racková nebo klávesová verze synthu? výhody - nevýhody

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
rfs

racková nebo klávesová verze synthu? výhody - nevýhody

Příspěvek od rfs » 04 črc 2007 16:38

Chci se zeptat na obecné výhody-nevýhody synthu v racku....jde mi hlavně o hraní a tahání po koncertech - stabilita a mít na stole(a k převážení) co nejmíň krabic a taky ,že rackový verze jsou levnější.......Mám vybranej Nord lead 2 nebo 3 a jako druhej Kurzweil K2000...
Možná je to blbej dotaz ,ale jde třeba mít jedny midi klávesy(popřípadě jaký doporučujete?) a do nich mít propojený oba synthy?anebo jestli lze mít jednotlivý oktávy rozdělený a nakonfigurovaný třeba tak ,že půlka budou Kurzweil a druhá NL ???
díky

Tudy

Re: racková nebo klávesová verze synthu? výhody - nevýhody

Příspěvek od Tudy » 04 črc 2007 16:45

rfs píše:Chci se zeptat na obecné výhody-nevýhody synthu v racku....jde mi hlavně o hraní a tahání po koncertech - stabilita a mít na stole(a k převážení) co nejmíň krabic a taky ,že rackový verze jsou levnější.......Mám vybranej Nord lead 2 nebo 3 a jako druhej Kurzweil K2000...
U racků je výhoda možnost obměňovat zvukové moduly a přitom hrát na jeden masterkeyboard, na který jsi zvyklý.
Nevýhoda: propojování na podiu (nejednou mi zvukař nacpal kabely do masterkeyboardu do jacků pro pedály :) )
Ikdyž zase u těch modulů můžeš mít i rackový mix..
rfs píše:Možná je to blbej dotaz ,ale jde třeba mít jedny midi klávesy(popřípadě jaký doporučujete?) a do nich mít propojený oba synthy?anebo jestli lze mít jednotlivý oktávy rozdělený a nakonfigurovaný třeba tak ,že půlka budou Kurzweil a druhá NL ???
díky
Buď musí mít masterkeyboard víc výstupů a možnosti zónování (např Roland A33 má 2 výstupy), nebo je možno si vše nastavit v multirežimech modulů a propojit je za sebou přes MIDI THRU.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 04 črc 2007 16:56

koupil bych jak K2000 tak NL2 klavesovy, Krzw ma supr (pomerne) klaviaturu a je pouzitelnej na plochy treba (ted nerikam ze na ostatni je na nic, beru to jakoze na live a jako priklad) + NL2 ma zas vyhodu modulace a vykrucovani v realtajmu, coz bys u racku delal dost blbe, navic tahat NL2 v racku znamena mit cca 6U rack, coz je dalsi investice ktera cca srovna cenu racku a klaves a navic je to dlsi bazmek kterej je potreba na neco postavit atd atd... grrr ... 8)

je to na tobe a tvym stylu hry, ja bych koupil oboje klavesovy

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 04 črc 2007 17:10

ono taky záleží, kolik toho chceš... mít dvoje klávesy, nebo třeba čtyři je taky rozdíl... :-)

taky záleží nejen na stylu hry, ale i stylu hudby.

Já teď uvažuju, že si pořídím jeden klavesovej a až se sejdou penízky tak se k druhé klaviatuře poohlídnu po nějakých zajímavých modulech :-)

rfs

Příspěvek od rfs » 04 črc 2007 19:06

Neural_I píše:koupil bych jak K2000 tak NL2 klavesovy, Krzw ma supr (pomerne) klaviaturu a je pouzitelnej na plochy treba (ted nerikam ze na ostatni je na nic, beru to jakoze na live a jako priklad) + NL2 ma zas vyhodu modulace a vykrucovani v realtajmu, coz bys u racku delal dost blbe, navic tahat NL2 v racku znamena mit cca 6U rack, coz je dalsi investice ktera cca srovna cenu racku a klaves a navic je to dlsi bazmek kterej je potreba na neco postavit atd atd... grrr ... 8)

je to na tobe a tvym stylu hry, ja bych koupil oboje klavesovy
Jo tahle kombinace je přesně to jak bych oba kousky využil :-)..no zdá se ,ty klavesový verze budou přece jenom pro mě uživatelsky jednodušší.
díky..

Odpovědět