Recorder ZOOM R8

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
peterslaby

Recorder ZOOM R8

Příspěvek od peterslaby » 29 čer 2014 16:36

Nazdar Ľudia
Chcel by som poradit od niekoho kto uz vlastni recorder Zoom R8 alebo 16 ci 24.
Ked som hľadal viac informacii o tejto vecičke, natrafil som len nato, že tento recorder pouzivaju gitaristi.
Ja by som chcel na ňom robit skôr niečo ako goldwave, hip-hop, ambient a pod. Preto sa chcem spytať ak náhodou má niekto s tým skúsenosti, či táto mašina má univerzálny charakter, alebo je to naozaj len na "Gitarovu hudbu". To že to nahráva max. 8 stôp, nie je pre mňa problém. Alebo by ste mi vedeli odporučiť niečo podobné, v podobnej cenovej relácii (250 e)???

jazzym

Re: Recorder ZOOM R8

Příspěvek od jazzym » 29 čer 2014 17:38

v podstate R16 použivam ako stand alone recorder, je to trochu iny klud ako ked zapinaš počitač .. v stand alone mode nahravaš 16/24 bit max 44khz .
z množstva funkcii použivam asi len reverb , ktory sa ale nemusi nahravať , všetko ostatne potom robim v PC.

neni su tam len simulacie pre gitaristov a bagitaristov , ale aj množstvo efktov pre spev , predvolby prenahravanie bicich, masteringove predvolby , ..ale to robim v PC takže ich nevyuživam.

ako zvukova karta može pracovat 24bit/96khz
na baterky vydrži vcelku slušne dlho , ale pri nabijani ich treba vybrat a nabijať inde , neni to ako notebook ktory sa nabija po zasunuti adapteru

neviem ako funguju tie pady v R8 , zrejme sa to nahra vo wavku a nie v midi ,.. jedine po zapojeni s PC sa možno ukaže ako midi USB kontroler a bude sa dať nahrať midi .
či budeš robit hip hop na tom zaleži od teba a tvojej inteligencii -schopnosti využiť pristroj :lol:

peterslaby

Příspěvek od peterslaby » 29 čer 2014 19:05

Vďaka moc
ja by som to chcel tiež využiť ako stadalone recorder....chcem niečo prakticke, lebo nahrávať na počitači mi trvá dlho, kým všetko pozapájam atak......no ešte by ma tie pady zaujímali, neviem či sa dajú využiť len na bicie, alebo sa na ne daju nahrať hocijake sample...

jusuf

Příspěvek od jusuf » 29 čer 2014 19:10

Pri tých Zoomoch si treba všimnúť, že nemajú MIDI pripojenie.Čiže pre stand alone nemajú možnosť synchronizácie s externými MIDI prístrojmi.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 30 čer 2014 01:05

tie vlastne sample na pady budu asi problem ..pišu :you can perform rhythm parts using the built-in drum sounds
The R8 has 10 types of drum kits – sets of 16 types of percussion instruments, including kicks,
snares and hi-hats.

... nič takeho konkretneho o vlastnych vzorkach sa neda dočitať ani v manuali ..ani o možnosti použiť pady s PC .. :roll:
R24 vyzera v tomto nadejnejšie ..ale moc som to zas neskumal.

peterslaby

Příspěvek od peterslaby » 30 čer 2014 19:41

No tak to je škoda, tym pádom sa možnosti tohto pristroja o celkom dosť limitujú, v podstate veľky priestor na produkciu elektronickej hudby tam moc nie je...ale zase je to v prvom rade recorder...možno by mi stačil aj nejaky 2 alebo 4 stopovy recorder z phantomom.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 30 čer 2014 22:39

určite minimalne dve tri sady bicich sa tykaju DnB, EDM , hip hop , ..
a dostaneš k tomu 500MB drum loops , 472 preset patterns čo som pozeral je aspon polovica o DnB .HIp hop.

na nejake improvizovanie pripadne skladanie to stačí ,. ak sa to nahra iba vo wavku , v programe si z toho možeš urobiť midi .. aspon si myslim že by to malo isť ..zariadiť :roll: .
určite sa vpočitači toto zariadenie ukazuje ako Midi USB controler, koli ovladaniu DAW .. treba len odskušať či funguju aj pady ..dal by som tomu šancu 50/50%
http://www.zoom.co.jp/products/r8

http://www.zoom.co.jp/faq/r8

Odpovědět