Focusrite - novinky ?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
PiKey
Profesionál

On krasnyj! Prosim te co je nem krasnyho?

Příspěvek od PiKey » 09 úno 2007 16:57

matucha píše:Focusrite red? hm to sou zbytecne investovany prachy do luxusniho faceplate. Focusrite ISA veci sou prakticky totozny a levnejsi. Nevim, je dost jinejch veci, za ty prachy, ktery si lidi povazujou teda vic.

Ciste vzhledove a tak se mi libi ta ISA rada, je takova hodne racionalni ;-P
Matucha, vsimol si tu na forach obcas nejake tvoje "protesty" voci focusrite-om, mas s nimi nejake zle skusenosti?
Ja Red1 vlastnim a nie som si isty ci mam dovod byt nespokojny, vsetko co z neho lezie je velmi ciste, silne a hlboke ako tatranske potoky,
aj ked je pravda, ze nemam velmi s cim porovnavat, jeho predchodca v mojom racku sa volal m-audio octane...

velvet

Příspěvek od velvet » 10 úno 2007 23:28

sparX píše:Co si myslíte o Focusrite VoiceMaster Pro ?( třeba klidně i vs GoldMike )
Na co konkrétně u VM Pro se ptáš? Gold Mike neznám....
Co se týče preampu, řekl bych, že je "warm" (když srovnám cca s preampem Buur_Brown INA 163 nebo typu Yamahy Dm 2000). Zrovna tak Instrument Input / Hi-Z. Filtr na vstupu užitečná věc. Gate optical, compressor pouze fixní ratio 2:1 nebo 6:1 a release volba mezi fast/slow (z hlavy nevím hodnoty...). Dál: "Tube sound", emulace "lampy". OK, ovládání tónu (asi jako u tube pluginů od bleděmodré k oranžové :? a drive). "Vintage Harmonics" - to je emulace (nebo simulace?) "Dolby" efektu na vokál-někdy ze 70. let.: vokál se na pásek nahrával se zapnutým Dolby a při playbacku se dolby vypnulo. Výsledek: "airy"...
VM Pro má ještě deesser a EQ optimalizované pro vokál (ovšem použitelné víceméně i na basu např.).

Celkově to je s VmPro kvalitou jak to u obdobných kousků bývá: má-li něco víc funkcí najednou, zpravidla to nebude úplně TOP quality jako u záležitostí specializujících se na jednu věc. Už jenom z "logiky" dnešní spotřebitelské cenové politiky :roll: Na druhou stranu, není to vůbec špatný kousek. Ten preamp je v poho použitelný a "neurazí" (alespoň ne mne). Skutečnost, že má compressor jen dvě fixní Raia vůbec neva - při nahrávání to se slow nebo fast attackem a variabilním tresholdem lze vychytat dobře- a když je nejhůř, lze insertem připojit jiný kompresor. Simulace má VM Pro zdařilý. Tube simulace se mi zdá o něco agresivnější, než skutečný lampy co znám z Avalonu. A Vintage Harmonics je výtečná věc pro hlavní vokál. Nejlépe nahrát zpěv s malou nebo žádnou kompresí (2:1 fast attack a jen malý treshold) a z DAWu během míchání prohnat zpěv zpátky do VMPro a nastavit EQ simulace a další podle potřeby. Pro tohle je VM Pro fakt dobrej. Pro nahrávání určitě spousty tracků taky (nemusí se zákonitě použít jen na vokál). Konečně - je dost bytelně udělanej :wink:
SPL GoldMike mkII pokud se nepletu, je stereo a má real tubes. VmPro je mono...
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

velvet

Příspěvek od velvet » 10 úno 2007 23:38

matucha píše:Focusrite red? hm to sou zbytecne investovany prachy do luxusniho faceplate. Focusrite ISA veci sou prakticky totozny a levnejsi. Nevim, je dost jinejch veci, za ty prachy, ktery si lidi povazujou teda vic.

Ciste vzhledove a tak se mi libi ta ISA rada, je takova hodne racionalni ;-P
ufff! osobně jsem s investicí do RED3 velice spokojen (mj. dokáže být rychlejší než vítr-snad téměř tak rychlý, jako Limonádový Joe!) Čistě vzhledově-není nic hezčího než red faceplate :wink:
http://www.markvelvet.com

matucha

Příspěvek od matucha » 11 úno 2007 03:39

no musim se priznat... zatim jsem neslysel jedinou vec, ktera by me od focusrite bavila krome stary isa110, budto ty lidi byli uplne "tupy" nebo je to v tech masinach, ale vzdycky to bylo takovy divne prevejskovane vostry a agresivni... a vzdycky vsichni, co to nahravali, tak si za tim strasne stali.. proste hruza hruzouci

... no a kamos, co nahrava na platinum twintrack pro mi hazi fakt studeny veci, je to furt stejny, takze sem si jistej, ze je to tim zarizenim... jediny, co tomu muzu pricist k dobru je, ze je to jakstaks pevny

MartinT

Příspěvek od MartinT » 03 srp 2007 00:07

Pánové ja by jen tak chtel nahodit ... kdybyste vybirali mezi TLA 5051 a Focusrite PLAT9 co byste vybrali? jedná se predevsim na zpev a rapove akapely..diky za nazor

Odpovědět