Kery mobil je nerozbitny ?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Pytkin
Moderátor

Re: Iphone 4S

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2011 15:41

dendy píše: super ivo, tak si kupuj mobily podla kriteria nerozbitnosti... myslim ze v tom pripade ten samsung je presne mobil preteba... alebo este lepsie tento : http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... vodou.html :mrgreen:
co si blazon ?? ten vydrzi len pol hodinu pod vodou .. to je nepouzitelny mobil ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2011 15:51

Ivo píše:
dendy píše:
super ivo, tak si kupuj mobily podla kriteria nerozbitnosti... myslim ze v tom pripade ten samsung je presne mobil preteba...
Já si kupuju mobily podle mnoha parametrů ... každý má svou důležitost ...
Ivo : a co je pre teba dolezitejsie kriterium ?? ci sa pri pade na displej rozbije sklicko , alebo kvalita fotoaparatu ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 říj 2011 15:52

Kermitak píše:Proc to sem pastoval je na jinou debatu, ale uz vime, ze Ivo rad picha do vosiho hnizda.
Ale vůbec ne, to mě fakt ani nenapadlo ... Prostě zahlédl jsem video, kde hážou o zem iPhonem S4 a testují ho s jiným telefonem ... To mi připadlo jako velmi zajímavý příspěvek k tématu bez ohledu na výsledek (a dal bych to sem stejně i kdyby se ten druhý telefon rozbil na padrt a iPhone zůstal bez škrábnutí ...

Ale jak píše Kermiták, fakt mi to připadá skoro jako sektářská posedlost už. Prostě iPhone musí být povinně ve všem nejlepší na světě a když někdo tvrdí že ne, tak jsou za tím dozajista štvavé západní vysílačky Hlas Ameriky a Svobodná Evropa ... Všechny věci mají přece své plusy a minusy ... i sv. iPhone ... Mně osobně na značce vůbec nezáleží, záleží mi na tom co to umí ... mám to úplně opačně než Pytkin ... Zatím mám pocit že Galaxy (se všemi svými mouchami) má pro mě mnohem více užitečných parametrů než iPhone. Jakmile zjistím že iPhone (nebo iHruška nebo cokoliv) je v něčem praktičtější a zajímavější a lepší, hned si ho koupím :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 říj 2011 16:00

Pytkin píše: Ivo : a co je pre teba dolezitejsie kriterium ?? ci sa pri pade na displej rozbije sklicko , alebo kvalita fotoaparatu ?
Ježíši co tady zase řešíte ? :) Vždyt o to přece vůbec nejde ... Z jednoho příležitostného videa se dělá závažný "stranický případ" a mužstvo je zváno na kobereček, kde se musí vyjádřit ... Jasně že výrobci mobilů musí brát do uvahy i terénní trvanlivost a plus minus to dělají a tady byl vidět jakýsi rozdíl, který ale přece vůbec neříká který mobil je "lepší". Akorát vidíme co se děje když spadne ... (což je lépe nedělat) ... a je to fajn vidět, protože to si asi sami cvičně nevyzkoušíme ... (a borcům můžeme maximálně poděkovat že na to obětovali phone)

OK, dám si 5x Otčenáš a 10x Zdrávas ...

Pytkin
Moderátor

Re: Kery mobil je nerozbitny ?

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2011 16:02

ivo ; ja nic neriesim .. normalne sa ta pytam na vahu kriterii o ktorych hovoris .. ci je pre teba dolezitejsi dobry fotak , alebo nerozbitne sklicko .. pre mna je podstatnejsi dobry fotak .. a zaujima ma tvoj nazor ..

demsky

Příspěvek od demsky » 20 říj 2011 16:02

musim povedat, ze predtym som mal mobily ako Philips Azalis, Nokia 3510i, potom SE K750i/810i a ani jeden sa NEDOZIL dvoch rokov. ja neviem co som s nimi robil, proste normalny life, nehadzal som s nim o zem haha. iphone 3gs mam cochvila dva roky a je ako novy, ten kozeny obal je uplne genialny, asi raz sa mi zosmykol na plavajucu podlahu a ochranna vrstva kozeneho obalu zabranila aby sa do suchlo o drevo. a ako hovorim, vyzera uplne ako novy, absolutne ziaden skrabanec.

