Poradte prosim pri vyberu HW RACK zvukoveho modulu

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
xcubex

Poradte prosim pri vyberu HW RACK zvukoveho modulu

Příspěvek od xcubex » 16 srp 2008 11:45

Zdravim,
chtel bych poradit v nakupu HW RACK modulu ... Chci koupit jeden z nasledujicich modulu ktere jsou cca ve stejne cenove hladine a prosim o doporuceni kteri je znate nebo treba pouzivate. Jedna se o nasledujici veci :
1. YAMAHA MOTIF XS RACK
2. ROLAND FANTOM-XR
3. KURZWEIL PC2R
4. nebo i jine doporuceni :)
Jedna se mi o co "nejuniverzalnejsi" modul ktery ma v sobe dobre zvuky. Jsem klavesak a chci to vyuzivat jednak pri hrani tak i doma ve svem mikrostudiu. Diky vsem za doporuceni a pomoc pri vyberu :)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 16 srp 2008 16:52

Lépe než jeden nový za 30 tisíc, vzal bych 3 nebo 4 starší moduly.
Zvuková variabilita je nesrovnatelná.
1. E-mu PROTEUS 1000/P2000 - (cena do 5/7tisíc)
2.Yamaha CS6R (do 9tis) - (umí načíst presety i z S80) + PLG (podle potřeby např. PLG150AP)
3.PLG150-AP board (The Ultimate Yamaha Piano) špičkové piáno z S90ES! board do CS6R cca do 6tis - nebo místo PLG150AP Kurzweil ME1 (do 7tis)
4. Roland XV3080/XV5050 (do 10/12tis) - možnost SRX boardy (stejná kvalita jako nový fantom)
5. Korg N1R (do 8 tis)

martinrx

Příspěvek od martinrx » 17 srp 2008 05:24

zdravím já doporučuju kurzweil PC2r - a to nejen z toho důvodu že ho ted prodávám - tím ho i tedy nabízím. jsem s ním zvukově naprosto spokojen - velmi profesionálně udělané zvukové banky s dokonalou čistotou. ostatně prodávám ho jen proto že kupuju klávesovou verzi. ale myslím že nešlápneš vedle ani s yamahou - k ní mám jen pár subjektivních malých výhrad - je zvukove trochu nablýskanější, zvuky jsou malinko profláklejší a je tam víc možností jak to pohnojit při jejich zařazení do muziky. musí se s tím opatrněji, kdežto kurzw tě víc vede tou správnější cestou. roland mě zatím žádný neoslovil. tak nevím. vždycky z něj vypadlo pár supr zvuků a zbytek jsem nevěděl kam by šel použít.
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

Odpovědět