MIDI a Programy Capela Profesional a MOzart 9

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
jiripospisil

MIDI a Programy Capela Profesional a MOzart 9

Příspěvek od jiripospisil » 01 zář 2008 04:53

Mám problém s MIDI interface Edirol UM - 1EX. Jedná se o USB MIDI in
OUT interface. Při přenosu dat z kláves do počítače se tato data nepřenášejí. V programech Capella Profesional a Mozart 9 se nepíší noty a nepřenášejí se MIDI zprávy. Mám klávesy Casio WK 3000 a počítač Pentium 4, 512 MB Ram, 160 GB HDD a integrovanou zvukovou kartu AC 97 s Windows XP Home OEM. Instalace Interface proběhla v pořádku a i nastavení ovladače. Na klávesách i v programech mám zapnuto odesílání a příjem dat. Na interface při přenosu bliká kontrolka na MIDI OUT a trvale svítí kontrolka USB. Nevím kde by mohla být chyba. Prosím poraďte, jak správně nastavit klávesy i počítač.Mám ještě jeden problém a to ten, že mi ve výše uvedených programech nejde přehrávat zvuk při přehrávání notových partů. V notačním programu Mozart 9 jde pouze metronom při nahrávání MIDI. Jak jsem již napsal Midi data se však nezaznamenají. Byl bych vděčný za radu jak tento problém vyřešit.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 zář 2008 08:29

Zatím to na mě dělá dojem špatného nastavení v rámci programu (Mozart, Capella). Vzhledem k popsanému chování interfacu bych pro začátek předpokládal, že data normálně chodí - proto bych se zaměřil na cílový software. Případně je možno použít pro analýzu MIDI komunikace freewarový prográmek MIDI-OX, který jasně ukazuje, zdali a jaká data chodí po MIDI kanálech.

Prohledával bych tedy menu Settings nebo Options nebo Preferences - nedá se říci nic přesného, když dané programy neznám. Obvykle pak v menu bývá položka MIDI, MIDI Configuration, MIDI Settings apod. Zde je třeba najít a povolit ten správný MIDI port pro nahrávání/přehrávání MIDI dat; zde to bude zjevně USB MIDI nebo tak nějak.

P.

Odpovědět