Mutable Instruments (Shruthi, Ambika, Anushri,..)

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
dendy
Vybavení

Mutable Instruments (Shruthi, Ambika, Anushri,..)

Příspěvek od dendy » 20 led 2014 12:07

Myslim ze nas tu je viac ktory mame co-to docienia zo skvelymi DIY synth produktami od Mutable Instruments.

Tak ma napadlo - myslim ze tieto syntaky si zasluzia vlastny thread - zakladam teda vlakno kde sa mozeme delit o skusenosti, trebars zaujimave zvuky, sharovat presety alebo dema co sme natocili na niektorom s tychto syntakov.

Zacnem ja, dufam ze sa dalsi pridate .. takze 2 dema spravene na ambike:
(vsetky zvuky z ambiky, pridany len delay/reverb, na kopaku EQ)
(vsetko okrem bicich ambika, arpeggio co zacina 0:17 ma EQ orezane basy)

bodyia
Vybavení

Re: Mutable Instruments (Shruthi, Ambika, Anushri,..)

Příspěvek od bodyia » 20 led 2014 14:55

Já se přidám svojí recenzí/popisem a ukázkami - tady: http://www.bodyia.cz/shruthi-family-yellow-magic

m4x

Příspěvek od m4x » 20 led 2014 15:57

Proč vlastně všichni doporučují live hráčům ty nesmyslný Korgy Kronosy, Kromy a Kurzweily s úžasným ovládáním a zvukem "prosazujícím se v kapele". Mutable Instruments Ambika umí to samé a lépe - teda až bude v šasi Shruthi XT ;) Link http://mutable-instruments.net/ambika

Demo 1 (Mutable Instruments Ambika tweaking) Demo 2 (Mutable Instruments Ambika chords)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 led 2014 16:09

Proč vlastně všichni doporučují live hráčům...
no prece aby ty scheiße kapely neznely moc dobre :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 led 2014 19:26

m4x píše:PAmbika umí to samé a lépe - teda až bude v šasi Shruthi XT
autor sa vyjadril ze Ambika XT nebude NIKDY .. bolo by to prilis drahe .. ale myslim si ze ani netreba , za mna - to ovladanie s velkym displejom a priamym knobom na kazdy jeden zobrazeny parameter na displeji ne naprosto intuitivne a pohodlne ... bavi ma ..

K zvuku ambiky .. po tom co uz som par veci na nej 'naladil' - nevychadzam z uzasu. To fakt hra neuveritelne, polyfonia tomu enginu strasne sedi. Par syntakov uz mi rukami preslo ale musim povedat ze toto je fakt jeden z top. Ani ma nanapada takto z hlavy priama konkurencia, v urcitych veciach je to fakt jedinecny koncept.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 20 led 2014 20:47

m4x píše:Proč vlastně všichni doporučují live hráčům ty nesmyslný Korgy Kronosy, Kromy a Kurzweily s úžasným ovládáním a zvukem "prosazujícím se v kapele". Mutable Instruments Ambika umí to samé a lépe - teda až bude v šasi Shruthi XT ;)
Ano??? "To same a lepe"??? Tak mi na tom prosim Ta zahraj klavirny alebo organovy part... Mozes zacat napriklad Chopinovou Baladou G-mol. Si myslite, ze tu vsetci hrame len to, co povazujete za hudbu vy? Ja sice nemam ani Kronosa, ani Kurzweila, z workstationov tu mam "iba" S90Es, a mozno na vase pocudovanie som s nou celkom spokojny aj napriek tomu, ze po pravej ruke mi tu stoji kridlo AugustForster a po lavej ruke realny Hammond aj s Leslie. Mozno ma nepovazujete za "Live" hraca, pretoze mozno na rozdiel od niekoho na koncerte zahram kazdu jednu notu vlastnymi prstami a nepouzivam ziadne loopy a arpegiatory, ale aj tak si myslim, ze by ste nemali porovnavat neporovnatelne.

BTW: Ta Ambika znie podla mojho nazoru fakt dobre, i ked v tejto oblasti hudby sa citim byt dost lajikom, takze moj nazor treba brat s rezervou.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 led 2014 23:07

hlavne sa tu nezacnite hadat kronos vs ambika :-) m4x to predpokladam myslel polovazne na z doraznenie jeho nadsenia zo zvuku Ambiky :-) tym by som tuto kapitolu uzavrel a dalej plz uz len k veci ...

