Nahravani s iRiver H120

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
solaris

Nahravani s iRiver H120

Příspěvek od solaris » 18 pro 2005 17:05

Zdravim vsechny! :)

Mel bych dotaz, uvazuju poridit si nejaky mp3 prehravac ktery zaroven muzu pouzit i jako externi mass storage, k prenosu ruznych data a zaroven mit moznost s nim neco i nahrat... Ruchy, atmosky, nejaky live atd.. Podle tech predstav jsem vyhledal ruzny modely ktery se nabizej a zda se mi nejlepsim resenim iRiver H120. Ma to mic vstup, 20Gb HD a prej ma i docela slusnej zvuk oproti konkurencinm vyrobkum. Navic nahrava ve formatu WAV coz je pro me dost dulezite. Bohuzel nemam moznost si ho vyzkouset a tak me zajima jestli nekdo ma zkusenost s timto pristrojem a nahravanim, jestli jsou vysledky ok nebo je to jen hracka..a vubec jestli vas ne napada nejake lepsi reseni? Pak je jeste moznost iRiver H3xx serie ale prijde mi uplne zbytecny color displey ktery mi asi rychlejic sezere baterky...no nevim....

Dekuju za kazdou radu...

dano

Příspěvek od dano » 18 pro 2005 17:09

skus pozriet aj na tuto moznost:

M- Audio MicroTrack 2496

- 2-kanálové nahrávanie do .WAV a .MP3
- záznam na CompactFlash alebo MicroDrive
- okamžitý prenos záznamu do PC alebo Mac cez SUB
- napájanie cez USB alebo z lithium-iónovej batérie
- oddelená regulácia citlivosti pre 'ľavý a pravý kanál s indikáciou úrovne a špičiek
- profesionálne MIC/Line prepínateľné symetrické vstupy
- dvojitý profesionálny mikrofónový predzosilňovač s Phantom napájaním
- vstup s napájaním 5V pre elektretový mikrofón
- digitálny vstup a výstup S/P DIF coaxial
- monitoring cez linkový alebo slúchadlový výstup
- nastavenie úrovne stereo výstupu
- veľký LCD displej
- tlačidlá pre navigáciu, nahrávanie, hold, pauzu, vymazanie, menu a napájanie
- obsahuje softvér pre editáciu a konverziu
- 64MB CompactFlash v cene

cena: s DPH: 16 243,00,- SK

kamarat to pouziva a je s tym velmi spokojny

solaris

Příspěvek od solaris » 18 pro 2005 17:26

Ted jsem na to koukal....je to celkem zajimavy pristroj, tenhle bych si ale poridil v pripade ze mi jde jen o nahravani ruchu a atmosek.... Ty HD pregravace se mi libej protoze je muzu pouzit k prenosu jakehokoli data, projektu, sessionu atd... a kdyby se snim mohlo obcas neco i nahrat tak bych byl maximalne spokojenej...

Kazdopadne dik :-)

black_j0hn

Příspěvek od black_j0hn » 18 pro 2005 19:29

resil jsem podobny problem, ale chtel jsem to mit jako flash mp3player. nakonec jsem se na to vykaslal, protoze jsem nic takoveho s kapacitou 1 gb nenasel.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 pro 2005 21:13

Už se to tu řešilo. Výledek je takovej, že kromě drahých specializovaných věcí jako právě microtrack nebo minidisku nic kloudnýho flashovýho ani harddiskovýho není.

solaris

Příspěvek od solaris » 18 pro 2005 21:26

black_j0hn píše:resil jsem podobny problem, ale chtel jsem to mit jako flash mp3player. nakonec jsem se na to vykaslal, protoze jsem nic takoveho s kapacitou 1 gb nenasel.
Taky jsem uvazoval i nad tim flash prehravacema ale opravdu ani jeden nema mic in.... stejne se mi ty HDD prehravace zdaji lepsi a uzitecnejsi...

solaris

Příspěvek od solaris » 18 pro 2005 21:30

Ctirad píše:Už se to tu řešilo. Výledek je takovej, že kromě drahých specializovaných věcí jako právě microtrack nebo minidisku nic kloudnýho flashovýho ani harddiskovýho není.
Ja nevim, myslim si ze MD recorder nebude o nic lepsi oproti HDD prehravace...hlavne kvalitou a komprimaci je to podobny mp3 a tenhle iriver aspon umi nahravat primo do wav-ky....
hlavne mi jde o to jestli je ten pristroj vubec pouzitelny k tomu nahravani, alepson jako MD walkmen...

