problem s driverem k m-audio oxygen8

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

problem s driverem k m-audio oxygen8

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 pro 2007 02:05

tomuhle problemu jsem se zatim uspesne vyhybal, uz je tu...
i kdyz v podobe, o ktery jsem neslysel.

midi kontroler pripojeny pres usb jsem pripojil pres jiny usb slot. nejdriv nefungoval, ted komunikuje s DAW nekolik desitek vterin, potom prestane (dokud nezmenim midi vstup na neco jineho a potom znovu neprejdu na m-audio).

zkusil jsem driver odinstalovat: automaticky, rucne, i v kombinaci s utilitou midifix od m-audia.

vim, ze lidi resivali problem s emulovanym driverem v cubase (ktery se nekdy nezobrazoval a bylo treba zkopirovat jeden soubor do rootu cubase). timhle to - zda se - neni (chova se stejne s normalnim i emulovanym zvolenym MIDI in).

mimochodem, stejny chovani vykazuje vic DAW.

vite nekdo, co s tim?

diky.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 pro 2007 18:11

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 pro 2007 18:25

brooklyn : co ti poradit .. nemem ziadnu podpobnu konkretnu skusenost .. skusenost mam len taku , ze ked sa s USB daco doserie , tak treba preinstalovat windows .. nic ineho nepomaha .. to som zazil uz vela krat ..

A instaloval som asi 3-4 kusy M-Audio Ozone .. s notebookmi .. vzdy ked som ho nainstaloval , som ho vzdy pripojil do vsetkych portov daneho notebooku .. vzdy znova nasiel nove zariadenie , drivery uz poznal .. a nikto z tych ludi s tym nikdy nemal problem .. Samozrejme mali problem s IGNOREPORTFILTER , ci ako sa to vola .. to bolo treba doladit .. s tymy emulovanymi portami .. mam pocit ze pri Nuendo 2 bolo treba disablovat emulovane porty , pri nuendo 3 bolo treba prave pouziva emulovane porty .. nepamatam si to presne .. vzdy to otestujem a necham funkcnu konfiguraciu ..

to je tak vsetko co ti viem k tomu napisat ..

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 pro 2007 13:32

pytkin: diky.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 pro 2007 13:38

A jsi si jisty, ze jsi ten driver uplne odstranil? Nebo jsi ho jen smazal v device manageru?

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 pro 2007 13:48

kermitak: nejsem si jisty (jak se dela byt si jisty ve windows?:]). odinstaloval jsem ho pres add/remove programs + pouzil mixidifix.exe, coz je dedikovana utilita od m-audio, ktera ma 'neco resit' (nevim presne).

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 pro 2007 14:00

No, mozna to nepomuze, ale zkus se podivat (pred odinstalovanim pres add/remove), ktere soubory ten driver pouziva (coz zjistis, kdyz se na nej podivas v device manageru, v nejake jeho zalozce jsou ty soubory vypsane) a po odstraneni pres add/remove ty soubory smaz.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 pro 2007 14:10

kermitak: diky, zkusim.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 pro 2007 14:52

subory su nepodstatne ci tam su , alebo nie su , podla mna .. podstatne su registre .. ak si tam windows nieco dosral , zapisal tam dake univerzalne drivery alebo nieco podobne , tak sa to tazko odstranuje .. mne sa to asi este nikdy nepodarilo ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 pro 2007 14:58

Soubory jsou velmi podstatne, protoze kdyz se ti nejakej z nich podela, windows ho stejne pouzije pri reinstalaci, misto aby nahral novej. Samozrejme muze byt neco blbe i v registrech, proto pisu, ze to mozna nepomuze, ale za zkousku nic nedas, me uz se to parkrat vyplatilo. BTW je dobry, pred kazdou novou instalaci nebo zmenou, registry zazalohovat.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 pro 2007 15:32

diky za podnety, problem snad vyresen.

kermitak: midifix.exe ma prave, jak jsem zjistil, resit problemy v registrech - smaze vsechny zaznamy o danem USB (midi) zarizeni.

nic se ale nezmenilo: par vterin midi slo, aby se potom zaseklo ('hanging note').

nakonec jsem preskupil zapojeni do USB portu v pocitaci a zda se, ze driver najednou ziskal rozum. mimochodem, konfigurace, pri ktere to neslo, byla nasledujici: klavesy zapojene do jednoho z USB portu v monitoru, ktery je potom spojeny s USB portem v pocitaci. nevim, jestli to mohlo hrat nejakou roli... (ted jde midi kontroler primo do USB v pocitaci.)

kexik

Příspěvek od kexik » 18 pro 2007 15:45

jasne ze to mohlo hrat rolu... v tom monitore je hub... ten sa nemusi chovat korektne

Odpovědět