Jake Roland SRX karty byste doporucili?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
ripper

Jake Roland SRX karty byste doporucili?

Příspěvek od ripper » 08 srp 2010 18:43

Vsechny srdecne zdravim. Chtel bych se zeptat vsech, kteri maji/meli zkusenost s predposledni generaci zvukovych modulu Roland, na kvalitu rozsirujicich SRX karet. Chtel bych si poridit dve do XV-2020, ale zatim dost tapu a na zahranicnich serverech narazim na rozporuplna hodnoceni. Nejprve jsem uvazoval bud o SRX2, nebo SRX11, protoze bych rad nejake kvalitnejsi klavirni zvuky, ale cetl jsem varovani ohledne sumu, ladeni i defektniho zvuku nekterych samplu, citelnych prechodu mezi dynamickymi vrstvami apod., i kdyz zvuk samotny byl chvalen. Jde mi hlavne o akusticke zvuky (klaviry, varhany, dechy, baskytary) a taky o pady (soft) a smycce, plus nejake pouzitelne hlasy. Chvalu jsem cetl hlavne na Complete Orchestra (nevim, zda bych vyuzil) a World Collection. Za tipy a hodnoceni budu urcite vdecny. Diky!

SoundsFine

Re: Jake Roland SRX karty byste doporucili?

Příspěvek od SoundsFine » 09 srp 2010 00:53

Tvoje potřeby násobně převyšují možnosti XV-2020.
Tak počítám, že bys potřeboval alespoň 4 SRX karty a stejně by ti něco chybělo (podle toho co popisuješ).
Hlavně se mi nelíbí XV-2020. Horší převodníky a zoufalý efekťák oproti XV5080 (FantomXR, FantomG).
XV2020 hraje tak trochu "pod dekou". Asi bych se zbavil XV2020 a koupil FantomG6, nebo Motif XS6.
FantomG nabízí mraky kvalitních presetů - to nejlepší ze všech SRX karet, bohatý efekťák! (16xinsert + master, oproti 1x insert u XV2020), přehledný velký LCD displej, mraky dalších zvuků do sampleru ke stažení.
Aby ti skladba hrála tak dobře jako z FantomG, musel bys mít XV2020 alespoň 16x a všechny SRX.
I když budeš mít dvě SRX karty v XV2020 tak z XV2020 ti plnohodnotně bude hrát jediný preset, protože takřka všechny jsou postaveny na insertu, ale to jsi už asi zjistil sám.
MotifXS je podobný nástroj jako FantomG. Záleží jen na vkusu, které zvuky se Ti více líbí. Zda Roland nebo Yamaha.

ripper

Příspěvek od ripper » 09 srp 2010 12:39

Tak nevim, na jednu stranu samozrejme dekuji za odpoved a vazim si ji. Na druhou stranu se neptam na kvality ci nekvality XV2020, kterych jsem si vedom. Ptam se na kvalitu doplnujicich SRX karet. XV2020 je jinak pro moje potreby dostacujici. Az bude k dostani nejaky vyspelejsi Roland ci Yamaha v pulrackovem vydani, kterym jsem (a budu) ve svem racku omezen, a za prijatelnou cenu, treba budu i o upgradu celeho modulu uvazovat. Momentalne se ale zajimam o ty dopnujici karty. Diky za pochopeni.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 10 srp 2010 14:13

Musím se bohužel přiklonit k názoru výše od SoundsFine, protože má pravdu. Sám jsem byl doslova spoluhráči vyhozen se zvukem třeba když jsem si přitáhl do kapely např. Fantom Xa nebo Juno G se samplerem, oboje i s SRX kartama - 03 Studio (k ničemu..), 07 vintage keys (o něco lepší samply a bohatší nabídka než v interní memory pro vlastní patche rhodes, hammond apod) nebo 09 world, kterou jsem pořídil na vytvoření zvuků banjo, mandolína, steelka do country kapely (ale stálo to furt za prd, to už je lepší hrát na klávesy úpořád dokola zvuk klavíru..). Prostě to víc syčí než hraje a skutečně největší slabinou jsou AD/DA převodníky a ty efekty opravdu taky nic moc. Nakonec mám starý Roland XP-30, pár starých SR-JV karet a na zvuky retro keyboardů lepší imitaci dosud neznám, včetně Norda Electro, který mě na živé hraní o nic lepší nepřipadne, ani zvukem ani pocitem ze hraní. Stejně tak jako na imitace mono i poly starých syntezátorů neznám nic lepšího než Waldorf. Ale pokud bys chtěl jít do XP řady, nezní všechny modely stejně, XP-10,50,60,80 mají o něco horší DA převodník než 30, která byla poslední (a nejlepší z této řady).

Vla-sta

Příspěvek od Vla-sta » 11 led 2011 07:26

Ahoj,
přečetl jsem si tvůj příspěvek. Musím uznat, že kolegové co napsali je totální blbost. XV 2020 je poměrně solidní mašinka (i když ne špičková), jen pro hraní v kapele je u ní nepraktické ovládání. Sám jsem jí vlastnil spolu s Roland A33 to byla dobrá kombinace, měl jsem poté Roland Fantom Xa a nyní mám Kurzweil K2661. Musím rovnou napsat, že Kurzweil má dobré jen klavíry a varhany, po všem ostatním je nic. Kurzweil je dnes jen dožívající firma, kterou pár bláznů nekriticky podporuje, jen kvůli těm klavírům a varhanám. U Rolandu je to naopak, Kurzweilovo klavír z toho nedostaneš. Jestli chceš slušný klavír, do XV2020 ti bohatě postačí SRX07 - ultimative keys. Pro živé hraní je tam to nejdůležitější. Obsahuje normální klavíry, elektrická piana a různé klávesové nástroje. Jako druhou kartu ti doporučuji SRX-06, komplet orchestra a na živé hraní budeš mít vystaráno. Problém, který budeš mít je, jak na zkoušce a na vystoupení vypilovat zvuk, protože na ty fabrické se nemůžeš spolehnout. Ty jsou strašně syntetické. Velmi opatrně používej reverby, spíše je stahuj - jsou dost syntetické. Jinak já odešel z kapely až po zakoupení Kurzweila, protože se nedá slušně hrát na nástroj který nemá v základu slušné orchestrální ani kyebordové zvuky. a na programování spotřebuješ 5 hodin denně. To si amatér nemůže dovolit. Jinak na živé hraní ti taky spíše doporučím Roland-XP-30 . To je solidní mašina s vynikajícím zvukem. Jen jedna rada. Vykašli se na diskuze a hraj na to co umíš programovat, ať nedopadneš jako já.

jackies

Příspěvek od jackies » 11 led 2011 18:32

Pro rippera, po půl roce už asi nepodstatný příspěvek.
Pro jiné možná ano.

Odpovědět