Schema zesilovače REVEAL ACTIVE

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
jirkus

Příspěvek od jirkus » 02 čer 2004 13:02

Ahoj všichni.
Koupil jsem si monitory Tannoy Reveal Passiv a teď uvažuji o nějakém vhodném zesilovači k nim. Sehnal jsem si komplet dokumentaci k DPA 380 pana Dudka, ale nejsem si jistý, zda to není vzhledem k ceně a jiným komplikacím (párované tranzistory) pro tyto bedýnky zbytečný luxus a komplikace. Proto bych se chtěl zeptat jestli nemáte schéma zapojení zesilovače a případně i obrázek DPS k zesilovači, který se montuje do aktivních Revealů. Někde tady na fóru se psalo, že jsou tyto aktivní Revealy osazeny nějakým jednoduchým zesilovačem (integrovaný šváb pro každé pásmo + nějaký crossouver)
Předem díky za info, Jirka

kexik

Příspěvek od kexik » 02 čer 2004 14:51

dpa380 pana dudka je desna hovadina, obzvlast so suciastkami, ktore boli k dispozicii v roku 1990... a je to zlozity zosilovac, ktory pokial riadne nenastavis, tak bude hrat zle. ak si zosilovac nikdy predtym nestaval, tak jedine riesenie, ktore ma aku-taku sancu na uspech, a pritom slusne hra, je tovarenske zapojenie s tda7294... pouziva sa aj v monitoroch, napriklad v "lacnejsich" modeloch Acon, takze snad ti to bude vyhovovat :)

http://www.electronic-kits-and-projects ... 0/3106.pdf

jirkus

Příspěvek od jirkus » 03 čer 2004 10:06

Díky za typ Kexíku. Takhle podobně jednoduché (asi o 7 pasivních součástek složitější:) zapojení zesilovače jsem viděl když jsem ještě za totáče na ZŠ dělal konstrukce s A2030.
A i když konstrukce DPA p. Dudka byly publikovány někdy v letech 92-93, stále se jedná o spičkový zesilovač, který alespoň podle parametrů o několik tříd strčí do kapsy zesilovače možná hodně aktivních monitorů do xx.xxx,-Kč. Však taky když ho s předním mramorovým panelem :) výrobce firma FOX Audio prodávala, stál, jestli se nemejlím , něco kolem 38.000,- kč .
Na druhou stranu je asi fakt, že většina aktivních beden (i těch větších) bude osazena takovými “sračkoidními” zesilovači, jako je ten na tvém linku.
Taky mám takový dojem, že všechny tyhle aktivní bedny by vzhledem k nedostatečnému chlazení budou mít problémy s chlazením.
Dobrá, tak to tedy vybalím – chci si pořídit dobrý odposlech, na kterém bych mohl udělat minimálně zvukově pořádnou muziku, na kterých bych dokázal vyprodukovat CD (i když se to možná nikdy nestane:). Chěl bych pořádný odposlech, který nebudu chtít za rok, či dva prodávat, protož mne bude štvát. Zkrátka maximální řešení za rozumnou cenu :)
Také mi není zcela jasná koncepce, tedy jestli mít zesilovač a bednu odděleně, nebo jestli použít aktivní bednu.

jirkus

Příspěvek od jirkus » 03 čer 2004 10:11

Pokud mne přesvědčíte, že REVEALY jsou cestou nikam, klidně je prodám a koupím něco jiného.

kexik

Re: Schema zesilovače REVEAL ACTIVE

Příspěvek od kexik » 03 čer 2004 11:27

jirkus, on nie je srackoidny, vazne... koncak ma mosfet tranzistory, velky pokojovy prud a naozaj, zvuk je VELMI uspokojivy, naklady su velmi prijatelne (chip stoji cca 400Sk a ked zratas poctivo vsetky suciastky na podobny amp z diskretnych suciastok vyjde ti aj dvakrat viac, pokial to nepostavis z odpadkov)

na to dpacko nemas, ver mi, dva som ich postavil (jednu 380ku a jednu 220ku) zo suciastok bez dynamickeho parovania (boli vyberane len na rovnaky zosilovaci cinitel) a NEBOLO to ono... (potom som pocul original dudka a bolo to celkom ine)

