Multiple Card M-audio Delta series

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
jardatop

Multiple Card M-audio Delta series

Příspěvek od jardatop » 11 lis 2009 19:12

Ahojte.
Mam 2 kusy zvukovky M-audio Delta 1010LT ktere by mely chodit synchronne spolu a tvarit se jako az 20in 20out.
Pouzivate to nekdo? Mate nekdo s interni synchronizaci vice Delta karet zkusenosti?

Na oficialnim foru m-audia jsem se dovedel, ze nejnovejsi driver s tim nepocita a volby pro nastaveni synchronizace nema. Predposledni driver tam nejake volby ma, ale nepochopil jsem, jak to nastavit.
Na spolecnem ovladacim panelu lze u u kazde karty zvlast nastavit jednu z techto voleb
MultiTrack Driver devices:
* Single and In-Sync
* Independent
* Multiple Card Sync

Master clock
* Internal Xtal
* S/PDIF In
* Word Clock

Nevite nekdo, jak to ma byt nastavene u ktere (master/slave1/slave2...) karty?

P.S.:Predpokladam, ze se v kazdem pripade ty karty synchronizuji interne, takze neni potreba propojovat WC1 out s WC2in atd.

P.P.S.: Kdyz jsem mel nainstalovany ten nejnovejsi ovladac, taky se tvaril v DAW jako Delta Driver s 20in a 20out a nahravat to dohromady slo, ale jestli se to casove nerozbehlo, to jsem nemel moznost vyzkouset.

Diky moc za pomoc.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Multiple Card M-audio Delta series

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 11 lis 2009 19:47

tak ja mam v pocitaci dve ruzny PCI karty od m audia a automaticky se tvari jako jedna, ale empiricky sem zjistil, ze se rozchazi treba v radu + - 0.5ms, ale bohuzel to neni konstantni zpozdeni, meni se. ale to muze bejt tim, ze jde o dva dost ruzny modely.

Drumer

Příspěvek od Drumer » 11 lis 2009 20:10

jardatop píše:Ahojte.
Mam 2 kusy zvukovky M-audio Delta 1010LT ktere by mely chodit synchronne spolu a tvarit se jako az 20in 20out.
Pouzivate to nekdo? Mate nekdo s interni synchronizaci vice Delta karet zkusenosti?

Na oficialnim foru m-audia jsem se dovedel, ze nejnovejsi driver s tim nepocita a volby pro nastaveni synchronizace nema. Predposledni driver tam nejake volby ma, ale nepochopil jsem, jak to nastavit.
Na spolecnem ovladacim panelu lze u u kazde karty zvlast nastavit jednu z techto voleb
MultiTrack Driver devices:
* Single and In-Sync
* Independent
* Multiple Card Sync

Master clock
* Internal Xtal
* S/PDIF In
* Word Clock

Nevite nekdo, jak to ma byt nastavene u ktere (master/slave1/slave2...) karty?

P.S.:Predpokladam, ze se v kazdem pripade ty karty synchronizuji interne, takze neni potreba propojovat WC1 out s WC2in atd.

P.P.S.: Kdyz jsem mel nainstalovany ten nejnovejsi ovladac, taky se tvaril v DAW jako Delta Driver s 20in a 20out a nahravat to dohromady slo, ale jestli se to casove nerozbehlo, to jsem nemel moznost vyzkouset.

Diky moc za pomoc.
já jsem to tak měl a synchronizace byla v pohodě,tvařilo se to jako jedna karta

jardatop

Příspěvek od jardatop » 11 lis 2009 20:12

Jo, to vim, ze se tvari jako jedna karta, ale nevim, jake je spravne nastaveni, aby se interne synchronizovaly.

Drumer

Příspěvek od Drumer » 11 lis 2009 20:19

no ja jsem s tím nic ani nedělal a běželo to spolu v pohodě,ale použil jsem to jen jednou,měl jsem jednu vypůjčenou a ted už nemám žádnou(mám emu),tak asi víc neporadím :)

jardatop

Příspěvek od jardatop » 11 lis 2009 21:17

Drumer: OK. I tak diky :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 lis 2009 22:47

jardatop : Viac krat som to rozbehaval a pohoda ..

Multitrack Driver device nastav na MultipleCard Sync
Masterclock podla toho co chces .. ak nemas nic z vonku , tak INternal ..

jardatop

Příspěvek od jardatop » 12 lis 2009 10:20

Pytkin: Jasne. Takze obe na internal a Nastavit Multiple Card Sync a zesynchronizuje se to vnitrne?

Ja jsem totiz na foru m-audia cetl ruzne setupy. Napr.
Master na Internal a slave clockovat pres SPDIF (karty propojene spdifem), multiple card sync nastavit vsude na single...

Takze podle tebe neni treba synchronizovat pres SPDIF nebo BNC?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 lis 2009 17:51

ano zosyncuje sa to vnutorne .. cisto teoreticky pri Delta 1010 sa to da syncovat aj externe .. cize jedna bude Internal , druha WC .. a prepojis im WC .. to by malo byt stabilnejsie .. pri Delta 44/66/AP neni WClock , a tam to funguje syncovanim cez driver .. to mam odkusane , ze to chodi .. ale instaloval som to pred dvomi rokmi .. tusim aj tu to pouziva(l?) rastis ..

Milan

Příspěvek od Milan » 12 lis 2009 20:22

Nedávno jsem tento problém řešil přímo s techniky z M-Audia. Interní sync sice jakž takž funguje, ale často se objevují různé neduhy. U jednoho našeho zákazníka se to projevovalo tak, že když nahrával flétnu a určitým tónem "trefil" nějakou frekvenci (už nevím kolik), tak v tom začalo lupat a dropovat a rozjiždět se sampl y - jen při tom konkrétním tónu. Tak jsme to řešili s M-Audiem a tam mi potvrdili, že jediné spolehlivé řešení je syncnout Delty přes S/PDIF nebo WordClock. Zákazník měl ale smůlu, protože jedna z jeho karet byla Delta 44, která jako jediná nemá digitál...Takže flétnisti: nekupovat Delty nebo se vyhýbat určitým tónům :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 lis 2009 22:40

no v globale .. pri 2x Delta1010lt , kere maju Wclock , neni dovod pouzivat interny sync .. Externy sync (wclock) je rana istosty ..

jardatop

Příspěvek od jardatop » 12 lis 2009 23:19

Diky za info.
Predpokladam, ze synchronizace po SPDIF bude stejne stabilni jako po WC, ze spis zalezi, ktere propojovaci kabely mam k dispozici.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 lis 2009 23:55

Jardatop : WC je lepsi ako Spdif .. rozhodne pouzit WC (wordclock) ..

Odpovědět