Reprodukcia novej zvukovky

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Palio-boss

Reprodukcia novej zvukovky

Příspěvek od Palio-boss » 19 črc 2012 23:42

Zdravim. Pravidelne sa tu stazujem a otravujem, tak asi viete ze toto nebude bohvieco, ale...
Kupil som novu zvukovku (Roland Octa-Capture) a nove monitory (KRK VXT6). Ked som zapojil naraz oboje, vsetko sa zdalo uplne super. Po par dnoch som monitory vratil, nevyhovovali (jeden jemne brumel, druhy nejaky poskodeny, len clip dioda vychylena, chcel som to mat pekne ked uz je to take drahe). A teraz nastal problem. Zapojil som truthy 2030A na novu zvukovku. Zvuk sa mi zdal zlava jemne hlasnejsi a ostrejsi vo vyskach. Upravil som trim na monitore a bolo to lepsie. No ked som spet zapojil FastTrack PRO, musel som hlasitost na oboch vyrovnat. Na Roland zvukovke bol zvuk viac do priestoru. Niektore nastroje mi prisli ako invertnute vo faze, zvuk bol akosi sirsie priestorovany, co hralo stereo, hralo az moc na stranach. Nastavenia rolandu mam spravne, vsetko vypanovane na strany...
Priklad pustim wo winapme pesnicku a pan nastavim 100% dolava. na rolande som pocul este zvuk aj v pravom sluchadle, na m-audio ovela menej (rovnaka hlasitost).
Viete mi prosim povedat, ci je to normalne, ci to tak ma byt, ci som paranoidny, alebo ako vyriesit tento problem?

delay

Re: Reprodukcia novej zvukovky

Příspěvek od delay » 20 črc 2012 07:14

Při 100% panningu k jedný straně by jsi v druhé už neměl slyšet nic. Jinak to stejně moc nechápu co tady popisuješ. Buď máš něco s monitorama nebo je chyba ve zvukovce, můžeš tam vyzkoušet i jiný outy.

Palio-boss

Příspěvek od Palio-boss » 20 črc 2012 23:00

Ten panning robi evidentne len winamp tak divno.
Inak v podstate ide asi o to, ze som vyplaseny ze z novej, niekolkonasobne drahsej zvukovky leze iny zvuk ako zo starej a neviem ci to tak ma byt :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 črc 2012 23:10

no ak ti nastroje zneju jak invertnute vo faze , tak to by podla mna nemalo byt .. jemne vacsi priestor , by mohol byt normalny ..

Odpovědět