este poznamka: pri integracoch HODNE zalezi na navrhu dps, takze moc neexperimentuj a zozen si navrhnuty plosak

jirkus

Příspěvek od jirkus » 03 čer 2004 15:40

Kexiku s tou 380kou jsem se nechal unést grafy na papíře, přesně spárované tranzistory bych asi stejně nikde nesehnal a tak se na DPA vykašlu. Až budu slavnej, tak si koupím FARy jako EW a nebo něco lepšího :) Nic proti EW.
Koukal jem do prospektů REVEAL ACTIVE a vypadá to, že obě pásma jsou osazena pouze jedním zesilovačem. Na tom tvém zesilovači možná něco bude – když to bude hrát :), za ty peníze by to bylo super. Zesilovač bych chtěl umístit uvnitř bedny. Jenom ještě nevím, jak vyřešit zdroj. Měl už někdo doma otevřený aktivní monitor? Jak je tam řešen zdroj? Použít toroidy? Nebude mít umístění trafa takhle blízko reproduktoru negativní účinky :)? Mohu koupit toroidy o průměru 115mm a výšce 52mm? Neexistují nějaké menší? Předem děkuji za odpovědi.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 čer 2004 16:58

zdroj je rieseny bezne. typicka je vysokokompaktnaa konstrukcia, kde vsetky diely su napraskane na zadny kryci panel-chladic. spravidla sa setri miestom, takze zosiky maju radsej tvrdsi zdroj a mensie filtracne kondy a toroidy su jednoznacne preferovane. pouziva sa uplne zaliaty typ, alebo aspon so zaliatym stredom, koli vibraciam. magneticke pole nevadi, kedze je jednosmerne. donutra revealov by som ale nestrkal nic a urobil by som normalny externy koncak, neviem nac vymyslas urobit aktivne revealy...

blesk666

Příspěvek od blesk666 » 09 črc 2004 17:17

DPA 380 SE som mal, je to hodne slusny zosik, stavba je vsak dost narocna, sciastky aj s krabicou ta vyjdu tak okolo 10 tis ked to ma byt kvalitne urobene. Cize bud kup origo Second hand DPA, alebo predaj Tanoye a Kup si aktivne Behringer Truth 2031-ver mi su lepsie ako co kolvek v asi tebe zaplatitelnej kategorii. Ak vsak chces stavat pan Dudek momentalne navrhol a predava opat perfektne navrhnuty zosik prave pre aktivne bedne a spickove viackanalove zosilovace s Integrovanym Obvodom LM4780 (2x60W pri 4Ohm, 2x50W pri 8Ohm, 120W do mostika). V Aconoch (Acon 723-co je najnizssi model Acon ale za 110 tis Sk je podobny IO -LM3886T ale mono-2xna bas a 1xna vysku). Taketo osadenie maju aj Behringer Truth 2031- je to vskutky vinikajuci IO. Tktaiez mam pofotene Behringery otvorene a k tomu Service manual so schamou. Ak chces vic info mam k tomu v PC schemy a navrhy plosakov, posli mi mail (samozrejme zdarma) ti ich poslem alebo dotaz pana Dudka na :www.lopuch.cz, kde sa vyskytuje v diskuziach) moj mail:malinav@eurotel.sk

blesk666

IO zosilovace pre aktivy

Příspěvek od blesk666 » 09 črc 2004 17:29

[V Aconoch nie je TDA ale LM3886T 2ks na bas a 1ks na vysku konkretne v modeli 723 co je ich najlacnejsi (stoji 110 tis Sk) To iste je aj v Behringer Truth 2031, je to hodne dobry IO zosik, potvrdil to aj pan Dudek a momentalne so skoro takym istym obvodom navrhol jeden zosik ten obvod co pouzil on je LM4780 - co je defacto 2xLM3886 (LM3886 ma o nieco malo lepsie spreslenie THD a IMD a o zas nieco malo horsi sum, 4780 je 2x60W a 3886 je 2x68W pri 35V napajani a 4 Ohm zatazi)

wsly12

Příspěvek od wsly12 » 07 srp 2009 13:28

Zdravím pánové,

bylo by možné nějak postnout schéma té B2031?

Díky

Odpovědět