Máte ve studiu hasičák?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 zář 2007 20:36

Neodolal jsem k tématu zařadit jeden malý, známý, vysoce stylový on topic:

"Hoří!...hoří!... Hoří horní heršpická hospoda Hrbatý hrozen. Hostinský Hrubeš hýká hrůzou. Honí hasiče, hubuje, hořekuje, huláká: "Haste! Honem! Hybaj!... Hovada!" Hasiči hovno hasí. Hledají hlavní hydrant. Hoří holubník, hnojiště, huspenina, hudebníkům housle, harfy, harmonika, hašiš. Hoří husitské halapartny, hoří historické hebrejské hieroglyfy, hoří hektolitry handlovaného Hennessee. Hoří Hrubešova hnědá Honda. "Hilfe, hilfe!" Haleká hysterický henleinovec Havránek. "Hoří hakenkreutz, himl hergot!" Huš! Hajzle! Houf heršpických hokejistů ho hbitě hákuje holemi. Hoří herna. Hoří hubertusy, honosné haveloky herecké honorace hrubě hazardující horentními honoráři. Hoří hřívy huculských hřebců handlíře Hlavsy. Handicapovaným hoří hrby. Hoří holínky hospodáře Hanáka. Humus. Hormonální hybrid, homosexuál Horáček hladí hubici hasičské hadice hýžděmi. Hinduista Hirš hypnotizuje hodonínský horizont. "Hurá, hydrometeority!" Halucinace. Hoří hasiči horečně hledaný hlavní hydrant. Hospoda hořela hodinu. Hotovo. Hirošima hadr. Hořeniště halí hustá hmla. Hostinský Hrubeš hloubí hroby. Hyeny hodují."

:lol:

Ted se mi jen nevybavuje všeobecně známé jméno autora (zlínský folkař)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 zář 2007 21:10

Vlasta Redl, mam i video, kdyby byl zajem ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 zář 2007 21:12

Venti píše:Mne sa toto celkom paci
http://www.hasici-pristroje.net/halotro ... roj-ca2le/

4250,- kč
Jo tak halotronovy, to je to spravny slovo :)

Venti

Příspěvek od Venti » 08 zář 2007 01:14

Kermitak, boli predtym tie Halonove, alebo Halogenove :).. ci jake.. halotron tiez pocujem prvy krat. Tam pisu ze tento halotron nahradil ten halon.

mathiasm

Příspěvek od mathiasm » 08 zář 2007 12:36

všechny názvy jsou defacto správně...ať už jsou známy pod obchodními názvy nebo přesně chemicky :)
halové prvky, tzv. halogenidy jsou známé prvky fluor, chlor, brom a jód...tvořící halové sloučeniny (prostě známé jako halogeny)...název halogen je odvozen z řečtiny a znamená solitvorný :) tyto prvky velmi rády vážou s celou řadou prvků do kyselin, solí atd...

konec výuky! :wink:
hasičák sám v mém mini-studiu nemám, ani doma, ale je to rozhodně hodně důležitá a opomíjená část zařízení!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 zář 2007 23:43

halotron , to bude daky klon od melotronu , ne ?

Vuid

Příspěvek od Vuid » 08 zář 2007 23:50

Holotrop hasicak by byl nejlepsi, stejne kazdej vyhori kdyz neni doma!
Kdyz jsi u toho tak vypnes proud a polijes vsechno co hori vodou a je to:)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 09 zář 2007 17:39

Patrně máte na mysli halonový HP. Halotron je modifikace halonu. Každopádně halony nezpůsobují korozi a navíc jsou nevodivé, takže na elektroniku nejvhodnější. Ale také jsou jedny z nejdražších.
Kdysi jsme točili pro jednoho CZ výrobce právě takovou prezentaci, kdy jsme hasili běžící starší PC od IBM a krom lehce deformovaných plastů na case, vše přežilo bez úhony.
Jinak hasičáky máme na chodbě 2 (á 6kg).

Martin

Příspěvek od Martin » 09 zář 2007 18:36

Víte, že pokud vlastníte hasičák, jste povinni zajistit jeho kontrolu jednou za 24 měsíců (domácnost) nebo 12 měsíců(firma) odborným technikem ?

I na tohle, že vlastníte hasičák, je zapotřebí papír, razítko a hlídat datum další kontroly přístroje.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 09 zář 2007 18:38

Ano, víme. Je třeba pravidelné revize :wink:

syncro

Příspěvek od syncro » 10 zář 2007 09:41

Martin: Ano, můj prodejce mě poctivě informoval a slíbil pravidelně upomínat a revidovat 8-) Papír s razítky jsem též obdržel...

mathiasm: Tvůj příspěvek je přesně to, proč mám rád komunitní fóra. Místo zdlouhavého googlování se najde někdo, kdo takhle hezky ve zkratce podnikne chemicko technologickou exkursi za mě. Díky.

Saša

Odpovědět