Jak se odborně říká zařízení na obrázku

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
robotox

Jak se odborně říká zařízení na obrázku

Příspěvek od robotox » 06 led 2014 17:52

Zdravím vás, měl bych dotaz jak se říká přístroji na obrázku z vystoupení nejmenované kapely. Používají ho na pódiu pravděpodobně pro přehrávání muziky neboť skupina hraje svou většinu vystoupení na half-playback. Zkrátka pod čím mám tuto mašinku hledat :) Díky
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (670.9 KiB) Zobrazeno 683 x

robotox

Re: Jak se odborně říká zařízení na obrázku

Příspěvek od robotox » 06 led 2014 17:54

Tady je to dobře vidět
Přílohy
1274350232_1-5.jpg
1274350232_1-5.jpg (133.29 KiB) Zobrazeno 681 x

dJR

Příspěvek od dJR » 06 led 2014 20:37

Odborně se tomu říká "vícestopý přenosný rekordér" ;-)

A toto je konkrétně Roland/Edirol R-44-E
http://www.sweetwater.com/store/detail/R44Edirol/

Pokud chceš používat half playback, můžeš používat vlastně kterýkoli kousek z tohoto okruhu nahrávadel/přehrávadel.

robotox

Příspěvek od robotox » 06 led 2014 20:56

Díky moc! Přesně to co jsem tak dlouho hledal pod různymi názvy :D Díky!

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 08 led 2014 02:04

tak ze takhle se jezdi na Scooteru :D

robotox

Příspěvek od robotox » 08 led 2014 18:42

synth_synth_synth_synth: tak tak - a po odchodu Ricka to bude už uplně v prdeli. Jedinej schopnej klávesák skupiny kterej aspoň něco hrával živě a teď tam budou dvě mlátičky do nezapojenejch synťáků. Viditelně nezapojéné jacky od synťáků které tam Michaelovi pod klávesami na jednom koncertě visely vypadaly směšně to jo :) . Ale hudba jako trance a hardstyle se moc živě na synťáky hrát tak aby to znělo trošku slušně hrát nedá to se musí uznat :wink:

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 08 led 2014 19:21

robotox : vcil to bude Phil ... to jsem zvedavej ...Rick byl ten hlavni clanek co se komponovani tyce .....bohuzel zrovna Michael mam pocit je tam jen do poctu 3ch kusu ...mozna na nejake admin.ukony :-) - tak ze naprosty souhlas :-) je to zvlasni pohled kdyz clovek vidi jak tam borec mlati do klaves spocenej i za usima ..... a klavesy nemaji zapojene ani napajeni a to cest klukum ze Scooteru :-) za to ze na stojan supnou alespon nejakou x6,g6 nebo vira..atd .... nekteri to odkoncertuji na nezapojene casia :-D
jj... Rick nektera intra hral zive..i nektere melodie .........ale na trance hard trance nebo hardstyle v tomhle tempu tajmovat bez chyb a jeste u toho delat sou by fakt neslo....taky jsem si vsim ze HP si na koncertech pomaha s hlasem ..... - venujes se podobne produkci ?

robotox

Příspěvek od robotox » 08 led 2014 20:54

Tak oni na většině koncertů to maj zapojený vesměs dobře (i napájení, všechno svítí atd.) Jen na The Stadium Techno Inferno (Hamburgský koncert) jsem si všiml že Michaelovi klávesy - hlavně Virus neměl vůbec žádné kabely (jen napájení) ale po zhruba třetí písní mu tam zapojily nějakej kabel ale vypadalo to jenom na control pedál :) . Jinak já jsem spíše fanoušek podobného HW a hudby a chtěl bych si pořídít "na blbnutí" nějaké ty klávesy (ani nemusí být bůhvíjak kvalitní) a třeba je potom používat jako MIDI controller a experimentovat se SW synthy v PC :) Takový sen je pak Roland JP-8000 ale to zůstane jen jako sen :)

Odpovědět