Párák

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
skeld

Párák

Příspěvek od skeld » 11 říj 2011 14:18

Ahoj, řeším teď párák do studia, už jsem se tu leccos dočetl o placebo efektech u kabelů a konektorů, HIFI atd. a tak nějak s tím celkem souhlasím a taky musím říct, že se mi nechce vyhazovat zbytečný prachy za něco co neuslyším.

Jde mi o jednu věc, potřebuju nějakej párák tak 10 - 15m z režie do nahrávací místnosti na propojení mikrofonů a preampů, myslíte že na tuhle vzdálenost stačí páráky typu Bespeco, Adam Hall atd. (podle mě vypadaj celkem slušně), nebo nezbyde než zainvestovat a koupit box a konektory od Neutriku a k tomu nějakej ten Sommer Cable a napájet si to sám, do čehož se mi teda vůbec nechce.

Díky za postřehy

Fillippos

Re: Párák

Příspěvek od Fillippos » 11 říj 2011 14:36

blueevil

Příspěvek od blueevil » 11 říj 2011 22:17

nemam prehlad sortiment Neutrika, ale osobne som bol dost sklamany, aj podla nazoru mnohych je to dost mizerny jack, okrem pevneho uchopenia kablu neponuka absolutne nič

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 říj 2011 22:50

Kazdej kdo vezme do jedny ruky Neutrik a do druhy cinu vi, ze to cos napsal je nesmysl (jemne receno).

blueevil

Příspěvek od blueevil » 11 říj 2011 23:29

dnes už sme v inej dobe a ak davaš prednost zle poniklovanemu Neutriku, ktory sa rychlo škriabe, pred kvalitnym vyberom a ešte k tomu v študiu, tak ta nechapem. možno ako koncertny na par použiti, ani tam by som ho nepoužil sice

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 12 říj 2011 00:37

blueevil píše:dnes už sme v inej dobe a ak davaš prednost zle poniklovanemu Neutriku, ktory sa rychlo škriabe, pred kvalitnym vyberom a ešte k tomu v študiu, tak ta nechapem. možno ako koncertny na par použiti, ani tam by som ho nepoužil sice
Ses si stoprocentne jistej ze jsi mel v ruce Neutrik :-D Tak nam doporuc nejakej? Zatim si nic nevyjmenoval. Osobne uz jsem mel v ruce hodne konektrou, byl sem uz ve vice studiich a musim rict ze Neutrik je tam hojne zastoupeny.... Ale povidej rad se necham ponaucit...

Osobne bych kouknul po konektorech Neutrik nebo Switchcraft. Od stejnych firem i patchbaye kdyz bude treba (neplati ale o levnym neutriku, ted sem zapomel typ, ale toji neco pres litr). Co se kabelu tyce, tak me ted z hlavy napad Percon nebo Gotham, ale tady toho bude vic a urcite nekdo poradi treba i lepsi...

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 12 říj 2011 01:19

:roll: znám týpka, kterej si myslel to co pan blueevil.. cca po třech letech ho problémy s noname XLR zásuvkama v panelu nakonec donutily je všechny předělat na Neutriky a byl klid
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

delay

Příspěvek od delay » 12 říj 2011 07:01

blueevil píše:nemam prehlad sortiment Neutrika, ale osobne som bol dost sklamany, aj podla nazoru mnohych je to dost mizerny jack, okrem pevneho uchopenia kablu neponuka absolutne nič
A je to tu zase...

skeld

Příspěvek od skeld » 12 říj 2011 08:23

S Neutrikama nemám nejmenší problém, osazuju je do všech DIY a myslim že to je dost zavedenej standard, kterej splňuje určitý kvalitativní normativa, šlo ale spíš o to jestli máte někdo zkušenost s levnějšíma párákama jako je právě Bespeco, Adam Hall atd., jeden takovej úplně jednoduchej 10m párák ještě totiž mám a i po pěti letech je furt v cajku, nemám s ním jedinej problém.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2011 10:57

blueevil píše:nemam prehlad
to bude ono
skeld: na pevnu instalaciu by som zvazil ci netahat vsetko diskretnymi kablami a nie parakom... ale osobne by som sa lacneho paraka nebal. oni akurat nie su mechanicky moc odolne a bal by som sa ich pri castej manipulacii, tj na zvucenie akcii a podobne

skeld

Příspěvek od skeld » 12 říj 2011 13:16

kexik díky, manipulace nebude téměř žádná, ale netroufám si to zatím brát jako pevnou instalaci, protože do pár let tenhle prostor stejně opustím, proto se mi nechce zatím investovat do lepšího vedení.
Jinak jak si zmínil ty diskrétní kable, chápu to správně jako vedení klasickým mikrofonním kabelem pro každý kanál zvlášť a na konci je všechny napojit do nějakýho boxu s konektory? To by se mi pak někdy do budoucna líbilo.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 12 říj 2011 15:24

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2011 15:32

nastrojovych jackov neutrik je 10 druhov, z toho polovica pozlatenych, takze asi nebudu mat nekvalitne niklovanie

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2011 15:34

skeld píše: Jinak jak si zmínil ty diskrétní kable, chápu to správně jako vedení klasickým mikrofonním kabelem pro každý kanál zvlášť a na konci je všechny napojit do nějakýho boxu s konektory? To by se mi pak někdy do budoucna líbilo.
ano, tak nejak...

blueevil

Příspěvek od blueevil » 12 říj 2011 17:53

tak v tom pripade vidite ako som sa nechal podviest, kde predajca v hudobninach mi tvrdil, že nič lepšie neexistuje a je to 100% Neutrik, bolo to zabalene, videl som tam ešte inu napodobeninu Neutriku čo tam mal, tak to Neutrik mohol byt, aj ini to tvrdia. z tych 10 druhov by sa asi už dalo vybrat, nechapem prečo maju aj take nepodarene kusy. kabel je zaklad!! v tom prvom odkaze kliknite na ten pozlateny jack na pravo, objavi sa sortiment a vidiet ako si vyrobca dal zaležat na prisposobeni nastroja. možem potvrdit že klavesovy kabel hra inak ako bassgitarovy pri zamene. neviem či existuje nieaky lepši vyrobca ako z tych troch. na gitaru by som ale použil Dimarzio v cene okolo 3000 Kč
Naposledy upravil(a) blueevil dne 13 říj 2011 00:07, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět