Prosím poraďte začátečníkovi ohledně monitorů

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
smithfarm

Prosím poraďte začátečníkovi ohledně monitorů

Příspěvek od smithfarm » 05 úno 2012 00:13

Uvítám všechny názory.

Současný stav: PC, integrovaná zvukovka, aktivní repro Logitech 2.1 - proklínám den, kdy jsem si ty Logitechy koupil, jsou hrozný a už to dál nevydržím.

Místnost je docela velká - obdelnik zhruba 5 x 10 metru, strop 2,5 m. Nové repráky hodlám pověsit ze stropu v rozích (s patřičným odstupem ode zdi) - tedy asi 4 metry od sebe s tím, že budou vhodně nasměrovány do "zóny poslechu" /dané trojuhelníkem/.

Celkový rozpočet je dejme tomu do 10 tis. Kč nebo raději 8 tis... Prosím, doporučte mi vhodnou sestavu. V tuto chvíli moje uvažování směřuje k něčemu takovému:

1. analogová zvukovka (?)
2. mini mixák / ovladač hlasitosti (možná by stačil FOSTEX PC-1EX?)
3. stíněné kabely (?)
4. aktivní monitory (zatoužil jsem si po ADAMech, ale budou stačit nějaké "pro obyčejné smrtelníky", tedy asi Behringer B1031A nebo FOSTEX PM0.4n dle aktuálního dotazu kolegy v threadu "Levny bedny")

Prosím, doporučte mi něco, díky. Nemám žádné extra nároky, nejsem fajnšmekr - bude mi stačit lepší průměr.

Pytkin
Moderátor

Re: Prosím poraďte začátečníkovi ohledně monitorů

Příspěvek od Pytkin » 05 úno 2012 01:16

analogova zvukovka je dost kuriozna zalezitost .. k nejakemu analogovemu pocitacu ?

smithfarm

Příspěvek od smithfarm » 05 úno 2012 08:40

Analogova zvukovka = zvukovka s analogovymi vystupy :-) Zalezitost celkem bezna - nebo ne?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 05 úno 2012 09:57

Mas na to dost malej rozpocet, abys koupil neco slusnyho, co ti nejakej patek vydrzi.. kdybys rekl, ze chces bedny za 10k, tak se uz neco rozumnyho poridit da, ale jeste s ovladacem hlasitosti a zvukovkou... Kup si na midi.cz Esi Juli@, co prodava za 2tis. kamos to je do zacatku dobra volba.. pak by se ti hodil ovladac hlasitosti.. takze aspon http://www.audiotek.cz/product-31621-sm ... nano-patch
Kabely slusny mas k tomu celkove taky kolem 1000k, takze ses celkove na 4.5k a na bedny ti zbejva 3.5.. za to uz koupis leda tak ty Logitechy.

Jinak laciny behringery, cos popisoval jsme slyseli u Safy v audiopro vedle vsech tech Dynaudii, APSek.. a musim rict, ze sme se se Safou shodli,
ze za tu cenu ta bedna hraje docela dobre.. samo v ramci toho kolik stoji.

P.S. Nevim jestli je stastne 5.5 palcovou bednu povesit nekam do vzduchu mistnosti... dej to radsi na pevnej stul a nebo na stojany.
Podle toho, co rikal Ecson o bednach, ze potrebuji pevnej podklad, aby vyzarily basy, tak zaveseni ve vzduchu je na nic.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 05 úno 2012 10:14

Třeba takhle http://www.music-city.cz/m-audio-bx5-d2 ... r-861.html ,zvukovka http://www.music-city.cz/focusrite-scar ... 11678.html , mixák http://www.music-city.cz/wharfedale-pro ... -1064.html ....ale rozmysli se, jestli mix skutečně potřebuješ.Tady v té cenové k. to bude hodně špatny se zvukem (šum)....
Jak psal Tom-Thak,bedničky téhle velikosti bych umístil max. metr od místa poslechu

smithfarm

Příspěvek od smithfarm » 05 úno 2012 13:38

Ahoj všici,

otázku beden zatím vynechme - ty Behringery jsou pro mě absolutní minimum, kdyžtak rozpočet o malínko zvýším. Máte pravdu, že bedny jsou na takovou velkou místnost malé, takže je dám na regál, kde mám počítač a blíž k sobě - OK.

Ta zvukovka (FOCUSRITE Scarlett 2i2) vypadá, že bude vyhovovat. Má zabudovaný ovladač hlasitosti a umožní připojit dvě line zařízení (např. CD přehravač a gramofon). Audio ze satelitního přijímače můžu kdyžtak připojit k zabudované zvukovce na desce. Není to ideál, ale rozhodně to bude o hodně lepší než stávající tristní stav.

Ještě mám dotaz ohledně kabelů, co povedou od Focusrite k bednám. Rekněme, že Focusrite má výstupy Jack 6,3 a bedny mají vstupy Jack 6,3. To je balanced, že ano? Tedy tři žíly - zem, plus a mínus. Nic o tom nevím, ale z toho, co jsem vyčetl, balanced je nutné. RCA je unbalanced, a proto se nehodí pro připojení beden. Rozumím tomu dobře?

Díky za pomoc.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 úno 2012 13:42

Nerozumis. Symetricky (neboli balanced) vedeni signalu ma vyhodu v tom, ze je odolnejsi proti ruseni. Pokud to mas nekde doma na kratkou vzdalenost, je uplne jedno, jestli je vedeni symetricky nebo nesymetricky. Jack 6.3 nerika nic o tom, jestli pres nej muzes vest signal symetricky, zalezi na tom, jestli je to jack mono (TS), nebo stereo (TRS). Pro symetricky vedeni signalu potrebujes TRS, ale opakuju, ze na doma je to vetsinou uplne burt.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 05 úno 2012 15:36

Pokud potřebuješ dva stereo vstupy tak mrkni třeba M-audio Fast Track PRO nebo M-audio Delta 44....poměr výkon /cena mi u téhle značky přijde ok

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 05 úno 2012 15:39

Na tu fast track pro bacha.. mam dva pripady z ruznejch PC sestav, kdy to nemakalo uplne stabilne.. Radsi deltu.

jackies

Příspěvek od jackies » 05 úno 2012 17:51

smithfarm :
Mě pořád něco říká, že sis to vymyslel jen tak prostě všechno na obyčejný poslech muziky, TV ....
Jen takové poslechové "hifi" centrum.

Nemyslím, že bys měl řešit monitory, ale spíš nějaký reciever s dvěma dobrýma bednama.

Pokud se mýlím, a chceš to na míchání muziky a věcích okolo, tak tenhle příspěvek ignoruj.

smithfarm

Příspěvek od smithfarm » 05 úno 2012 18:20

jackies, ano - udeřil jsi pomyslný hřebíček na hlavičku. Ale mám rád čistý zvuk a ne to bláto, co vylézá z většiny hi-fi, které navíc většinou mají řadu nesmyslných marketingových blbostí navíc, které nepotřebuju a jiné věci, co bych využil, naopak neumejí.

Myšlenka monitorů se mi zamlouvá - zesilovač v bedně. Spíš sázím na železo koncipované do nahrávacího studia - byť domácího.

Receiver - není to AM/FM tuner + amp + přepínač zdrojů signálu? Z toho např. tuner nepotřebuju.

Díky tobě i ostatním za dosavadní příspěvky - je to fakt dobrý, pomáháte mi si srovnat myšlenky.

jackies

Příspěvek od jackies » 05 úno 2012 18:54

No, nebudu ti to vymlouvat (jseš asi dospělý) a možná to máš naposlouchané a vyhovuje ti to.
Ale řešit zvukovku, pult, st.monitory ... pro tenhle účel je pro mě osobně stejně divné :wink:

komasix

Příspěvek od komasix » 05 úno 2012 23:07

v tom případě kup opravdu ty onkyo který se ti řešili a máš vystaráno

smithfarm

Příspěvek od smithfarm » 05 úno 2012 23:30

Další blbá otázka. Když se u zvukovky píše, že má 2 linkové vstupy (např. TRS či TS) to znamená dva MONO vstupy, že ano? Tedy kdybych se zbláznil a chtěl k takové zvukovce připojit třeba CD přehravač, zabral by oba vstupy. Kdybych chtěl připojit CD přehravač + gramofon, musel bych mít zvukovku se 4 vstupy. Rozumím dobře?

smithfarm

Příspěvek od smithfarm » 05 úno 2012 23:34

koma6: vážně si mysliš, že třeba TOTO - http://www.alza.cz/onkyo-htx-22hdx-cerne-d162311.htm - je poslechově srovnatelné s Behringery?

Odpovědět