FANE Axiom (to su git. repraky :)

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
rastis

FANE Axiom (to su git. repraky :)

Příspěvek od rastis » 06 srp 2007 18:43

Ospravedlnujem sa za takuto "mimo" temu, ale viem, ze su tu ludia, co mi mozno poradia. Zaujimaju ma nove repraky Fane Axiom, ktore sa aktualne vyrabaju.

http://www.fane-acoustics.com/public_ht ... s2/ax1.htm

Ma s nimi niekto skusenosti ? Na nete som nasiel akurat pozitivne ohlasy na Alnico model, inac vobec nic. Akurat ten Alnico model stoji cez 8litrov a mna teda zaujimaju preto skorej tie standardne modely... Inak Prodance ich predava podla vsetkeho...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 07 srp 2007 09:42

rastis: tady asi s takovymhle dotazem neuspejes.. :-)
jinak ja mam ve svym starym hiwattu 4x12" fane speakery (ovsem pozor, jedna se o repraky ze 70.let) a je to neskutecnej rachot... tim chci rict, ze bych radeji sledoval ebay a zkusil najit tyhle stare repraky... (ty same se davaly napr. i do sound city boxu)

kexik

Příspěvek od kexik » 07 srp 2007 09:47

alnico je vintage konstrukcia magnetu... nizsia ucinnost a spinavsi zvuk
ak ide o to, tak feritove modely budu hrat ostrejsie, cistejsie = asi zle :)
ale to je cista spekulacia

rastis

Příspěvek od rastis » 07 srp 2007 12:52

nick_valensi píše:rastis: tady asi s takovymhle dotazem neuspejes.. :-)
jinak ja mam ve svym starym hiwattu 4x12" fane speakery (ovsem pozor, jedna se o repraky ze 70.let) a je to neskutecnej rachot... tim chci rict, ze bych radeji sledoval ebay a zkusil najit tyhle stare repraky... (ty same se davaly napr. i do sound city boxu)
viem - kamos ma original 4x12" Hiwatt, preto sa zaujimam o tieto nove Fane, co su zhruba zac. Original povodne Fane sa vyskytuju velmi zriedkavo a osobne by som sa asi bal kupovat 30 rocny git. reprak - predsa len je to najnamahanejsia mechanicka suciastka...

kexik - pri reprakoch neviem, ale pri git. snamacoch mam nacvicene ze Alnico (Aluminium Nicel Cobalt zliatina) hraju cistejsie a ostrejsie, ferrity sa uz dlhe roky nepouzivaju, ale hrali sice silnejsie, ale tupo a strkovite. Ale mam zaroven prakticky vyskusane, ze velky vplyv ma tvar cievky - predsa len magnet ako taky zvuk nerobi.

a teraz naspat k Fane Axiom :)

kexik

Příspěvek od kexik » 07 srp 2007 13:14

ja som hovoril o reprakoch, nie o snimacoch, o tych neviem nic...
pri repraku ked mas slabsie magneticke pole, mas horsi gyracny faktor a preto horsie Qe, co ma za nasledok vyssie skreslenie. pri hifi reprakoch sa alnico uz 30rokov nepouziva, ale imho to je zaklad "stareho" zvuku gitarovych repier, teda okrem neskutocne makkej a zle tvarovanej membrany. proste z nechceneho sa stava chcene
stary reprak by som ani ja nekupil, on sa rad rozpadne, zvlast ked bol hrany vo vlhku, je to celuloza...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 07 srp 2007 16:06

rastis: k jakemu to chces ampu?

rastis

Příspěvek od rastis » 07 srp 2007 16:15

Acoustic 160

Odpovědět