Nakup nastroju v USA

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
upman
Vybavení

Nakup nastroju v USA

Příspěvek od upman » 25 led 2008 11:13

Cao,

nedari se mi najit info na foru tak zakladam novy thread, snad ne spam. S ohledem na cenu USD me napadlo nechat si poslat gear z US, uz jsem to tak udelal ze SW a usetril jsem 50% nakupni ceny u nas.

Akorat napr. zzsounds neposila jinam, nez do US, takze jaky shopy mate kdo odzkouseny?

Diky za info
upman
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 led 2008 11:20

napis lupovi pm ;)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 25 led 2008 13:06

ps: nejsem zadnej obchodnik ani prekupnik ani mne pls nezadejte o dovoz nastroju z usa, dekuji :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 led 2008 13:22

ja myslel jen, ze mas cerstvou zkusenost s nakupem, sorry jestli se ted o tebe zajima pcr :-D

redswift

Příspěvek od redswift » 25 led 2008 14:39

a co http://www.zasilkovasluzba.com/ ?
nezkousel to nekdo? ja zas kvuli cene usd uvazoval o macbook + logic 8, melo by to dohromady vyjit na min nez samotny macbook tady v cr

Wohma

Příspěvek od Wohma » 25 led 2008 22:18

ad zasilkovasluzba.com: je draha, ovsem pokud nakupujete v radech desetitisicu, tak by se to vyplatit mohlo.
Ja vetsinu veci shanim pres eBay, nastavim si filtr jen na aukce, u kterych prodejce posila "worldwide", a nemam problem. Vetsina tech zavedenych kseftu (zzsound, musician's friend, amazon) k nam bohuzel neposila, vstricnejsi byvaji v UK, jenze tam se zas brutalne prodrazi posta.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 25 led 2008 22:21

zasilkovasluzba.com - vetsi veci posilaji normalne po mori kontejnerem, sami pisou, ze je treba to poradne zabalit, protoze se s tim bude triskat, kontejner se dvakrat preklada. Toho bych se docela bal.
BTW koupe notebooku v USA je dobra myslenka, zaplatis jen dan a usetris celkem dost.

komasix

Příspěvek od komasix » 25 led 2008 22:39

ceny USA vypadají hodně zajímavě nehledě na ebay.docela koukam

Wohma

Příspěvek od Wohma » 25 led 2008 23:39

Jen doplnim, mozna nikomu nereknu nic novyho, ale aby nedoslo k omylu: na eBayi se prodavaji i nove veci za fixni ceny (Buy It Now), nekteri z toho maji zkratka eshop.

komasix

Příspěvek od komasix » 26 led 2008 02:17

princip stejný jako aukro

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 led 2008 13:06

KOMASIX píše:princip stejný jako aukro
Ano, ale Aukro to nema moc vychytane, je tam spousta podvodniku... Rekl bych, ze nemaji dostatecny paky na vymahani penez atd. Vzhledem k tomu, ze na eBayi jde vetsina plateb pres PayPal, ktery vlastni primo eBay, tak to maji o to lehci :) JInymi slovy Ebayi verim, Aukru ne.

peteness

Příspěvek od peteness » 26 led 2008 15:44

Buy it Now muzou byt i pouzite veci. ...BTW. Aktualne shanim Akai MPC 4000. U dvou prodejcu co meli normalni drazbu bylo dole mezi textem: "Here is also possibility !!!BUY IT NOW!!!, ask for more by e-mail" Jeden tam mel dokonce chvilku odkryte i Q/A a lidem co se ptali na jeho Buy It Now cenu dopovidal ruzne - $1050,$1100. Pritom ten Akai se boucha minimalne za 2000......nesmrdi to trochu?...

Normalne bych chapal, ze je to neco jako kdyz dam auto do bazaru, pak prijde kamos ze ma o nej zajem. Vytahnu auto z bazaru, dam jim petikilo a nemusim platit procenta z ceny.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 led 2008 15:58

Tak presne pred timhle eBay varuje (napr. kdyz posilas nebo ctes soukromou zpravu), nemas pak zadny jisteni (pokud jsem to spravne pochopil a mluvis o prodeji mimo eBay). To bych si radeji priplatil, nez riskoval, ze poslu penize, nedostanu nic a nebudu to mit od koho a jak vymahat...
BTW, to Buy It Now bylo k fixni cene, ne k tomu, ze je to novy :)

peteness

Příspěvek od peteness » 26 led 2008 16:10

Wohma: na vymahani nemas zadnou paku nikdy. Maximalne muzes otevrit PayPal Spor a musis jim nejak dokazat ze te prodejce opravdu ojel. A to je slozity a dlouhy. Oni nemaji zadne detektivy a soudce, aby zjistovali kdo z vas lze. Tahle sluzbicka spis kryje samotnou eBay.

......Kdyz nedejboze (zatim se to nestalo) teoreticky narazis na grazla co zkasne $2000 za drahou masinu a posle ti zabalene hovno, moc sanci nemas. Pokud on ma velky a dobry feedback, ktery nasbiral prodejem nalepek, koralku a pouzitych slipu a rozhodne se zmizet, tak z nej ty penize nikdo nevymladi.......zase ale je to trochu jina kultura. Z toho mam zatim vyzkouseno jsou Amici jeste svedomitejsi nez Nemci.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 led 2008 16:53

peteness: ty jsi ten PayPal Claim nikdy nezkousel, ze? To se pak mluvi.
Ja uz mam na ebayi skoro 100 nakupu a pochopitelne se vyskytly komplikace (nastesti ne mnoho). Pri nakupu pres PayPal mas kryti u JAKYHOKOLI prodejce 200$ a u tech slusnejsich 2000$. A opravdu to funguje.
Prvni problem jsem mel, kdyz jsem brachovi objednaval docking station na notas a prisla rozmlacena. Jelikoz vnitrek nebyl poskozenej a neco jsme s brachou pospravovali a fungovala, tak jsem chudaka prodejce nechtel odirat, nicmene mi sam nabidl polovicni refund (za neco, co v podstate neni jeho chyba - zabaleny to bylo celkem dobre). Podruhe mi zasilka vubec nedosla - full refund. Jednou se mi taky stalo, ze mi poslali neco jinyho, nez jsem chtel, okamzite to se mnu vyresili, musel jsem sice zaplatit postu k nim, ale protoze jsem to samozrejme poslal nepojistene, tak to nebyla zadna hruza. Zkratka a dobre jisteni na eBayi funguje dobre (pres PayPal) a pokud clovek vladne zdravym rozumem (nenakupuje drahy veci od lidi s nulovym feedbackem apod.), tak by nemel mit problem.

a BTW, slozity je to "velice". Na eBayi zmacknes Report Item Not Received, zalogujes se na PayPal, napises, co se stalo a pak uz jen cekas. Je tam lhuta tusim 30 dni, do te doby to muzes vyhrotit v PayPal Claim, kterej pak posoudi asmotnej PayPal.

Odpovědět