Když ne Apple cinema, tak jaké LCD?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
TOM-Thak

Když ne Apple cinema, tak jaké LCD?

Příspěvek od TOM-Thak » 27 bře 2011 12:12

Delikátní otázka.. existuje nějaké vzhledné LCD mezi 22" - 24" se slušným obrazem (IPS? S-PVA?), které nevypadá jak plastová krabice od rákosky z tržnice?
Nejradši bych Cinema od Apple, jenže 23k za display se mi zdá přeci jen trochu přemrštěné.

Díval jsem se např. na http://www.lg.com/cz/it-produkty/monitory/LG-E2290V.jsp
jenže to zase není IPS ani S-PVA.. otázka je aby to pak nezobrazovalo, jak moje LCD, které je 6let staré.

Nepotřebuju to na grafiku, ale na DAW, ale zas když už.. tak ať to nějak slušně zobrazuje.

Nějaké další návrhy na designově a parametry slušivé LCD?

hombrefeo

Re: Když ne Apple cinema, tak jaké LCD?

Příspěvek od hombrefeo » 27 bře 2011 12:24

ja mam uz nejaky patek 2x HP w2448hc, jsou zapnute temer neustale a zatim tedy maximalni spokojenost. a nebyt toho loga hp...

Settler

Příspěvek od Settler » 28 bře 2011 10:18

Kazda z tehle spolecnosti ma nejaky model, ktery ma graficke kvality.. obecne vzato se ale take kazda z nich primarne zameruje na ruzne segmenty trhu.. Samsung a LG.. netvrdim, ze od nich i PVAcko a IPS nema smysl, ale proc, kdyz maj v nabidce vzdy treba jeden aby se nereklo.. buh vi, jakou matrici to osazujou..
Moje doporuceni.. DELL.. jednoznacne.. HP bych se ale taky nebal, kdyz uz tady padlo doporuceni..
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68355

Kdyz to potom vezmu obecne.. ty obavy, aby to nevypadalo buh vi jak.. toho se zase neboj.. nove modely TN maj obraz o tridu vyse nez treba ty predlonske.. i v uhlech apod je to proste uplne nekde jinde nez to bylo pred par mesici.. rict v podstate lze, ze co dve modelove rady (tedy kompletni obnoveni modelove nabidky 2x, tedy rekneme rok, rok a pul casu), to trida nahoru.. ty dnesni LG a Samsungy s TN matricemi proste vypadaj uplne jinak, nez to, co clovek kupoval pred rokem, takze tohohle se neboj.. presto doporucim koukat po PVA a IPSech.. to uz je uplne jine kafe..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 bře 2011 10:32

Eizo nema daco v tych lacnejsich modeloch s dobrym panelom ? CG seria je asi drahsia ako ten apple ..

Settler

Příspěvek od Settler » 28 bře 2011 10:33

Ani moc ne.. co se tyce jejich nabidky, obecne to startuje na 25, 30k a vice, aby to bylo opravdu to, proc je EIZO uznavane.. CG je na 24" pres 30k a zbytek jsou jen FlexScany S, ktery jsou proste.. no.. podle me je nesmysl je kupovat..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 bře 2011 11:43

Takže na obyčejnou práci stačí dnešní TN panely s LED podsvícením, jestli je pravda, že je to o pár tříd výš, než to bylo před 5ti lety (to co mam dnes :D).

Pokud na grafiku tak Eizo nebo Apple nebo dražší modely DELL / HP. (dell asi ten IPS Ultrasharp 23" s pivotem.. ten by měl smysl.)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 bře 2011 12:19

