Domaci studio

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Serzh

Domaci studio

Příspěvek od Serzh » 08 lis 2008 10:56

Zdravim vsechny muzikanty. Chtel bych si zaridit mensi hudebni zakouti. Pro zacatek bych chtel skladat pomoci MIDI klaves do notebooku, pozdeji zrejme nahravat zpev, pripadne, kytara apod. Chtel bych se vyvarovat vylozenych zacatecnickych chyb, a proto se obracim sem.
Zvokova karta se mi libi tahle: http://www.alza.cz/profesionalni-extern ... d63671.htm
Nevim, ale jakou poridit klavesnici. Nejake penize mam a tak bych chtel kvalitnejsi MK.
Budu potrebovat mix, nebo zatim bude stacit ta zvukovka? Co budu jeste zarucene potrebovat do zacatku? Jedna se mi o experimentalni hudbu, neco jako filmova hudba.
Zkousel sem vyhledavani a leccos i nasel, ale na moji otazku sem odpoved nenasel.
Predem diky za pomoc.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 lis 2008 11:06

Doporučuji ti článek, kde jsem všechny tyhle začátečnické dotazy shrnul + tipy na konkrétní výrobky - Stavba domácí DAW

A také ti doporučuji určitě ty věci nehledat u AlzaSoftu ;) Zkus obchody jako disk.cz, muzikant.cz, audiopro.cz, muziker.cz a takové. V Německu potom samozřejmě nejlepší thomann.de

Serzh

Příspěvek od Serzh » 08 lis 2008 11:38

Pochopil sem to dobre, ze jsi chtel rict, ze ta zvukovka neni kvalitni?
Nekde na EZ sem cetl, ze klavesy CME za moc nestoji a presto je lze koupit prave na muzikant.cz. Prave proto sem se chtel zaptat na konkretni tip.
Kazdopadne diky za odpoved.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 lis 2008 12:03

Myslim, ze pro zacatek bude ta zvukovka uplne v pohode. U master keyboardu zalezi trochu na tom, jestli chces na nem spoustu kroutitek na ovladani sw syntaku, nebo jestli naopak chces hlavne hammer mechaniku pro realny pocit z hrani na piano. Ja bych tipnul, ze to prvni a myslim,ze na zacatek ti staci skoro cokoliv treba od m-audio. Je fajn mit aspon 5 otav, pokud chces hrat obema rukama, ale pro jednodussi hrani ti staci i 4. I 2,5 oktavy bude lepsi nez klikani mysi. Vec, kterou jsi nezminil a kterou budes pravdepodobne velmi brzy potrebovat je neco pro poslouchani tve hudby:) Takze sluchatka a poslechove monitory. Procti si par temat, muj tip je, ze sluchatka s vybornym pomerem cena/zvuk jsou Sennheiser hd 201 a monitory, na kterych se da neco umichat a z druhy ruky je sezenes kolem 5K jsou Behringer B2030A.

Serzh

Příspěvek od Serzh » 08 lis 2008 13:37

Takhle nejak jsem si predstavoval odpoved na moji otazku Amorph diky. :wink: Po tech bedynkach uz jsem se poohlizel a ty sluchadla taktez znam. Jinak ten keyboard myslim bude stacit bez hammer, protoze nejsem zadny velky hrac a myslim, ze by to zatim bylo zbytecny. Me osobne se libi od M Audio Axiom 61, myslim, ze ho tady nekdo i celkem vychvaloval. Kazdopadne jeste jednou diky za odpoved.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 lis 2008 13:57

Mě je jasný, že si představuješ, že ti někdo dá konkrétní tip, ale měl by ses také koukat sám a potom si to jít někam obhlédnout a osahat, to si domluv s prodejcem, stojí to za to.

Neříkal jsem, že ta zvukovka není kvalitní, neznám ji, znám jen tu firmu.

Doporučuji ti M-Audio Axiom 61, E-MU 1212m nebo 0404 USB, nearfieldy třeba ty Truthy B2030A, co psal Amorph, ale sám bych je nechtěl, mám Fostex PM1-MKII.

CME keyboardy nejsou supr, nevím jak ty nové řady, ale starší mají problémy s klaviaturou. Nicméně tu jedny mám a za tu cenu, co jsem to nové koupil, bych nic lepšího nekoupil. Jde o to, že u CME máš věci, co konkurence nemá, třeba celohliníkové tělo, rozšiřitelnost atd. Já bych moje UF6 neměnil.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 lis 2008 14:34

Serzh: truthy jsou naprosto ok, z beden v tyhle cenovy bych si je vybral. Ty E-MU co psal Jindy jsou lidma, co je maj, dost vychvalovany, navic za fajn penize. Pokud nutne nepotrebujes externi kartu, doporucuju ti poridit interni.

fova

Příspěvek od fova » 08 lis 2008 22:51

Serzh: Alespon pro obecnou orientaci do zacatku si precti tohle:

