Rozdíl mezi NI MASCHINE a MIKRO

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Mitch

Rozdíl mezi NI MASCHINE a MIKRO

Příspěvek od Mitch » 06 led 2013 16:55

Jaké jsou hlavní rozdíly micra oproti většímu maschine? Jde mi o funkce... Když půjdu do mikra, příjdu o něco zásadního? Líbí se mi rozměry, ale ne na úkor funkčnosti.

Obrázek

Prvotsky

Re: Rozdíl mezi NI MASCHINE a MIKRO

Příspěvek od Prvotsky » 06 led 2013 17:17

jestli to máš na užití v rámci běžného DAW , tak ti stačí bohatě mikro..
jestli cheš samplovat desky zkrz maschine, používat na live a Midi in/out , tak si kup větší.

Já jedu hlavně v logicu a mám mikro. nenarazil sem zatim na žádné omezení.. ale já sem dost omezenej obecně.. :D

pharao

Příspěvek od pharao » 07 led 2013 11:48

mozna je to trochu OT ale zajimal bych se jak citlivy ma maschine pady obecne. maschine mk2 ma citlivejsi pady nez prvni rada.
nezkousel jsem - nevim, sam mam korg padkontrol a jsem moc spokojenej, taky mam akai lpd8, tam jsou pady opravdu tezky, na naky jemny velocity to neni... ten korg padkontrol ma mimo jiny skvelej XY pad, ktery se da kreativne pouzivat na nejaky roll a flame artikulace...

jakubt

Příspěvek od jakubt » 07 led 2013 14:10

Rozdíly - záleží na tom, jak s tím chceš pracovat. Na Mikro budeš víc pracovat s myší/monitorem, ale pořád se dá skoro vše řídit i z kontroléru (ale ne tak pohodlně a jednoduše, jako na velkém maschine).
Citlivost padů u Mikro 1. generace je vyladěná skvěle, velocity se dá se stupňovat jemně, a myslím, že se to dá v nastavení ještě dolaďovat. U 1. generace prý jsou u Mikro ty pady o něco lepší, než u velké M., u 2. generace asi budou stejné.

xxman

Příspěvek od xxman » 07 led 2013 16:40

Pady maschine vs padkontrol bych řekl +- podobné, neměl jsem je současně, ale v paměti mi zůstavají pady na padkontrol hodně citlivé, narozdíl od akai MPC kde se o nějaké velké citlivosti moc nedalo mluvit, respektive se musela používat podstatně jiná síla.

Maschine vs mikromaschine souhlasím s ostatníma - pokud to chceš na live, samplování a editaci samplů, případně používat SW Maschine jako zjednodušený DAW, tak určitě velkou Maschine - knoby fungují současně jako midi kontroler pro vybraný VST instrument/effect.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 led 2013 17:59

xxman: na MPC jsou pady super citlivy, jen je treba si tu citlivost nastavit. Defaultne je treba do toho mlatit jak pominutej, po nastaveni spravne citlivosti staci lehoulince tukat.

xxman

Příspěvek od xxman » 07 led 2013 18:47

Jj, citlivost jde upravit, ale potom mi nějak neseděl rozdíl mezi minimálním a maximálním úderem a "mezistupně". Je to možná ale otázka zvyku, MPC jsem moc dlouho neměl, ale mám dojem že byly i tutorialy právě na úpravu citlivosti padu, konkrétně na MPC 1000. Na Maschine mi to sedí tak jak to je a přijde mi to přirozenější.

Odpovědět