Settler píše:Ani moc ne.. co se tyce jejich nabidky, obecne to startuje na 25, 30k a vice, aby to bylo opravdu to, proc je EIZO uznavane.. CG je na 24" pres 30k a zbytek jsou jen FlexScany S, ktery jsou proste.. no.. podle me je nesmysl je kupovat..
Pridam jen svuj postreh. Nevim, jaka je situace ted, uz to od koupe nesleduju, ale pred rokem jsem shanel slusne 24" LCD pro "prosumer" praci s fotkama a na CG od Eiza jsem nemel (respektive jsem si tu investici nedokazal zduvodnit) a nakonec jsem skoncil u S2432W. Musim rict, ze jsem se behem roku pred koupi dival skoro na vsechno zajimavy, co bylo v tu chvili na trhu a k cemu jsem se dostal a nic srovnatelnyho za tuhle cenu jsem nenasel. U HP vubec, tam nebylo odkud brat, jediny pouzitelny model byla ta jejich starsi, ale dobra tricitka, ktera ma fajn gamut, ale nic moc podsviceni a na tom IPS panelu takovy krystalicky povlak, navic jsem nechtel 30". Pak meli v tu dobu asi pul roku stary 24", ktery ale trpel neduhem osazeni panelem se rvoucimi barvami (je to nejaky designovy problem a kalibraci se to neda nijak napravit), prachbidnym podsvicenim a co jsem si cetl, tak nic moc spolehlivosti (a dost lidi psalo, ze piska). HP ma taky minimalne jeden panel pro profi praci s barvami, ale ten je zase cenove jinde. U dellu to bylo vyrazne lepsi, ale 24" co jsem videl mely zase nemale problemy s rovnomernosti podsviceni, nekterym u kraju podsviceni primo leakovalo a delalo bile mapy a hlavne byly ty panely barevne nestale (nevim, jestli to je dane kolisajici teplotou podsvetlovacich vybojek, nebo nejakou vestavenou colormanagement chytristikou). To moje Eizo neni zadnej zazrak, ale ma velmi dobry podsviceni, slusnej gamut a dobrou stalost barev. Ve vsem byl asi uz prekonan, ale zase nema zadnou vyraznou slabinu a podle me dosavadni zkusenosti s EIZO panely odhaduju, ze ma firma velmi nadprumernou vystupni kontrolu.
Ano, divam se na to z pohledu minoritniho uzivatele, na beznou praci, kde moc nejde o barvy, bych ten dell klidne bral. Jen bych si dovolil polemizovat s tvrzenim, ze nema smysl FlexScany S kupovat.
YMMV

Settler

Příspěvek od Settler » 28 bře 2011 13:48

No je to mozny.. ze i v tech nizsich segmentech uz jsou na urovni.. s tou vystupni kontrolou to urcite jinde slavne nebude.. nema cenu si nic nalhavat, ale ackoli treba DELL rozdava 3year next-business-day skoro ke vsemu, u tech monitoru to vypada tak, ze sice clovek dostane novy kus, kolikrat ale zjisti, ze ten kus proste prisel z reklamace, nic mu ve finale nebylo, tak jsem ho ted dostal ja.. smelej s tim zbozim v ramci tehle zaruky jak se jim zachce..
S podsvicenim to je potom pravda.. vice mene napric celym trhem.. nekdo kraje, nekdo stred, presto skoro vsechny velky uhlopricky svitej na prd.. obzvlaste ty 30" kolem tech 25-30k..

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 28 bře 2011 14:03

Settler píše:...
Moje doporuceni.. DELL.. jednoznacne.. HP bych se ale taky nebal, kdyz uz tady padlo doporuceni..
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68355
Mam take tento DELL a naprosta spokojenost.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 bře 2011 14:06

2Settler: Z toho, co tady pises, tak ta cena za Apple Display neni premrstena asi teda.. ale jak rikam, nechci to na grafiku.. chci jen neco, na co se bude solidne divat .. chci to na delani muziky a na obcasny pusteni nejakyho videa takze na to nejaky spotrebitelsky display bude stacit. Tohle mi prijde jako rozumna volba pro moje potreby http://www.alza.cz/23-dell-ultrasharp-u ... 170422.htm

Settler

Příspěvek od Settler » 28 bře 2011 14:23

No ja jedine souhlasim.. lidi je ted obecne kupujou a nejakyy dramaticky stiznosti videt nikde nejsou.. jak ty 23" tak ty 24"..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 bře 2011 14:35

Jen bych dodal, ze pokud u toho sedis hodne, kazdej palec se pocita a misto 23" bych osobne bral spis 24"... (a radsi 1920x1200 nez 1920x1080)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 bře 2011 14:39

Good postřeh. Já mam teď 19".. takže to bude nebe a dudy.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 bře 2011 14:42

Ja to myslel spis tak, ze oproti 19" bude na ty 24" vsechno titerny a na 23" jeste vic, takze 24" bude prijemnejsi pro oci.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 bře 2011 14:46

problem je , ze 1920x1200 je uz dost na ustupe .. skoro vsetko uz je dnes 1920x1080

Odpovědět