Klub Priatelov NORD MODULAR G2

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
dendy
Vybavení

Klub Priatelov NORD MODULAR G2

Příspěvek od dendy » 19 bře 2007 22:25

Som cerstvym vlastnikom tohto skveleho strojceka (mam konkretne G2 ENGINE - rack), tak ma zaujima kto tu na ezone ma este tohto milasska ..

podelte se o svone skusenosti, tipy, triky .. pripadne ukazky.. za poslednych par dni mi uz 3ja ludia pisali co sa zaujimali ako to hra.. tak tu je par ukazok :

http://files.dendy.sk

Osobne som z tohto synthu velmi nadseny.. mal som dlhu dobu NordMicroModular a teraz som veeeelmi spokojny .. veci co mi na MM vadili alebo chybali su tu poriesene, imho toto je jeden z najlepsich (ak nie vobec najlepsi) VA HW synth .. vlastne nielen VA - napr. FM synteza je tam spravena uplne genialne .. aj efekty su velmi fajn (aj ked napr. reverb by si zasluzil viac parametrov), delaye su super, klasicky kvalitny claviacky phaser sa mi paci dost...

zvuky su vo vseobecnosti (v porovnani napr. s virusom C co mam teraz pozicany) hodne tvrdsie, ostre, velmi silne v stredoch a vyskach... basy su velmi specificke, niekomu mozu vyhovovat, niekomu nie - mne osobne sa na basy viac paci virus naopak na vsetko ostatne cim dalej tym viac prave G2 ...

btw. porovnaval som zvuk G2 Engine a toho SW dema co maju clavia na stranka a musim povedat ze ten zvuk je fakt prakticky identicky - takze kto si chce spravit predstavu ako to hra to demo je velmi dobra cesta ...

tankista

Příspěvek od tankista » 20 bře 2007 09:43

Skoda, ze ty ukazky nak nejdou stahnout...

Jinak na G2 engine mam taky zalusk uz delsi dobu, ale holt jinej vercajk mel zatim prioritu a finance jsou omezeny... Mel jsem NMM a byla to parada, jen mel neprakticke propojeni s PC a omezene moznosti oproti G2. Co me ale nadchlo je jednoduchost ovladani, perfektni kontextova napoveda a hromada zajimavych tutorialu, v tomhle ohledu nema Modular konkurenci

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 20 bře 2007 11:10

Ahoj. Tak to gratuluju. Nekoupils ho náhodou od Oxygena? On mi ho ukazoval a ten zvuk se mi taky strašně líbil. Někdy bych si ho chtěl taky pořídit. O víkendu jsem koukal na DVD Madonny a tam ten její producent ho má taky, v klávesové verzi. Ta klávesovka vypadá fantasticky, ale za tu cenu? No. Jak máš vyřešené kontrolery?

abuse

Příspěvek od abuse » 20 bře 2007 11:13

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 bře 2007 12:35

ondrash: ano od oxygena :)

abuse: ups ja nestastny zemepan uplne som zabudol na ten thread.. som ja teda pekny lamer takto vytvarat duplicitne thready ... hamba mi

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 20 bře 2007 16:37

Do tohoto klubu bych se přihlásil taky, co jsem zkoušel klávesovou G2, tak jsem byl unešenej. Ovládáním i zvukem. Fakt zajímavý. Konečně hrající virtuál;-)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 20 bře 2007 17:31

Musim se pripojit, %u17ee G2 je naprosto super a jeji moznosti jsou prakticky neomezene, ale bohuzel je to syntak na dlouhe vecery, ja spis uprednostnuji rychle "pristupy" ke tvorbe zvuku. Aby mi to nebylo lito, tak jsem si od Dendyho nechal Micromodular..:-) IMHO virus mi proti G2 prijde dost tuctovej a nudnej.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 bře 2007 18:34

ano jedna je pravda G2 je strasny "pozierac casu" .. vzdy ked spustim editor tak uplne prestanem sledovat cas a zapjam, prepajam, atd atd... a zrazu kukam na hodinky a zistujem ze som sa na 4 hodiny stratil v jeho svete a robota zatial stoji..

s tym virusom suhlasim... este donedavna som bol velky virus-maniak ale fakt ze G2 mi pride ovela zaujimavejsi zvukovo cim viac sa snim hram..

:-)))

bassline

Příspěvek od bassline » 20 bře 2007 18:49

kto povazuje virus za nudny tak s nim nevie poriadne pracovat... :lol: a najma TIcko s novym OS musi byt HARD CORE co sa tyka variacii zvukovych textur...az raz budem mat TIcko tak vam to tu vsetkym na fore predvediem co je virus naozaj zac... :!:

bodyia:....s tym fast foodom si ma teda dobre pobavil :-D

abuse

Příspěvek od abuse » 23 bře 2007 09:31

bassline ako obvykle hovoris z vlastnej dlhorocnej praktickej skusenosti :) ja som ma virus b asi dva roky, ten synt je samozrejme ok, sound sa lahko umixuje do cohokolvek, znie lubivo ale je to klasicka schema subtraktivna. ale porovnavat jeho moznosti s modularom, do toho by som sa teda velmi nepustal... vie toho iba zlomok...pripustam ze ten zlomok vie dobre, mozno lepsie ako G2, ale aj tak isiel z domu. najma z casovych dovodov, ked prisla G2 na virus zacal sadat prach, nebol proste cas ani duovod ho zapajat. hlavne ked pribudlo SE-1 ako protipol G2 - extremne jednoduchy ale extremne hutny kus

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 bře 2007 09:42

abuse viem presne o com hovoris :-) to Ccko co mam pozicane som uz odlozil do krabice nech sa na neho neprasi pretoze proste nemam dovod ho zapinat - neviem preco ale vzdy dociahnem akurat tak na power on na G2-jke - je to drasticky inspirativny synth :-))))

ale nejaky ten "protipol" chcem aj ja kupit - nieco tucne a analogove na basy hlavne.. zvazujem Waldorf Pulse (SE-1 je asi trosku mimo moj budget) ..

bassline

Příspěvek od bassline » 23 bře 2007 09:44

abuse:nemusim mat doma na stole vira aby som si vedel predstavit co vsetko to dokaze...a mylis sa teda, vir klasicka subtraktivna synteza uz davno nie je...keby si mal o nom trosku vacsi prehlad, tak by si tiez sam uznal ze jeho zvukove moznosti su v sucasnej dobe medzi virtualmi zatial bezkonkurencne...o zvuku sa bavit nebudem, to je subjektivna zalezitost 8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 bře 2007 09:51

bassline teraz fakt nemas pravdu.. G2 ma zvukove moznosti dramaticky vacsie ako TIcko.. fakt ver staremu (vyliecenemu) zavislakovi... skus si stiahnut G2 demo a trosku sa stym hrat.. to je proste uplne ina liga moznosti... zvuk teraz nerozoberam je jasne ze kazde je inde .. ale moznostami je G2 bezkonkurencne VA-cko.. vlastne je to vobec bezkonkurencny synth celkovo ked neratam nejaky stary monster modular system za xxx.xxx.xxx $ :-))
Naposledy upravil(a) dendy dne 23 bře 2007 09:52, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 23 bře 2007 09:52

dendy: ked budem mat vira, tak urobime potom virus vs. g2 modular battle a rozdrtim ta na cucky 8) :lol:

Odpovědět