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 21 led 2014 09:31

Jejda to je nadhera. sem poslouchal ty tvoje dema a oficialni na SC a tenhle nastroj se mi zda jako nejlepsi pocin posledni doby vzhledem k jeho cene..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 led 2014 10:35

Prvotsky píše:tenhle nastroj se mi zda jako nejlepsi pocin posledni doby vzhledem k jeho cene..

toto! presne

m4x

Příspěvek od m4x » 21 led 2014 10:58

Vzhledem k její ceně? Hraje líp než VA nástroje za x-násobek ceny Ambiky. Doporučuji osahat v reálu.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 21 led 2014 11:20

Hraje fantasticky.. o tom žádná.

vím že Dendy tady jednu prodává.. :)

Nejsem technický typ takže:

v tom complete kitu je jaký typ filtru? vidím že k dispozici jsou 3 varianty : 4Pole, OCTA C - 4Pole a multimode 2 pole fiter

Když je ted ambika nedostupná - z vasí zkušenosti jak dlouho trvá než bude k dostání?

Za kolik by byl někdo ochoten jí postavit? ( když bych nestihnul tu Dendyho )

Ty ukázky sou fakt super..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 led 2014 11:58

prvotsky:

- ano, kit uz nieje dostupny.. dalsi full kit bude >MOZNO< niekedy koncom roku (a mozno aj nie - nepriamo sa autor vyjadril ze kompet kit pre ambiku nieje vec na ktorej by nejak zarobil takze tych 50 kusov co bolo teraz to bol svojim sposobom jeho vianocny darcek komunite :-))) Vacsina ludi co uz Ambiku zmonotovali s tym ze si suciastky zhanali sami boli dost sokovany z tej ceny za kit 600e :-)

- kompletovat suciastky sam - to je narocnejsie, v podsate v ziadnom shope nekupis vsetky naraz takze to treba zbierat z roznych shopov, pripadne hladat alternativy - v konecnom dosledku sa ti to aj nieco predrazi lebo ked kupujes v malych mnozstvach takze nemas zlavy, vsade si musis priratat postovne - to je babka k babce :) - urcite dat dokopy celu suciastkovu zakladnu za 600E ako stal kit je pre jednotlivca imho prakticky nemozne, realne by som to videl tak na 700 az 800e ... to zavisi na chuti hrabat sa v roznych shopoch a hladat alternativne ceny .. ja sam osobne by som sa do toho nepustal :-))

- ta moja co predava (respektive obe co som postavil) maju ten SMR4 mkII - 4 pole LOWPASS ..

- co sa tyka stavby - to asi bude strasne individualne, kazdy si svoju pracu a cas ceni inak.. ked budes hladat mozno najdes niekoho kto ti to postavi aj len tak zadarmo :-) Co sa tyka mna - ja vychadzam kolko za hodinu zhruba zarobim, to ze to robim po veceroch (a nociach:-)) a kolko to cele zhruba zabere casu takze co sa tyka mna vidim to tak na cca 200e za postavenie - ked mi bude dodana kompletna suciastkova sada nemam problem za tu cenu kedykolvek postavit .. Inak napriklad Shrutaka som ochotny zmontovat tak za 50e :-)

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 21 led 2014 12:15

dík Dendy - nepochybuji o tom že to dá hodně práce..

Tak mi drž palce ať včas seženu peníze. ;)

Hammond

Příspěvek od Hammond » 21 led 2014 13:19

dendy píše:- kompletovat suciastky sam - to je narocnejsie, v podsate v ziadnom shope nekupis vsetky naraz takze to treba zbierat z roznych shopov, pripadne hladat alternativy..
Kde kupujes suciastky? Taky farnell.com nema komplet sortiment potrebnych suciastok? Ja vacsinou kupujem kupujem suciastky na dve varky; co sa da kupim v GM, nakolko si po to mozem skocit osobne a naviac ma GM castokrat nepochopitelne (casto aj nasobne) nizsie ceny oproti farnellu a zvysok potom z farnellu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 led 2014 14:06

no ja nikde - ja som objednal cely kit zo vsetkymi suciastkami :-)) skorej ide podla mna aj o to ze ked to kupujes vo vacsich mnozstvach mas zlavy, co naprikald pri nemalych polozkach ako hlavny chip alebo displej moze byt aj nie celkom zanedbatelna polozka :) a-tom-x tusim niekde pisal ze odhaduje naklady pri svojpomocnom kompletovani suciastok okolo 1000e - to sa mi zda uz prilis, ale urcite to bude viac ako stal komplet kit od MI ..

ale viem ze dost ludia riesili po fore ze nikde (ani farnell) nieje uplne vsetko pokope, ze treba zo viacerych zdrojov kompletovat - ale ta mozno kombinacia GM a Farnell by stacila.. ..alebo potom vyzbat sa v tom a vediet aku alternativu si mozem dovolit za suciatku ktoru nemaju - ja ale takyto odbornik nie som, ja som iba monter, zmotnovat pohoda, ale uz hrabat sa v suciastkach a hladat nahrady - to ee, na to ja nie som :-)

Odpovědět