jomox airbase 99

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
jsem.devka

jomox airbase 99

Příspěvek od jsem.devka » 13 zář 2008 12:43

Ahoj všichni,
z Holandska mi přišel balíček s jomox airbase 99. dlouho jsem se teď ale nedostal ke zvuku, hlavně tedy ezone, stránce, kde mi vždycky rádi poradí.

Ještě jsem nezakoupil zvukovou kartu k PC, chtěl jsem RME FIREFACE 400, je skvělá i na přenášení, s notebookem. Když ale tak koukám na těch 10 výstupů z jomoxu, připočtu k tomu 2 synthy, další mikrofony, nevím jakou zvukovku tedy zvolit.

Druhá věc je pomoc s provozněním toho jomoxu, tímto se asi hlavně obracím na uživatele.
1) Jak tu věc přesně HW zapojit? Hodil by se návod pro amatéry jako já.
2) Druhá věc jak jí nejlépe intuitivněji atd ovládat. Sen by byl parametry přes Ableton Live nebo Fruity Loops nebo jaký způsob mi poradíte?
3) Proč mi přibalili s sebou cable s jen 8mi jacky? Chyba? Ale stačí odpověď na "jedničku". .)

Pokuste se odpověďet zelenáčovi na nejlépe všechny otázky, jak už jste kolikrát udělali. Hezký víkend, Roman.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 13 zář 2008 21:19

ak ti k tomu nepribalili manual, tak tu ho najdes aj v anglicstine aj nemcine
http://www.jomox.com/product_details.ph ... oduct_id=7

3) imho bud rad ze ti pribalili nejake kable. to sa nezvykne robit by default

2) imho cez midi odkialkolvek

1) do midi in na jomoxe zapojis midi kabel, ktoreho druhy koniec das do midi out zvukovky alebo nejakeho hw sequenceru. do mix L a mix R spojis jack jack kable ktorych druhy koniec pichnes do mix pultu. (aspon pre zaciatok by ti to takto mohlo stacit / predpokladam ze zatial asi nepotrebujes mat kazdy zvuk vyvedeny do mixu zvlast)

ak nemas hw sequencer, a nemas este ani zvukovku s midi, tak z toho asi zatial nedostanes zvuk.
co sa zvukovky tyka, tak ak chces fakt pouzivat vsetkych 10 zvukov naraz a nahravat kazdy zvlast (co urcite nieje na zahodenie, aj ked ja by som to robil asi inak - vsetko do mixu + cez analogove kompresory / EQ a nahral len hotovy mix.), a mas firewire na pocitaci na ktorom chces robit hudbu (co asi mas ked zvazujes fireface) , tak ja ti mozem odporucit napr tuto zvukovku http://www.echoaudio.com/Products/FireW ... /index.php
12 in / 12 out. prehladne indikatory na prednom paneli. zvuk +- rovnako dobry ako fireface. ale urcite existuje aj kopec dalsich ktore by ti vyhovovali. zalezi od toho ze co presne potrebujes. kazda ma trochu inu vybavu.
jihad on riaa & soza.

Odpovědět