MIDI kontrolery

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Cyril

MIDI kontrolery

Příspěvek od Cyril » 02 bře 2006 23:10

Nenasel jsem na ezone nejakou vetsi debatu na toto tema, tak snad tady... Mate nejake tipy na MIDI kontrolery? Me docela laka B-CONTROL ROTARY BCR2000. Michat mysi mi prijde opravdu hodne "nemuzikalni", a tak bych se rad poohlidl po nejake levne simulaci mixpultu (se zvukem cistsim, nez jakykoliv high-end!!! I kdyz, high-end ma zas nevyhodu, ze jim ten zvuk prochazi, haha) :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 03 bře 2006 00:06

BCR2000 mam, za tu cenu absolutne bezkonkurencna vec, som extremne spokojny, paradicka, vrelo doporucujem, za tie peniaze proste lepsi MIDI kontroler nekupis (ani nespravis - viem o com vravim, postavil som 2 ;))

kexik

Příspěvek od kexik » 03 bře 2006 10:38

ja pouzivam kolecka z midikeybordu evolution mk249c... dneska sa robi aj to same s par prtavymi fadercekmi + knoby... ale bcr, alebo snad este radsej bcf su uplne ina liga, potasky na evolutione su hroza a des, vacsinu automatizacii nahravam pomocou modulacneho kolecka, ktore je velke, je citlive a ide hladko :)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 bře 2006 10:51

ja uz se nemuzu dockat na novej OS do vajruse TI, kterej bude mit 32 sablon na remout control pro cokoliv, takze to se bude kroutit vo106, jinak BCF mam a je to solidni kus, nemam s nim problem, maka dost fest uz rok a neco a bez znamek opotrebeni nebo zavady, jediny co me na nem vadi krom uz nekolikrat jinde zminovanyho pretahovani se s fejdrama pac nejsou dotykovy (za ty prachy celkem pochopitelne) a taky fakt ze kdyz pouzivam tlacitka nad fejdrem pro select track, tak jenom blikne a nezustane svitit, takze nevim jakej track mam vlastne vybranej, kdyz ho vyberu v cubase tak svitit zustane, v tom bude nakej zadrhel na kterej ale urcite prijdu 8)
pouzivam BCF stejne jenom pro hruby namichani v realnym case a jemny picicarny a vychytavky pak stejne doladuju mysi v detailnim okne, takze na tuhle hrubou praci to nema chybu za ty prachy, 4 sady endless knobu nad fejdrama a s funkci stlaceni a ledkama okolo mi uplne na vsechno stacej, je to slusnej stroj, dost taky pouzivam pedal na letmej strih, to je k nezaplaceni kdyz ma clovek obe pazoury na klavesach.
Uz se tesim jestli vylezou s nejakym dospelym velkym kontrolerem, neco jako 2xBSF+2xBCR + jog/dial + transportni funkce a to v jedny krabici, nebo si to budu muset zbastlit sam :lol:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 03 bře 2006 10:56

jj, je to paráda. Já jsem využil jako kontroler i DDX, kde jsem se původně taky přetahoval s faderama, ale pak jsem našel řešení "nepřetahovací" :-) aktuálně to zapracovávám do článku....

P.

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 bře 2006 10:59

no tak ten clanek prosim te rychle dodelej nez se mi uvarej fejdry a vytecou mi nervy 8)
nechces to zkratit sem do par vet aspon pro info v cem je principialne ten figl ? je to vec softu, nastaveni, nebo konkretne toho behringera ?

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 03 bře 2006 11:06

2Neural_I: bohužel to je fígl založenej na tom DDX pouze :-/ takže pro tebe i tak ten článek moc mít smysl asi nebude, páč tobě dálkové řízení funguje, víš jak ho nastavit a tak.....

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 bře 2006 11:09

nojo, ja bych potreboval neco co by se dalo namapovat treba na pedal a reklo by to aktualnimu tracku ze ma TED prestat poslouchat automatizaci a zacit zapisovat novy informace a po stlaceni pedalu zas poslusne najet na prehravani, no nejak to mozna pujde, budu badat

kexik

Příspěvek od kexik » 03 bře 2006 13:14

neural: nejde cubase skriptovat/makrovat? ze by si si urobil skript na zapnutie ignoreCC pre midi out a zapinal ho klavesovou skratkou... ale mozno to je blbost

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 bře 2006 13:23

budto pedalem nebo vubec, kyz budu mit pazoury na fejdrech tak nebudu zvladat v realu jeste cokoliv mackat na klavesnici, ale spis zustanu u osvedceny metody fejdrem nahrubo a mysi najemno

Odpovědět