Kvalitní symetrické kabely

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Calibier

Kvalitní symetrické kabely

Příspěvek od Calibier » 26 srp 2011 12:26

Dobrý den.

Jaké používáte symetrické kabely při nahrávání zvuku ze synťáku do PC?

Potřebuji dva, aby měli na koncích jack 6,3mm.

Jde mi o to, když budu nahrávat něco, co se poté bude míchat v profi studiu, tak jaké bych měl použít kabely..

Musí to být norma AES/EBU ?

Nebo stačí nějaké levnější.... kdyžtak sem hoďte odkazy na nějaké slušné kabely...

Jasné, že ve výsledném mixu asi skoro nikdo nepozná, jestli to bylo kabelem za 1000Kč a nebo nějakým za 200, ale tak pro "klid v duši" ...

Děkuji.

(Ne, hifista nejsem a ani jsem nebyl)

Kermitak
Moderátor

Re: Kvalitní symetrické kabely

Příspěvek od Kermitak » 26 srp 2011 12:47

Ty to chces nahravat digitalne? (AES/EBU)
Pokud jo, tak si odpovidas sam, protoze symetricky mas jen AES/EBU, ale osobne u kratkych vzdalenosti bych klidne sel pres s/pdif. A WC se nikdy neztrati, pokud mas tu moznost.

Pokud chces nahravat analogove, pak s tim AES/EBU nijak nesouvisi, osobne pouzivam Gothamy i levny Warwicky za par korun a nevsiml jsem si rozdilu (v pripade pevny instalace).

Calibier

Příspěvek od Calibier » 26 srp 2011 13:01

Nahrávám analogově... jeden kolega mi řekl, že na to jsou třeba kabely AES/EBU, že ty jsou nejlepší...

Ano, jednalo by se o pevnou instalaci...

Nahrával jsem i přez čínský HOT WIRE, ale jen demo a nevšiml jsem si ničeho špatnýho ve zvuku...
Mě přijde třeba tohle přehnaný: http://kytary.cz/monster-cable-m-sl-st-2/HN114058/ abych za dva dával 1600Kč . . .

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 srp 2011 13:50

svata prostoto .. ja myslim ze by si mal posluchnut toho kolegu , ked je taky mudry .. naco sa pytas tu na fore ?

Calibier

Příspěvek od Calibier » 26 srp 2011 13:53

Raději se optám víc lidí, než jen jednoho...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 srp 2011 14:00

Calibier: v tom pripade je kolega zcela mimo, AES/EBU je standard pro prenos digitalniho zvuku
1600 je fakt zbytecny davat, zajdi do kramu a kup si klidne neco jako Planet Waves nebo Warvick za par korun (ale noname kabel za 15 korun neber ;). Casto jsou na tom cinsky konektory misto Neutriku (ale treba Planet Waves ma i vyssi radu s Neutrikama, jiste i jiny znacky to maji podobne), ale to na zvuk nema vliv, spis ty kabely a konektory min vydrzej, kdyz se po nich slape, nebo se casto prepojujou, pripadne nemaji tak skvelou odolnost proti ruseni jako ty drazsi, ale pokud neresis nejakou extremni situaci, je to vicemene jedno.
Druha moznost je priplatit si a koupit treba Mogami nebo Gotham kabely a na to si pripajet Neutrik konektory (nebo si to nechat nekde udelat, treba v Audiopro meli na webu primo aplikaci, kde sis naklikal delky a konektory a oni ti to vyrobili).

Calibier

Příspěvek od Calibier » 26 srp 2011 14:13

OK... dobrá... nějak to pošéfuju...
Já mu řeknu, že v tom má asi trochu guláš... Jsem nevěděl, že aes/ebu je na digi. kabely... on s nima tahá analog...

jackies

Příspěvek od jackies » 26 srp 2011 16:17

o bože

Calibier

Příspěvek od Calibier » 26 srp 2011 17:10

Co bože???

Když s tim máš problém, tak sem nic nepiš a nebohuj tady . . .

keku

Příspěvek od keku » 27 srp 2011 14:54

Myslím že nie je na tom nič keď sa niekto opýta, ako keby sa tu nikto nepýtal, ak Vám to vadí tak mu neodpisujte ...

Odpovědět