Jaký MIDI Interface?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Ondrash

Jaký MIDI Interface?

Příspěvek od Ondrash » 27 úno 2006 11:19

Ahoj. S novými syn?ákami začínám řešit propojení MIDI v mém studiu. Tři zvukovky v mém PC, kvůli samostatným MIDI okruhům pro naroutování jako external effect/instruments už nestačí a tak začínám přemýšlet o nějakém MIDI převodníku přes USB 8x8 s podporou SMPTE. Můžete mi nějaký doporučit? Potřeboval bych nějaké info z praxe, jak jste spokojení, co drivery a tak....

Díky moc.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 úno 2006 20:17

ondrash : o mas prakticky jedno .. vsetky su v poriadku ..

Ja mam osobne skusenosti s opcode , ktore sa uz ale nevyrabaju ..

Tudy

Příspěvek od Tudy » 27 úno 2006 22:47

Jestli nepotřebuješ i tolik vstupů a samostatných MIDI okruhů, tak se dá situace řešit i MIDI-Patchbayem. Mám k MIDIsPortu 2x2 připojený Korg KMP68 (6in/8out) a na synths mi to stačí.

Když edituji některý synth (takže potřebuji i jeho odezvu), přepnu na patchbayi osmý přepínač, jehož výstup je zapojen do vstupu počítače (MIDIsPortu), na ten vstup, na který je zapojen OUT konkrétního nástroje.

Pro mě to bylo hlavně VELMI ekonomické řešení.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 28 úno 2006 03:05

Ja mam velmi dobru skusenost s MOTU midi expres 128 usb.
Pred tym som mal MOTU time piece AV, co je najvyssia rada u MOTUzov.
Jeho velka vyhoda bola, ze dokazal pracovat ako stand alone masina, cize napr. na podiu si k tomu vobec nepotreboval comp, pripojil si master do in v motu a slaves do out z motu a fical si. Vsetko si si naprogramoval priamo v motu.
Len to malo maly hacik, resp. dost velky hak.
Napriek tomu, ze vsade uvadzali kompatibilitu s XP, nebolo tomu tak. Trebalo vymenit dva cipy, ktore si si samozrejme musel u motuza kupit.
Takze sa to upgradlo v hierarchii smerom dole, ale uz absolutna spokojnost.

Odpovědět