Lavry Blue připojení

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
skeld

Lavry Blue připojení

Příspěvek od skeld » 13 črc 2009 11:21

Zvažuju teď koupi Lavry Blue 4AD, co tu prodává Pikey, ale stále řeším připojení. Teď momentálně jedu přes RME Fireface, který se zbavovat nehodlám a tohle bych chtěl provozovat společně.
Tzn. chtěl bych tím získat jednak rozšíření počtu analog vstupů na 14, což už nutně potřebuju a taky pár pořádných převodníků pro věci který točím sólo. S optikou, který mám na FF mrak se nechytám, to už vím, AES/EBU karta za ty prachy pro mě nepřipadá v úvahu. Koukal jsem ale, že by po SPDIF měl Lavry fungovat, takže jediný co mě napadá je pro jeden modul použít SPDIF na FF a k tomu koupit třeba MA DELTU, nebo nějaký podobný crap, pro druhý AD modul. Nejsem si ale jistej, jestli to pak třeba nebude dělat nějaký problémy s odlišnou latencí karet apod.

Chtěl bych zkrátka znát váš názor na tohle řešení, případně něco jiného, hlavně vás co Lavry Blue máte/znáte.

Pytkin
Moderátor

Re: Lavry Blue připojení

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2009 11:34

optimalne je mat jednu kartu .. rozhodne k FF by som neodporucal kupovat nieco ako DELTA .. zasadny problem budes mat s drivermi .. nepises aky software pouzivas .. ak ASIO , tak to dokopy nepojde ..

skorej sa poobzeraj po niecom , co ti ADAT prevedie na AES .. Predpokladam ze tvoj FF ma adat .. nepises ktory konkretne mas .. mal som tu taku krabicu od MUTECu ale nobolo to moc lacne .. kukam i thomanna a tam uz to nevidim .. ale urcite take nieco niekto robi ..

skeld

Příspěvek od skeld » 13 črc 2009 11:39

Používám ASIO drivery a CUBASE, RME je FIREFACE 800, má 2xADAT.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 črc 2009 11:54

nefunguju tie adaty aj v spdif mode? pri niektorych kartach to tak byva

matucha

Příspěvek od matucha » 13 črc 2009 12:00

No po SPDIfu rozbehas urcite jeden par prevodniku... ale druhej nevyuzijes pokud si nekoupis nejakej prevod z optiky (adatu) na AES/EBU (nebo SPDIF). Tak ci tak silena spatlanina. Podle me ma smysl treba mit stereo lavry k FF800, ale ty 4 kanaly uz rozumne zapojit nejdou.

Me nakonec nezbylo nez si koupit AES/EBU kartu (od RME... ale delaj to i jiny firmy), samozrejme je otazka jestli bude RME HDSPe AES fungovat s FF800, bych se obaval ze problematicky ale staci se asi zeptat u RME. Jinak vsechny AES/EBU karty sou drahy jak svina na to ze je to cistej digital.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 črc 2009 12:12

teraz som checkol web rme a jeden z tych adatov bezi volitelne ako spdif. cize by si mal mat k dispozicii 4 kanaly... len treba prevodnik z aes na toslink spdif... ale urcite napis mail do rme, aby ti to potvrdili osobne, na tom webe to nie je formulovane uplne jednoznacne

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 13 črc 2009 12:38

http://www.thomann.de/gb/rme_adi_4_dd.htm
8x adat na 4x aesebu(stereo samozrejme)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

skeld

Příspěvek od skeld » 13 črc 2009 12:45

Matucha: Hmm, ta AES/EBU karta je to nejčernější řešení, na to už bych teď s rozpočtem nedosáhnul.

Kexik: To že jde 1. ADAT na FF přepnout na SPDIF to vím, ale mám takovej pocit, že je to tak, že můžeš provozovat najednou pouze jeden SPDIF a záleží pouze na tom, jestli ho chceš připojit optikou, nebo koaxiálem, ale ještě to poptám u RME.

skeld

Příspěvek od skeld » 13 črc 2009 12:49

Carlof: Vypadá to pěkně, ale i to je dost drahá sranda :-(.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 13 črc 2009 12:52

ma to cenu vzhledem k budoucimu rozsireni a treba i na efekty pres aesebu
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

skeld

Příspěvek od skeld » 13 črc 2009 13:02

což to asi každopádně, hlavně by přes ten ADAT byla jistota 100% funkčnosti s FF, ale teď už by to pro mě byla moc velká investice. Takže možná do budoucna.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2009 13:10

skeld : ta cena za ADI 4 DD je ok .. nic moc lacnejsie nekupis! hovoril som ti , ze tieto krabice su dost drahe ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2009 13:11

skeld : BTW : kup si odo mna Lucida a mas tam 8 analog I/O a ktomu aj prevodnijy AES/ADAT :) pouzit sa da len 8 kanalov ale ..

skeld

Příspěvek od skeld » 13 črc 2009 13:32

Tak z RME mi potvrdili, že najednou oba SPDIFy používat nelze, takže jako jediný slušný řešení už zbývá jen ten převodník z ADAT na AES/EBU.

Pytkin: Ten LUCID vypadá hezky, ale bohužel ho zatím vůbec neznám, na Lavryho už jsem přeci jen pár slušných referencí slyšel.

matucha

Příspěvek od matucha » 13 črc 2009 13:35

skeld píše:Matucha: Hmm, ta AES/EBU karta je to nejčernější řešení, na to už bych teď s rozpočtem nedosáhnul.

Kexik: To že jde 1. ADAT na FF přepnout na SPDIF to vím, ale mám takovej pocit, že je to tak, že můžeš provozovat najednou pouze jeden SPDIF a záleží pouze na tom, jestli ho chceš připojit optikou, nebo koaxiálem, ale ještě to poptám u RME.
Adat se da prepnout na SPDIF, ale "problem" je v tom, ze je to SPDIF po optice, kterej je ti u Lavry uplne na ... A ted si nejsem jistej jestli potom funguje i ten po cinchi.

Jo ten ADAT/AES prevodnik od RME je resenim, ale levny to neni. Jeste je tu jeden levnouckej prevod od M-Audia, ale ten mysim neni z adatu ale z optickyho spdifu (toslink) na cinch.

Jo... Lavry a jeho absence adatu je vec, ktera komplikuje zivot. Me to donutilo kompletne prejit na aes... coz je v ramci studia vpoho, ale jakmile chces vzit svoje prevodniky nekam na výlet, tak zjistis, ze k notebooku to jen tak nepripojis... leda pres nejakej konvertor ;-) nebo pres neco a la Weiss za 50000,-

Odpovědět