Poradíte hw midi sequencer?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
ekral

Poradíte hw midi sequencer?

Příspěvek od ekral » 14 říj 2011 10:05

Zdravim,

existuje nejaky cenove dostupny hardwarovy midi sequencer, nemusi byt analog a ani nemusi mit zadny zdroj zvuku, staci jenom programovatelny midi sequencer.

Idealni by bylo neco takoveho:

Sequentix Cirklon (asi bude drahy, vypada to na styl Monome, teda omezene a drahe serie, ale nevim stopro)

Obrázek
nebo

MIDIbox SEQ V4 (bohužel asi jenom DIY)

Obrázek

kexik

Re: Poradíte hw midi sequencer?

Příspěvek od kexik » 14 říj 2011 13:42

myslim ze jedine bazar, tam je toho celkom dost, trebars yamaha qy20/70/100/700, milion rolandov atd

ekral

Příspěvek od ekral » 16 říj 2011 08:56

Ahoj, dik, mrknu na to. Mate s tim nekdo zkusenosti, myslim s konretnim typem?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 říj 2011 09:42

midibox je super kedysi som jeden postavil ... nieje to az take narocne - ovsem ak mas aspon zakladne skusenosti s pajkovani a elektornikou ...

najtazsie nieje ani tak zapojit to a ozivit - to je dost blbuvzdorne popisane - ale vyrobit tomu peknu skatulu nech to aj nejakmvyzera :)

huber strasne vychvaluje RM1x, aj viacero mojich znamych co to maju/mali si to nevedia vynachvalit... a to sa da kupit z druhej ruky fakt za smiesny peniaz...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 16 říj 2011 14:01

ja používam hw sekvencery Yamaha RX5 a QX3.
rx5 na rytmusy je super (či už na bicie z rx5 alebo iného sampleru), ten sekvencer v tom je jednoduchý, zábavný a šikovný, či už na nahravanie v realnom čase alebo postupné natukávanie.
qx3 používam na synthy a samplere, ale jedine tak že si tam nahrám hotové stopy, lebo keby som mal skladat a editovat v qx3 tak "dovidenia v buducom živote".. aj ked je to mašina orginal na to.. nahravat do toho naživo sekvencie sa ešte ako-tak dá, ale uplne idealne je nahravat do toho už hotové stopy z daw a používat to len ako midi-player..

ekral

Příspěvek od ekral » 16 říj 2011 16:01

Dik moc za tipy. Pájet neumim, tak to asi nepostavim, syntaku mam az moc, ze uz tak to nestiham (dva :) ), takze to vypada ze ciste hw sequencer za rozumny peniz asi zatim neni. Tak budu setrit. Btw. tak pred rokem bych tu Yamahu RM1x stopro bral, fakt to vypada dobre.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 16 říj 2011 16:12

Yamaha QY700 vyzera dost fajnov, aj cena je uz v celku prijatelna

Obrázek

aum generator

Příspěvek od aum generator » 23 říj 2011 02:10

pozri si pripadne este Analogue Solutions EUROPA
http://analoguesolutions.org.uk/v2/euro ... sequencer/
jihad on riaa & soza.

Leslie

Příspěvek od Leslie » 29 dub 2012 17:54

Dobry deň, poprosil by som niekoho o radu.Po 50-ke som sa znovu rozhodol pre skladanie a aranžovanie hudby ale neviem čo kúpiť pre klasickú prácu s midi. Predtým na PC som pracoval so Steinberg Cubase a Sonarom, ale práca s midi na PC ma vôbec tak nezaujala ako napr. predtým práca na Roland MC50. Žial MC50 ka už zostarla a obzerám sa po nejakom náhradníkovi.Je na to MPC1000 BK vhodný? Vlastním Yamahu Mox6 ale sequencer v rámci stopy v ňom nedokáže napr.editovať jednotlivé nástoje v drum tracku.Mám rád náročnú hudbu s náročnými harmóniami (smooth jazz, funky) a predovšetkým dobrý sound. Nebránim sa samplovaniu a ďaľším moderným štýlom. Pozn.PC chcem využiť len na nutné zlo.Vďaka za odpoveď.Leslie.

Odpovědět