fretless fader - ze se neda hrat na gramce?:]

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět

c9000

Re: fretless fader - ze se neda hrat na gramce?:]

Příspěvek od c9000 » 23 úno 2010 20:48

HMm zajímavá záležitost, tohle by mohl být velkej posun v Turntablism komunitě, ale pro jeho plný využívání musí bejt DJ nejen rytmicky ale i hudebně zdatnej, což spousta dnešních šmrdlalů není ale pro ty fajnšmekry za kotoučema to bude asi bomba.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 23 úno 2010 21:05

To nejak nepobiram... co to presne funguje... jediny co jsem pochopil na konci ze to hraje tony pri hejbani crossfaderem

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 úno 2010 21:30

ekeaze - deska ti hraje jeden ton - zakladni - typkovi hraje c - fader uprostred, no a jak jede nahoru a dolu tak preladuje.. asi to ma udelany po pultonech a muze si prepinat dur moll intervaly odpocitavany od prostredka. crossfader ve svym klasickym smeru pohybu dela klasiku - dela hlasitostni obalku

to ze deskou smrdla ma podle me podobnej vliv jako pitch bend, navic si tim desku nenechava utict a muze hrat do aleluja

pro me to teda neni nic objevnyho.. uz kdysi davno (pred vice nez 10ti lety) jsem videl typka, kterej jen pomoci pitch potencioometru a desky "hral" - myslim ze smoke on the water

http://www.youtube.com/watch?v=CWe412hSLiU
tady je jina ukazka, kde je to patrnejsi, protoze hned na zacatku pitchshiftuje akord

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 úno 2010 23:47

tyjo, mozna mi nebudete verit, ale videl jsem i lidi, co hrali melodii nebo doprovod na klaviru. Nebo na fletne. Na kytare?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 24 úno 2010 00:05

Neni lepší se radši na něco naučit? :D
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 24 úno 2010 09:53

ne ze bych tyhle standartni "muzikantsky" kecy necekal..(zrovna od amorpha teda ne)kazdej ma rad neco,nikdo vam to netlaci,myslite ze na tohle neni treba se naucit?

Jakej je rozdil mezi cratchovanim a hranim treba na perkuse,skuste to vzit bez predsudku a vypustit jestli se vam ty zvuky co z toho lezou libej..k obojimu je potreba mit cit pro rytmus,zatracene dobrou techniku a nekolik let treninku,je to proste vyluzovani rytmu rytmyckym pohybem koncetin,nikdo nedela nic za vas, nevidim rozdil(nic proti zivejm nastrojum hraju 10 let na bici)

biscuit:jo samozrejme da se, tech spusobu je vic a jsou tu dlouho,nerikam ze je to totalni prevrat ale zajimavy to rozhodne je a pro turntabilisty je to urcite supr vec a hodne slusnej zpusob jak mit kontrolu nejem nad rytmem ale i vyskou tonu a znamena to pro ne novy moznosti...

c9000:jak rikas... kolikrat i vidim lidi ktery nejsou bohuzel ani rytmycky moc nadany,maj hodne slusnou techniku sazej tam kraby o sto sest ale neumeuj se trefit do rytmu..no a pak sou ty dobry:]

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 úno 2010 10:51

MonkeyFighter: ok, mozna nemistnej pokus o vtip. Nicmene kouknul jsem se na to znova, jestli jsem neco neprehlid a myslim, ze ne. Je to velmi jednoduchej midi controller, kterej ma xy joystick. V pitch smeru ani neni spojitej nebo chromatickej, ale jen omezenej prepinacem na major/minor stupnici. Me to fakt jako revoluce neprijde a mam pocit, ze kdybych pripojil nejaky maly midi klavesky (na ktery se ta melodie da hrat nepomerne lip) s par knobama k notasu, tak z toho dostanu vic srandy... Jen muj nazor.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 úno 2010 11:38

Liquid Sound píše:Neni lepší se radši na něco naučit? :D
a cim sa podla teba taketo hranie lisi od hry na povedzme theremin?