Resilo se to tady ale dost davno a tak me napadlo jestli nekdo nahodou uz nema stim zkusenosti...

black_j0hn

Příspěvek od black_j0hn » 18 pro 2005 21:50

no ony jsou ty hdd prece jenom dost velke a tezke, kdyz to chce clovek jenom strcit do naprsni kapsy.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 pro 2005 21:50

solaris píše:Ja nevim, myslim si ze MD recorder nebude o nic lepsi oproti HDD prehravace...hlavne kvalitou a komprimaci je to podobny mp3 a tenhle iriver aspon umi nahravat primo do wav-ky....
Současné Hi-MD umí nahrávat taky nekomprimované PCM. Navíc ATRAC SP s datovým tokem cca 290kbps bych s mp3 opravdu nesrovnával.

Problém ale není v kodeku, ale v celkové koncepci. Zatímco MD je od začátku vymyšlen jako digitální rekordér, flashové/HDD přehrávače jsou určené na to, aby hrály komprimované soubory nahrané z počítače. Tomu odpovídá i provedení A/D a vstupních obvodů (pokud tam vůbec takový "nadstandard" je), jelikož výrobce šetří každý cent a nebude zvyšovat cenu kvůli featurám, které "nikdo nepotřebuje". Bohužel.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 pro 2005 12:21

problem MD zasa je ze mu pomerne rychlo zdochne mechanika... podla mna ak chce clovek vylozene lovit zvuky, tak treba zafinancovat nieco ako to m-audio...

solaris

Příspěvek od solaris » 19 pro 2005 13:25

kexik píše:problem MD zasa je ze mu pomerne rychlo zdochne mechanika... podla mna ak chce clovek vylozene lovit zvuky, tak treba zafinancovat nieco ako to m-audio...
To je pravda! Mam Sony MZH .... uz ani nevim presne ktery model protoze jsem ho nevytahl ze supliku uz pomerne dlouho.. Sice funguje ale mechanika se neco pos..a a je tak hlasita ze zadnou atmosku s nim nemuzu natocit... A nacita se strasne dlouho.. proste mam tam hezky ptacky a pak se obcas z minidisku ozve nejaky KHRrrrhhgzrr ktery samozrejme leze do nahravky... Sice se tyhle veci daj vystrihnout, stejne kdyz nahravas atmosky neni zvuk khrrrgghzz jediny rusivy element ale stejne....

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 19 pro 2005 14:56

kexik píše:problem MD zasa je ze mu pomerne rychlo zdochne mechanika..
Netvrdil bych, že poměrně rychle (pokud to teda není Sharp, což byla asi moje nejblbější investice do mašinky vůbec, odcházely jim lasery jak na běžícím pásu). Ale potenciální zdroj problémů to samozřejmě je, obzvláš? pokud s tím člověk vymetá zahulené kluby. Taky bych tam radši dneska viděl flash. 1-2GB by mi bohatě stačilo i nekomprimovaně.

solaris

Příspěvek od solaris » 21 pro 2005 15:48

Nakonec jsem si ho stejne objednal (iRiver H120), zrovna dneska dorazil, ted se nabiji..... Jedu na 2 tydny pryc a za tu dobu myslim ze uz ho budu mit vyzkouseneho takze dam reaport pro pripadne budouce zajmece o neco podobneho.... :)

Zatim se mejte....

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 kvě 2006 14:32

Tak co, kdy bude report ? :)

delay

Příspěvek od delay » 19 kvě 2006 14:42

Asi ho rošlapal :-):-):-)

Odpovědět