soft pro začátečníky

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
strejda9822

soft pro začátečníky

Příspěvek od strejda9822 » 23 lis 2011 22:42

Zdravím,
jsem tu nový a budu mít asi opravdu tupé dotazy. Ale na začátek bych se chtěl zeptat, jestli nemáte nějaký soft na doporučení na začátek pro skládání a hlavně nahrávání hudby. Nebo klidně i na delší dobu, ale aby byl jednoduší na ovládání, a aby splnil moje požadavky. Chtěl, bych program spíše na nahrávání než na skládání, ale aby uměl i nějaké to dosamplování a doskládávání. Kamarád, který skládá el. muziku a používá FL Studio a taky mi ho doporučuje pro mě, což já s ním nesouhlasím. Myslíte, že je to úplně mimo mísu a má to potencionál do budoucna. Chápu, že teď jsem popsal v podstatě všechny programy na světě, které mají něco dočinění s hudbou, pište klidně vše co vás napadne budu rád. Co používáte vy, jaké máte s tím zkušenosti. Taky bych se chtěl zeptat pro představu. Co za se používá ve studiích na nahravání a to konkretní případy. A takové celoplošnou otázku, jestli se mac vyplatí včetně appláckých hračiček na skládání hudby až klidně k úpravě videa. ale hlavně kvůli Logic Studio, protože kvůli hudbě píšu tento "článek". :D Děkuji předem za každou odpověď.

PELF
Profesionál

Re: soft pro začátečníky

Příspěvek od PELF » 23 lis 2011 22:51

Každýmu sedne něco jinýho a o tom to je, najít si to svoje, bez ohledu na to, v čem točej jiný/profi studia. Za sebe můžu doporučit http://www.reaper.fm/
Je tady o něm i diskuze ./trackery-sekvencery/reaper-daw-t6536.html
A skládat hudbu nebo zpracovat video, není problém i v PC.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

jakubt

Příspěvek od jakubt » 24 lis 2011 02:57

Pro začátečníky se hodí GarageBand (jen na Macu), je jednoduchý, ale přitom se v něm toho dá udělat hodně. Navíc se projekty z GB dají otevřít v Logicu.

STi

Příspěvek od STi » 24 lis 2011 09:53

Ja som vyskusal asi takmer vsetko ale nakoniec som aj tak ostal pri Ableton Live
FB | SC | T

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 24 lis 2011 10:11

PELF píše:Za sebe můžu doporučit http://www.reaper.fm/
+1
Navíc je zdarma.

delay

Příspěvek od delay » 24 lis 2011 12:26

STi píše:Ja som vyskusal asi takmer vsetko ale nakoniec som aj tak ostal pri Ableton Live
Radit zacatecnikovi Live a jeste k tomu na nahravani je podle me nesmysl.
Ten Reaper, Garage nebo odlehčenej Cubase bude asi nejlepsi volba pro zacatek. Zkratka neco "linearniho" na bazi multitracku.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 lis 2011 12:54

live ma predsa aj linearny mod...

delay

Příspěvek od delay » 24 lis 2011 13:14

kexik píše:live ma predsa aj linearny mod...
To je fakt, v tom pripade ale i FL ze jo... Jde jen o takou tu intuitivni praci a kdyz k tomu prijde nekdo novej, tak ackoli ty softy jsou vyspely a mnoha ohledech skvely, tak mam porad pocit ze neco jako Cubase je privetivejsi.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 24 lis 2011 15:15

Vrzalík píše:
PELF píše:Za sebe můžu doporučit http://www.reaper.fm/
+1
Navíc je zdarma.
Bacha na to - od určité verze nikoli, je to SHAREWARE :!:

P.

STi

Příspěvek od STi » 24 lis 2011 16:19

delay píše:
STi píše:Ja som vyskusal asi takmer vsetko ale nakoniec som aj tak ostal pri Ableton Live
Radit zacatecnikovi Live a jeste k tomu na nahravani je podle me nesmysl.
Ten Reaper, Garage nebo odlehčenej Cubase bude asi nejlepsi volba pro zacatek. Zkratka neco "linearniho" na bazi multitracku.
to je asi vec nazoru. keby som vedel a mal Live k dispozicii ked som zacinal, tak by som nestracal par rokov s FL studiom a Reasonom.
FB | SC | T

supreff

Příspěvek od supreff » 24 lis 2011 19:31

když sem začínal tak sem taky hledal a nakonec sem našel cubase a uněj sem do dnes spokojenej,na youtube najdeš manualy od vytvoření stopy až po mastering takže sleduj manualy řid se jim a časem se ti to vryje pod kuži

strejda9822

Příspěvek od strejda9822 » 24 lis 2011 21:57

Díky moc všem za vyjádření,
chci se dál zeptat. Co to Fl jak byste ho ohodnotili, jako profesionální? Jen tak ze zvědavosti i když furt mám na vědomí, že je to subjektivní názor. Ale jak jsem se právě dočetl, tak si Fl vede dosti dobře. =D http://www.musicradar.com/tuition/tech/ ... -238905/15 Opravdu by mě zajímalo, co se požívá ve studiu, jestli máte někdo zkušenosti. Vůbec nemám představu, jestli se používají ty stejné programy, o kterých se právě bavíme.? :shock: A snad už poslední dotaz. :lol: Již zmiňovaný kamarád říkal, že v Cubase je špatně použitelný piano roll. žeprý se do něho nemůže v kreslovat bloky, aby hrály každý tón v určitou dobu. A z toho podle něho vyplývá, že v Cubase ty blocky se dají nahrát (input) přes MIDI a jen je upravit. Bez MIDI se nahrát nedají, a ani nakreslit. Což Fl tuto schopnost má. :D ??? Díky moc za odpovědi.

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 lis 2011 23:11

Sony Acid 7. A máš vystaráno. :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Martas

Příspěvek od Martas » 24 lis 2011 23:41

Nevim tedy, jake "blocky" mas na mysli, ale jestli myslis ty male obdelnicky co jsou jako noty, tak to samozrejme jde kreslit treba tuzkou. MIDI vstup k tomu nepotrebujes. Ale kreslit to tuzkou mi prijde trosku blby. Lepsi je to nahrat pres MIDI. Ja tuzku pouzivam jen ve vyjimecnych pripadech.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 25 lis 2011 11:07

jak vidno, co clovek to nazor, je to proste uplne fuk. nejaky promenny tam ale jsou: jestli jsi na macu, zhavej kandidat je mac. jestli jsi na PC a pracujes hodne klasicky ''muzikantsky'' (nahravani audio stop, prip. midi), tak urcite budes zvazovat cubase nebo ten reaper. jestli mas elektronickou mentalitu, tak z myho pohledu je jednoznacne nejjednodussi FL studio, potom budes zvazovat urcite live!. sony acid uz jsem leta nevidel, ale verim, ze to je taky vybornej soft (a dost mozna podcenovanej). sonic foundry u sebe vedu jako firmu, ktera ma vsechno skvele ergonomicky vyreseny, kdysi sem delal audio ve vegasu a vsechno je presne tam, kde bych to cekal. takovej pocit nemam treba u abletonu, cubase nebo logicu... jinak je vtipny, jak porad FL studio trpi stigmatem nejaky plastovy hracky, ale pritom je to neskutecne mocnej nastroj na elektroniku (dve ''nejvetsi'' jmena soucasny kiddie elektroniky, skrillex a deadmau5... v tom delaji).

Odpovědět