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 24 úno 2010 11:57

amorh:no nedostal by si vic ale neco jinyho...nebyl by si omezenej stupnici a mohl by si hrat cokoliv a ve vetsim rozsahu(a nikdo nerika ze to neprijde rika tam ze to vyvijej)...ale prisel by si o moznost hrat si s hlastitostni obalkou(az do toho stadia kdy tou obalkou vlastne vytvaris jednotlivy noty - zahrajes v tomhle tempu 64tiny jednim prstem na klavese? ja ne) a o moznost cestovat ve zvukovy stope(zrovna v tyhle ukazce ma konstatni ton ale muzes na ty placce prece mit cokoliv) coz jsou asi hlavni veci na kterejch turntabilism stoji...

mas rad portishead treba?dokazes si predstavit ze by tam misto dje byl nekdo s klavesama a notasem a dostaval by z neho vic srandy?

tohle jsou neporovnatelny veci,to je jako rict ze z bici sady dostanes vic srandy nez kdyz si vemes dve bonga...na bici prece muzes hrat i nohama mas tam tolik bubnu...treba didgeridoo je z tohohle pohledu vylozene nudnej nastroj...navic nikdo nerika ze je to revoluce,jen neco novyho do sveta turntabilismu..

jestli to byl jen vtip tak sory asi uz sem na tyhle hlasky trochu alergickej,protoze nasledujou v kazdym tematu kde se obevi gramofon...

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 24 úno 2010 12:42

Moc pěkný, je vidět že týpek má už něco za sebou. Tyhle slovní bitky kolem gramců jsou hlavně prča pro lidi co na ně nehrajou, páč se Djové vždycky parádně rozpálej jen při náznaku, že by někdo gramce nepovažoval za hudební nástroj, což jsou (nebo spíš můžou bejt) Ale znám typa kterej byl vždycky dobrej na bicí, a teď je výbornej při hraní z gramců, i ty sety jsou zajímavý a nenuděj, jen mám pocit, že tehle způsob vyjádření láká spíš rytmicky založený muzikanty hlavně ex bubeníky, a ani se jim nedivím. Když párkrát s kapelou zažijou komplet zvučení v podmínkách běžnýho klubu, kde to má zvukař v pr..li, tak pak přijet na akci, spojit gramce a mít kontrolu nad skladbou a částečně i nad rytmem a ještě k tomu furt dobrej zvuk je kua návykový.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 úno 2010 13:15

Amorph píše:MonkeyFighter: ok, mozna nemistnej pokus o vtip. Nicmene kouknul jsem se na to znova, jestli jsem neco neprehlid a myslim, ze ne. Je to velmi jednoduchej midi controller, kterej ma xy joystick. V pitch smeru ani neni spojitej nebo chromatickej, ale jen omezenej prepinacem na major/minor stupnici. Me to fakt jako revoluce neprijde a mam pocit, ze kdybych pripojil nejaky maly midi klavesky (na ktery se ta melodie da hrat nepomerne lip) s par knobama k notasu, tak z toho dostanu vic srandy... Jen muj nazor.
to jo, ale to bys musel bejt leda chobotnice ;)
zkus si to nekdy :-) ti chlapici uz maj crossfader prirostlej k prstum. ten grif a navyk jsou strasne dulezity proto, aby to bylo zajimavy pro lidi co to delaj standardne.. pro me je to hezkej turntable pozoun - sranda vec, ne revoluce, ale na druhou stranu vytvoreny presne tak, jak to typkovi, kterej je turntablista bude sedet (ver mi ze tisickrat vic nez klavesky ;) )
Liquid Sound píše:Neni lepší se radši na něco naučit? :D
umis to taky jako on? ja bych rekl, ze ten uz to umi dost dobre! ;)

Odpovědět