světelný kompressor.....

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
c9000

světelný kompressor.....

Příspěvek od c9000 » 14 úno 2012 15:15

Našel jsem tuhle zajímavou věcičku. To jak je to postavený je jedna věc, jak to funguje věc druhá. Mě jde spíš o to, jestli někdo z více zasvěcených zde na foru neví, jak dostat totožný zvuk jako je v ukázce, v níže uvedeném článku. Krásnej "nakřupnutej" vintage kopající zvuk. Zkoušel jsem to všemožně napodobovat ale z ničeho jsem nevytáhl podobný výsledek. (testoval jsem na uvedených ukázkách ).

Tady to je: http://www.beatmag.net/archives/297
ukázka zvlášt: http://www.beatmag.net/vintage/xmas06/w ... breaks.mp3

Obrázek

Díky za jakoukoli pomoc. :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Amorph
Moderátor

Re: světelný kompressor.....

Příspěvek od Amorph » 14 úno 2012 16:31

Chvili jsem si s tim hral a myslim, ze tohle neni uplne daleko. Je znatelne jine zkresleni na tom kopaku, ale me se teda to origo ani moc nelibi. Punch na virblu mi prijde docela podobnej. Pouzil jsem digital fishphones blockfish podporenej dominionem (podporil transienty) a na to trochu eq.
imperator-blockfish3.mp3
(503.98 KiB) Staženo 30 x

c9000

Příspěvek od c9000 » 14 úno 2012 17:06

Dík za zájem poslechl jsem, není to ono, přesně toho co si sem nahodil sem dosáhl taky ale furt to nemá tu potřebnou tučnost. Trochu mi ten charakter kompresoru připomíná EMI Abbeyroad pluginy, ale taky to není, ono. Oni maj na desce (dle mýho posudku a ucha) většinu bicích prohnanejch přes tuhle krabici a funguje to fakt hezky.
Naposledy upravil(a) c9000 dne 21 bře 2013 12:40, celkem upraveno 1 x.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 14 úno 2012 19:32

Ja bych to udelal NEVE 2254 plus pas --hodne saturace
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 úno 2012 21:04

fairchild ti neda tolik saturace, aby to nevzalo transienty - soude teda podle emulaci, hw bednu fakt nemam..

nasmeruju te sice trosku jinam, ale zkus camel crusher. ja ho znovu objevil celkem nedavno a je to vybornej plugin. kombinaci dvou destrukcnich algoritmu, natvrdo nastavenyho kompresoru (s variantou), k tomu prijemnej filtr.. kdyz se za to da hezkej ekvalizer na doladeni spektra, pripadne takovej, kterej neco barvy jeste prida (treba jako pultec od ikm), vysledek muze bejt zajimavej.. voxengo varisaturator taky funguje vyborne..

no fakt je, ze ten charakter jako's postnul jsem nedokazal za kratkou chvili zkouseni naladit. priblizil jsem se vzdycky jen trosku. nicmene spousta nastaveni znelo vyborne ;) u toho vzorku je ty distorze docela dost a je takova trosku nevyzpytatelna. jde u toho kramu neco nastavovat? :-) ten web jim nejak nefachci zrovna.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 14 úno 2012 21:14, celkem upraveno 1 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 úno 2012 21:06

mne se teda asi moc nelibi vychozi zvuk, ale kdyz uz, tak amorphova rozbita verze se mi libi vic, i kdyz mozna neni tak zivelna.

peteness

Příspěvek od peteness » 14 úno 2012 21:26

Ten puvodni zkresleny loop (web nejak nejede, jen ta mp3 je funkcni) je jak pres nakou levnou lampovou srandu. 2 kusy Behr MIC 100, zapnout limiter - tohle bylo prvni, co se mi vybavilo. Z pluginu naky\ saturator, z tech starsich co si pamatuju Magneto, PSP ... ale nebude to ono.
Co to je za bazmek? Signal jde pres ty zarovky? :shock:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 úno 2012 21:35

ted to posloucham doma na monitorech (zkousel jsem to odpoledne ladit jen v praci na sluchatka) a ten jejich komp tomu dava a dost vyraznejsi transient nekde ve spodnich stredech, to se mi libi a myslim, ze diky tomuhle pak ty veci budou krasne fungovat v mixu. To zkresleni me sice az tak nedostava, ale zly to taky uplne neni, je fakt, ze to nezni jako bezny sw, je tam nejak ta spina a zivost.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 úno 2012 21:37

souhlas, bejt tam min ty destrukce, tak je to super. alespon mymu uchu se to libi ;)

c9000

Příspěvek od c9000 » 14 úno 2012 22:27

Amorph píše:ted to posloucham doma na monitorech (zkousel jsem to odpoledne ladit jen v praci na sluchatka) a ten jejich komp tomu dava a dost vyraznejsi transient nekde ve spodnich stredech, to se mi libi a myslim, ze diky tomuhle pak ty veci budou krasne fungovat v mixu. To zkresleni me sice az tak nedostava, ale zly to taky uplne neni, je fakt, ze to nezni jako bezny sw, je tam nejak ta spina a zivost.

Přesně je to naturální a krásně to nakopává, právě že ty jejich mixy sou užasný. A je tam cejtit že tuhle mašinu dost používaj.
Zas na druho stranu se ve mě pere myšlenka, jak asi těžký může bejt tuhle krabičku postavit. Ze bych jim napsal o schéma, za hřích by to rozhodně stálo. :wink:

c9000

Příspěvek od c9000 » 15 úno 2012 10:40

peteness: jo signál jde nějakou foto - světelnou cestou přes žárovky. Nejsem tak zběhlej v angličtině abych si to dokonale přeložil, navíc ten web fakt nejde. Princip toho kompresoru vzali z flangeru moon vibe, kde je fotocitlivá bunka ragujicí na signál.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 úno 2012 10:43

tak to je proste opto-kompresor ne? Signal zhavi zarovku nebo nejaky svetelny emitor, ktery snima svetelne citlivy clen a konvertuje zpatky na napeti.

c9000

Příspěvek od c9000 » 15 úno 2012 10:48

Taky si myslim, simulací opto compressoru jsem to zkoušel napodobit (ten od IK) a uplně mimo.
takhle to vypadá zavřený :)
Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 úno 2012 10:50

ja jsem mel blockfish v opto modu a bylo to urcite bliz, nez vca. Ty zarovicky jsou ale pekna picovina:)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 15 úno 2012 12:50

no zarovicky tam urcite nejsou kvuli optokompresi :-) spis me napadlo, jestli nemohou mit na svedomi to zkresleni. wolframovy zkreslovac :-) navic pri tom zkresleni dochazi i k urcitymu druhu komprese, ale rek bych ze spis mimodek, nez aby se kvuli tomuhle, jmenovalo cely zarizeni teda kompresor ;)

jinak optomkompresory jsou spis zvukove cistejsi ne? ty moc nesaturujou, nebarvej. barvej spis lampovy bestie.. klidne me opravte ;)

Odpovědět