne)
- Plus jsou určitě i volně definovatelné čtyři encodery, hlavně pro live není nutno lovit cílový parametr hluboko v menu, byť programování Mopha z frontu je skoro nemyslitelné. Ovšem free editor od SoundTower je víc než jen náplastí;)

U Evolveru odkážu na svoji recenzi: http://www.bodyia.cz/view.php?cisloclanku=2006080601 , ale ve zkratce:
dvoukanálové rozložení, navíc dva wavetable DCO s RM, které mohou být použity i jako modulační zdroj všude (u Mopha z rychlých zdrojů jen šum a 4x LFO do 261Hz), laditelný dvojitý feedback (U Mopha jeden a takový dost easy), digitální věci, viz schema:

Obrázek

Tolik info, časem uvidím, jestli je nutné mít oba, oba se profilují jiným směrem, byť základ je evidentně totožný. Nicméně mít zároveň P08 a Evo nutné není, Evo evidentně zahraje přesně to samé co P08.

Tudy

Re: Dave Smith Mopho

Příspěvek od Tudy » 13 zář 2009 19:50

Hmm, jsem zvědavý na osobní kontakt. Přijde mi to za ty peníze, jako skvělý synťák.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 19 led 2011 18:51

Mam to doma :D

Nechtel jsem zakladat dalsi topic pro ty, kteri to maj doma taky.. hledam jednu drobnost.. udajne se daji pannovat oscilatory, ale to sem nikde nenasel :/

humusgen

Příspěvek od humusgen » 10 zář 2012 18:00

zdar borci
Objednal jsem si Mopho a chtel bych se na neco zeptat.
Mopho ma audiovystupy Out L+R . Kdyz do nich zastrcim kabely a na druhem konci je oba spojim (zaletuju) do jednoho mono jacka 6.3 ,nemuze se tim ten audiovystup v Mopho nejak poskodit? (zkrat,nebo neco..?)
Ten mono-jack chci pak strcit do vstupu predzesilovace VTB1 Series (StudioProjects).
Ten predzesilovac ma pouze mono vstup.Pouzivam ho pro kytaru.Nechci do nej strkat separatne jen L nebo R z Mopho,ale oba kanaly naraz.Aby mi nejaky zvuk neutekl :). Chci to vyzkouset jak to bude hrat.
Muzu teda bez rizika sloucit L+R audio vystup z Mopho do mono?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 zář 2012 18:45

pouzij jen levej kanal

Tudy

Příspěvek od Tudy » 10 zář 2012 21:45

biscuit píše:pouzij jen levej kanal
Nevím jak u modulu, ale u klávesovky se dá v setupu navolit, že výstup má být mono a pak je jedno, jestli zapojíš levej, nebo pravej kanál - na obou výstupech bude to samý.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 10 zář 2012 23:11

o audio out pri module vravi navod takuoto:
"Audio Out: Stereo, Mono — Mopho defaults to stereo operation. When set to Mono, this parameter defeats all pan settings and modulation, effectively making each of the outputs a mono output."
cize logicky by mal ist z oboch kanalov /L aj R/ rovnaky vystup.
ale potvrdi to len empiria.

gappeq

Příspěvek od gappeq » 01 říj 2012 16:56

Zdravím, mohl bych si Mopho vyzkoušet u někoho doma? Rozhoduju se a nemám kde si na to sáhnout. Ideláně bych si rád prubnul i Shruthiho. Teď jsem se hrozně spálil s Venomem, ten nejde kompletně editovat sám o sobě a Akai Miniak je dost zajímavej, ale má hrozně moc takovejch těch chybiček, nedokonalostí a nedotažeností, který člověka dopálí. Já bych potřeboval něco s xichtem, co dělá alespoň jednu věc fakt dobře.

hubart
Vybavení

Příspěvek od hubart » 03 říj 2012 16:26

Ahoj.umna bi si ho mohol skusit mam aj mopho aj evolver, som zo Slovenska

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 30 říj 2012 11:38

mám velké dilema :)

Rozhodujem sa medzi Mophom klavesovou verziou a Arturiou Minibrute a miska váh mi stále kolísa hore dole :)
Minibrute ma láka svojím velmi fakt svojráznym hutným zvukom-perfektným na basy, Mopho láka zase vačšou univerzálnosťou zvukového spektra, preset memory, a aj o celú pol oktávu vačším rozsahom :)
Potrebujem trošku popostrčiť a čítať Vaše názory, nech sa viem už rozhodnúť.
Keby mala Minibrute preset memory, tak neváham. Neviem do akej miery je tato feature vyhodou. Čítal som názory, že absencia presetov vedie k vačšej tvorivosti (recording on air v podstate stále), ale predsa mať k dispozícii 384 presetov u mopha a vraj velmi použitelných ma láka viacej. Toš som ňáká nerozhodná :D

díky za každý názor

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 říj 2012 12:18

ja treba tvorim zvuky primo do songu, takze me presety moc nezajimaj. Nebral bych to jako vyraznej limit. Mopho vlastnim, ma fakt siroky editacni moznosti, na to ze to je malej true analog. Ale k tem se stejne budes dostavat pres menu.
Jeste je teda jedna docela fajn moznost aby ti to nebylo lito.
Koupit minibrute a krabickovou verzi mopha. Priplatis si mozna jen o dva tisice vic nez u klavesovy verze a budes mit oboji.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 říj 2012 12:36

jakožto majitel Mopho Key, můžu říct, že pocit z toho nástroje je úplně jinde, než u modulu.
Modul sice má ten samej zvuk, ale chybí u něj ta radost.
Jednoznačně Mopho Key a k němu pak časem MiniBrute! :-)

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 30 říj 2012 13:28

mno kúpiť oboje, nie je vobec zlý nápad :)
ja som ale odjakživa zaťažený na klávesové verzie resp mám rád parametre po ruke a nelašovať ich v menu..i keď uznávam doplatit skoro 10 litrov za kb verziu je docela dosť :)

Tudy: hladal som na tvojom SC profile nejaké ukážky na Mopha-YT už mám prelašovaný, nerobil si náhodou nejaké?
a taktiež ma zaujíma ako hodnotíš Mopho v použitelnosti na basy. Minibrutu sa to asi nevyrovná že? basy su pre mna velmi podstatné. díky

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 říj 2012 14:08

Podle mě je Mopho na basy naprosto skvělej.
Minibrute mi přijde tvrdší a charakterově vyhraněnější, ale fakt bych jako první koupil Mopho Key a časem i Brute.

ukázky zatím nemám, protože ho používám hlavně na live..

Odpovědět