Elektronicke bicie / Pady

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
ReaktoplazmAR

Elektronicke bicie / Pady

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

Chcem si poskladat sadu el. bicích.
Ako zdroj zvukov chcem používat synaky čo mám, ako trigger --> MIDI prevodnik som si kupil Yamahu TMX, teraz prišli na radu pady..
Nemám s tým žiadne skúsenosti tak by som rád položil zopár laických otázok.

Je to tak že každy pad funguje s každym modulom ?
Ako je to s viaczonovymi padmi ? v navode k tej Yamahe TMX som o tom zatial nič nenašiel takže asi nepodporuje, ešte poštudujem..
Na čo by som si pri nakupe padov mal dat pozor ? chcem aby to niečo vydržalo.. mam v plane nešetrit to..
Každa rada ohladom padov sa mi hodí..

Vopred dík za rady.

jusuf

Re: Elektronicke bicie / Pady

Příspěvek od jusuf »

...len úvaha (+teda aj nejaká staršia polozabudnutá skúsenosť s KORG DRM-1) :
No viaczónové pady = viacej liniek = buď viac konektorov > čiže s 2 zónovým padom obsadíš 2 vstupy v prípade, že sú jednoduché, nemultizónové.
alebo = kábel so stereo jackmi... samozrejme, asi je lepšie keď modul "rozumie" multizónovosti. V prípade zapojenia multizónového padu do "mono" vstupov zrejme musíš "doladiť" zvuk manuálne
...teda aspoň myslím... :-)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

tak presne si to idealne predstavujem.. každa zona vlastny okruh.. tak by som radšej kupil 4 pady 2-zonove namiesto 8

jammix

Příspěvek od jammix »

dvojzonove pady vačšinou preznievaju udrieš na "rim" a zaznie aj stred, da sa to nastaviť citlivosťou alebo cross-talk .
ja by som kupoval len jednozonove prechody , snare a ride by mohol byť dvojzonovy.
ta yamaha TMX je stara asi budu len jednozonove. Ja mam Alesis triggerIO ten ma 10 dvojzonovych vstupov .
nedavno som si opravoval jeden pad ktory bol už od začiatku trochu slabšie citlivy . v pade bol konektor priletovany na maly jednoduchy plošak s par rezistormi bolo to take trochu opukane tak som to doletoval a znie v poriadku . činska sada ,inak žiadne problemy . nebal by som sa lacnych padov od millenia a pod.

Odpovědět