Idealni kombinace pro zive hrani.

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
alquadim

Idealni kombinace pro zive hrani.

Příspěvek od alquadim » 19 lis 2011 18:02

Hello gentlemen,

jelikoz nebudu sam, ktery uz milionkrat resil latenci pro zivem hrani s maximalni spolehlivosti zvukoveho feedbacku, chci se zeptat, jak by jste resili (pripadne resite) pouziti pocitace pro zive hrani.

Mam M Audio Sono 88 (master s int. zvukovkou), na nadstavbe stojanu pak mam NB Acer Extensa 5620 (WXP, 2G RAM, Intel Dual core 2.2) a stale resim latenci pri narocnejsi zatezi na procesor. Proste to slape dobre pri 256 (latence je temer zanedbatelna), ale v takovem pripade to jak v Abletonu, tak ve FL obcas "zachrochta" pri vetsi zatezi na CPU. ASIO4LL jsem taky zkousel, ale tam je to jeste horsi.

Zkousel jsem Lexicon Alpha, ted i M Audio Fast Track Pro a potvrdil jsem si jen to, co jsem vedel uz predtim - proste vykon ext. zvukovek je temer totozny, zatezuji CPU stejne, s tim uz asi nic nenadelam (nebo existuje nejaka zvukovka, ktera pomaha CPU ho tak nezatezovat a tim padem by to ani nechrochtlo?), proto asi budu muset posilit stroj.

A tady prichazi prave ona otazka, jak to resit. Premyslel jsem o nekolika resenich:

a) nejblbejsi reseni je koupit si stolni pocitac, tam to poslape urcite skvele, jenze kdo to ma tahat na live hrani a do zkusebny,
b) koupit macbook pro, ale kdo to bude platit :) - nicmene asi bych do toho sel, lec abych zase nebyl zklaman vykonem,
c) koupit macbook mini a na klavesovy nadstavec umistit multitouch LCD - myslim, ze idealni reseni, az na to, ze bych to chtel mit i mobilni do batohu, abych to treba mohl sebou tahat do vlaku atd.,
d) koupit neco jako ipod, ale tady je problem, ze jsem nenasel skutecne vykonny stroj tohoto provedeni - pokud by jste o necem vedeli (muze to byt i klidne o dost sirsi, nez bezny ipod, klidne siroke i do 10 cm, ale vykon musi byt takovy, at uz me chrochtani neobtezuje), stastnejsiho cloveka by jste pak na zemekouli nenasli,
e) kombinace mac mini + ipod.

Samozrejme bych rad sel cestou multitouch LCD, to se mi zda prijemnejsi na hudebni produkci i zivou reprodukci - aspon mi to nebude zakryvat oblicej jako u NB a uvidim dobre na ostatni spoluhrace. Proste s multitouch LCD se lepe operuje, uz jsem to zkousel - eliminace mysi.

Pokud jste dosli az sem, tak aspon diky za cas pri cteni, jinak bych moc ocenil vase prispevky k tomuto problemu.

Moc diky.

PS: A jeste jeden dotaz, da se nekde koupit napajeci kabel do NB, ktery nerusi signal do beden? Kdyz totiz zapnu NB do zasuvky, tak to hodne ovlivnuje vsechen aparat ve zkusebne - brumi to atd. Kombinaci prezapojovani do zasuvek jsem zkousel, bez efektu.

Soimmo

Re: Idealni kombinace pro zive hrani.

Příspěvek od Soimmo » 19 lis 2011 20:58

Pokud to dobře chápu, tak všechny zvukovky co jsi tu vyjmenoval jedou jen na protokolu USB1.0. Zkus nějakou která jede na USB2.0 nebo firewire.

boro

Příspěvek od boro » 19 lis 2011 23:50

A tiez tracky vyladit [uskromnit] doma tak, aby na koncertoch nedochadzalo k chrochtaniu

alquadim

Příspěvek od alquadim » 20 lis 2011 13:53

Ze by USB tak nestihalo? Jakou by jste tedy doporucili zvukovku? Ja mel jeste CME UF 400e, coz jelo pres FW. Co si pamatuji, tak tam byl taky celkem problem se spolehlivosti co se chrochtani tyce.

alquadim

Příspěvek od alquadim » 20 lis 2011 14:56

Jinak, co se tyce toho pocitace, tak jsem nasel tohle:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Jen bych uvital mensi model, alespon 13 palcu. Nevite o necem?

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 20 lis 2011 15:06

alquadim píše:Ze by USB tak nestihalo? Jakou by jste tedy doporucili zvukovku? Ja mel jeste CME UF 400e, coz jelo pres FW. Co si pamatuji, tak tam byl taky celkem problem se spolehlivosti co se chrochtani tyce.
Osobně mám právě tohle řešení (UF70 + UF400e + Macbook + Mainstage) a jedu na tom cca 3 roky bez jedinýho zaváhání, problému. V podstatě aktuálně neznám lepší řešení.

alquadim

Příspěvek od alquadim » 21 lis 2011 20:54

Vyzkousim to na vykonnejsim desktopu. Tusim, ze tam zadne chrochtnuti neuslysim, presto se chci jen ujistit. Pokud predtucha bude spravna, budu resit dal koupi stroje s vetsim vykonem.

Btw, ohledne toho napajeciho kabele do NB, ktery rusi signal do beden, da se toho zbavit?

Odpovědět