Roland SP-404, problem s pametovou kartou

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
romano

Roland SP-404, problem s pametovou kartou

Příspěvek od romano » 23 bře 2008 02:38

Zdravim
Dostal jsem moznost vyzkouset si Roland SP-404 sampler, pred zakoupenim.
Procetl navod a dal se do zkouseni. Byl mi dodan bez pametove karty, tak jsem zakoupil CompactFlash Kingston 1MG a nasazel tam samply ve WAVu. Kartu nejprve naformatoval dle navodu, ale po zadani prikazu Import mi roland hlasi Empty, coz znamena ze na karte nejsou zadne soubory.

A tak jsem zkusil exportovat sampl do audio souboru na kartu, abych zjistil zda mam samply ulozene ve spravnem korenovem adresari.
Zadny wav se neulozil, jen jakys to soubor ktery kompl neprecte a mnou naladovane samply z karty zmizely.
Po vraceni karty do rolanda mi to zacalo ukazovat drv, coz znamena "asi" ze budou vymazane zalozne data / ta zkratka bouhuzel neni ve vysvetlivkach/.

Musel jsem kartu znova naformatovat, a zkusil to znova,
podarilo se mi nacist jeden sampl ze ctyr vlozenych na kartu, ale byl cely zmrseny...... a tak dal cele hodiny jsem zkousel importovat ruzne samply ve wav, aiff, z maximalni hloubkou 16 bit. A exporovat do audia.

Exportovat soubor se mi podarilo za ten cas jeden ale pak uz ne a kdyz uz po unavnem zkouseni a ruznem vylucovani chyb,
jsem importoval tri samply do jedne z bank naraz :shock: tak dva byly zase uplne zmrsene.

Na konec jsem se pokusil ulozit na kartu zalozne data vcetne interni pameti a banky, po vyvolani zpet jsou samply rozkouskovane do nesouvislych smycek, proste rachot. A nektere vubec neexistuji, nebo se asi spojily s ostatnima, proto ten rachot.

Takze:

Nechapu jedno jak je mozne ze ten stejny sampl, ktery se mi jednou uz podarilo nacist se napriste po novem formatovani karty uz nepodarilo.

Ne vzdy se samply z karty vymazaly

Nejde mi importovat samply z compactflash karty

Nejde mi exportovat do audio souboru na kartu

a kdyz uz nahodou ano, tak to haze ruzne ulety

Muzete mi nekdo poradit, co delam spatne?
Chystam se skusit jinou kartu ale i tak mi nejde pochopit proc to dela takove haluze, kdyby byly spatne samply nenacetl by se ani jeden.

A tohle jsem nasel na strankach roland, informace ktera neni ani v manualu:

The SP-404 cannot play WAV or AIFF files directly. However, you can use the SP-404's Audio File Import function to convert WAV or AIFF files stored on a CompactFlash card into a format that can be read by the SP-404. During the import process, the SP-404 loads the converted data into its internal memory. Once converted, the new SP-404-compatible samples can be saved to the CompactFlash card as part of a data backup.

Tak jestli to dobre chapu musim prvne samply nakonvertovat do formatu sp-404.

Ale jak? kdyz nejdou nacist

diky za vsechny Vase nazory a rady

Musiclab Kolín

Příspěvek od Musiclab Kolín » 24 bře 2008 16:39

AHoj, nevím, zda ti bude něco platná tato informace, ale já co mám sp606ku, tak používám také CF karty.
Chci říct jen toto: V manualu se doporučijí jen někteří výrobci CF karet a přístroj je schopen pojmout max 512mb kartu, takže i to by možná mohl být střípek do tvé mozaiky. Jinak o tom, že SP404 musí naconvertovt dané wavy či Aify do jeho formátu mi příjde jako blbost a pokud to ani v manualu není...
Nevím. Já mám za to, že tenhle sampler dokáže v realtimu pracovat jak s těmito dvěma formáty, tak s sp404 formátem a nepotřebuje konvert. Zkus vyměnit kartu nebo zavolat na českou technickou podporu firmy Roland. Jestli neznáš číslo, tak mi napiš na email a já ti ho pošlu...Pokud chceš samozřejmě
MPC2500; RP300; HS50M; T7

Lagya

Příspěvek od Lagya » 24 bře 2008 18:42

Skus se mrknout tady ve fóru ... http://forums.rolandclan.info/

romano

Příspěvek od romano » 25 bře 2008 03:18

Pujcil jsem si kartu AKAI a samply se bez problemu nacetly, ted uz by snad melo byt vse v poradku.
Cele me to bylo divne s tim konvertovanim.......

Roland doporucuje 4 vyrobce karet, ale u nas je nejdostupnejsi asi Sandisk. 404 by mela zvladnout pamet 1GB. Stejne nacte maximalne jen neco pres 120 samplu.... a diky tri znakovemu displeji nejde poznat o jaky sampl se jedna a pameti karty se neda volne prochazet a vybirat z ni.
Asi by bylo lepsi jit do nejakeho Akaie, treba MPC-500 by tohle vsechno mohl zvladnout s noblesou....?

Jeste je tu jedna vec ktera me zarazi
Pri samplovani z PC pres zvukovku MAYA 1010 je signal velice slaby,
i pri zesileni audio vstupu na maximum takze kvalita ........, jedine az pri zapojeni mixu nebo zesilovace pred rolanda je signal dostatecny.

Je to tak bezne?

Spousta dobrych informaci na rolandclanu, diky...
jen kdyby pro me louskani jednoho topiku netrvalo celou vecnost :roll:

Odpovědět