druha vec je, ze ho nenosim v nohaviciach, ale vo veste, pripadne v lete v bermudach v prednom vrecku. taky SE bol po roku doskrabany ako prasa displej, tusim 2x som aj menil ten plastovy obal... no comment.
Naposledy upravil(a) demsky dne 20 říj 2011 16:05, celkem upraveno 2 x.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2011 16:04

Taky mam 3gs a ac uz ho nepouzivam, protoze nesplnoval moje pozadavky, po dvou letech je uplne v pohode. Ne jako novy, ten zadek ma pekne odreny, ale to je mi sumak, na funkci to vliv nema. Zadny obaly ani folie nepouzivam (na galaxy mam pravda takovej kus gumy, protoze to jak je lehkej a placatej uz mi bylo trochu neprijemny ;) Nicmene na 5110 nebo c123 v tomhle proste zadnej smartphone nema ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2011 16:07

demsky : je fakt , ze vsetky mobili , co som mal pred ufonom boli mensie .. niektore vyrazne .. a vsetky mi popadali viac .. a boli omnoho viac otlcene ..
to je zaujimave , ze velkosti ufonu som sa trosku obaval .. ale ked sa na to divam do zadu .. tak mozno to , ze je taky velky , ma za nasledok to , ze mi tolko nepada z ruk :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 říj 2011 16:08

Pytkin: je pro mě důležitá harmonická vyváženost všech podstatných parametrů ... K čemu mi bude nerozbitnost a low end foták nebo super foták, ale rozmačká se to v kapse ... Třeba předtím jsem měl Nokii X6, už jsem měl Galaxy a myslel jsem že si ji nechám jako záložní phone a z nějaké nepochopitelné příčiny spadla (sama !) ze stolu ve studiu a displej byl na padrt - dalo se to jen vyhodit ... Jinak jestli si myslíš že výměna displeje (u iPhone, Galaxy apod.) je něco levného tak obávám že se mýlíš ... není to jen cena dílu, ale i práce atd. ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2011 16:24

ivo : uz som tu pisal ze vymena sklicka na iphone je relativne lacna vec .. uz sme to tu riesili vo firme .. ale to je relativne .. pre niekoho aj 2 EURa su velky peniaz .. Inak mne sa tiez na nokii pokiazil displej .. a ani nikde nespadla .. mal som N70 .. kupil som si N95 a tak N70 ostala lezat na stole ..raz za nejaky cas som ju dal na nabijacku , aby sa dobila baterka .. a zrazu po nejakom roku ako som ju pichol na nabijacku pozoeram , ze na displeji je SUM .. a uz tam ostal .. proste zapnes telefon a NOISE .. asi to neni chyba displeju ale nejakeho chipu alebo co .. ale prekvapenie pre mna je , ze to odislo len tak .. pri tom ako displej lezal na stole :)

OK .. ty potrebujes vyrovnane parametre .. Ja zase zo svojich skusenosti preferujem super fotak , a rozbitne sklicko , nez horsi fotak a lepsie sklicko .. kazdy mame ine preferencie ..

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 20 říj 2011 16:31

To sklo na iPhone se dá v pohodě vyměnit i bez servisu. Není to tak dlouho, řešili jsme s kámošem jeho iPod touch, kde nefungovalo home tlačítko a měl nalomené sklo. V Londýně jsme objednali díly a je to jen o tom, jak to rozebrat. A na to máme iFitix manuály :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2011 16:36

aj na jutube su na to navody .. na jutube je ostatne vsetko asi :)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 20 říj 2011 16:43

Na youtube je hlavně neskutečně moc hovadin v tomhle směru. Není to dlouho, co mi u macbooku odešlo trafo, tak jsem hledal způsob, jak to nějak rozumně rozebrat, protože první věc, co mě napadla, byl zlomený nebo odtržený kabel - je to jeden z nejčastějších problémů. Na YT jsou jen samé postupy s vrtačkama a lepidlama a podobný destrukce, ale že to jde rozebrat a složit téměř k nepoznání, to jsem opravdu nenašel. A ono to opravdu jde :wink:

Odpovědět