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=8209&start=0
http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=6934&start=0
http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=2733&start=0

Jinak pro zacatek doporucuji tuhle sestavu:

Zvukovka: M-Audio Audiophile 192 nebo ESI Juli@ nebo EMU 1212m (pokud nemusis, nekupuj nic pripojene pres FW a USB - horsi zvukova kvalita a ruzne provozni problemy)

Monitory: Behringer Truth 2030a nebo Tapco S5 nebo Alesis M1

Masterkeyboard: Prakticky cokoliv, co ma 5 oktav, dynamiku klavesnice a MIDI alespon OUT

Sluchatka: AKG K240 nebo 271 nebo Beyerdynamic DT770 nebo Sennheiser HD xxx (casem dokoupit externi sluchatkovy zesilovac).

Mikrak:
jeden kondenzatorovy: Oktava MK319 pokud chces temnejsi zvuk, SE Electronics 2200a pokud jasnejsi
jeden dynamicky: Shure SM58 ci jasnejsi Audix OM5

Mikrofonni predzesilovac: Behringer MIC100, ktery barvi zvuk ci neutralni M-Audio DMP3

Mixak: Muzes mit, ale jestli nenahravas vice vstupu je zbytecny. Pokud bys chtel hodne usetrit, muzes ho pouzivat ho jako zesilovac pro sluchatka a mikrofonni predzesilovac, ale kvalita zvuku pujde dost dolu. Pokud mixak timto zpusobem tak napr. Yamaha MG serie.
Naposledy upravil(a) fova dne 08 lis 2008 23:13, celkem upraveno 3 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 lis 2008 23:05

serzh, pokial ti nejde o kvalitu klavesnice v zmysle vernosti voci hre na klavir, je v podstate jedno co kupis. odporucam ale co najviac klaves, to usetri kopu casu s prepinanim oktav, ked skladas basu a potrebujes preskocit na nieco ine a samozrejme aj pri improvizacii. mnohe syntakove zvuky (piana samozrejme tiez) maju v basovom a vyskovom rozsahu uplne iny zvuk a to inspiruje. s kratkou klavesnicou to nejde zahrat naraz.
ta poziadavka INTERNEJ zvukovej karty je dolezita. nemusi to byt pravidlo, ale 99% skaziek o tom, ako zvukova kata nefunguje, sa tyka usb a firewire modelov. dovody su zname a boli tu xkrat vymenovane. takze phase radsej nie, ak teda nemas skutocne len laptop a navyse chces cely cajk pouzivat v skusobni a nazivo

Serzh

Příspěvek od Serzh » 09 lis 2008 15:02

Diky moc za vase tipy, opravdu mi to hodne pomohlo. Velky dik predevsim tobe fova. Ty stranky mi rozsirily obzor.
Ted momentalne mam bohuzel jenom notas, takze me externi zvukovka asi nemine. Proto se jeste zeptam, jaka je lepsi varianta USB ci FW?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 09 lis 2008 15:19

USB doporucuju tu, co jsem uz psal - E-MU 0404 USB.

Pokud mas vic penez, sel bych do MOTU UltraLite, do budoucna se to vyplati prave na nahravani vice zdroju.

kexik

Příspěvek od kexik » 09 lis 2008 15:30

serzh: ci usb alebo fw je zaludna otazka, lebo vsetko zavisi hodne od konkretneho notebooku, aky ma radic pre fw a aky pre usb. urcite to kup tak aby si to mohol vratit a vyhliadni si aj fw aj usb model. zovseobecnit to nejde, ludia sa tu stazuju viac na fw ale to je aj tym ze tie fw typy sa viac kupuju aj vyrabaju

Serzh

Příspěvek od Serzh » 09 lis 2008 15:55

...aha a muzete mi nekdo popsat nejcastejsi problemy konkretne?
Myslel jsem, ze hlavni rozdil bude predevsim v prenosu. FW jsou prece rychlejsi a vykonejsi, ze USB, nebo se mylim?

jardatop

Příspěvek od jardatop » 09 lis 2008 23:35

FW je urcite lepsi, inteligentnejsi a mene narocnejsi na procesor. Ale pokud to nebude radic od Texas Instruments, tak by s tim mohly byt problemy. Ja mam M-Audio FW1814 a s notebookem (s TI) s tim problem nemam.

bag

emu

Příspěvek od bag » 10 lis 2008 09:54

pripajam sa k jindymu - pokial ti staci doluuvedeny pocet i/o a zaujimas sa aj o kvalitu zvuku, tak 0404usb. karta nepouziva ziaden pc software-ovy mix, ktory by si musel ovladat misou, ale vsetko ovladas priamo potakmi z jej panelu, co je velmi prakticke. kup z e-shopu, aby si mohol prip. vratit.

pocet anal. vstupov: 2 (kombinovany s mikr. predz.)
pocet anal. vystupov: 2
dig. in/out (optika / coax)
midi in/out

Odpovědět