TC - VoiceLive 2 vs. VoiceWorks vs. VoiceWorks2

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
sunrise

TC - VoiceLive 2 vs. VoiceWorks vs. VoiceWorks2

Příspěvek od sunrise » 15 srp 2010 11:31

Ahoj, než se pustíte do nedělního oběda, potřebuji znát prosím váš názor, který bude rozhodující při výběru jedné z těchto tří krabic - VoiceLive 2 vs. VoiceWorks vs. VoiceWorks2. Potřebuji nějaký "multiefekt" na hlas pro studiovou práci - primárně. Původně jsem chtěl koupit Roland VP-7, ale jak zjišťuji TC v této oblasti ASI nabídne víc - nebo používá někdo a doporučil by? Používám už TC Helicon Synth (vocodér, hard tune atd.) a potřebuji něco na harmonie a dublování hlasů, případně korekci. Voice live 2 je především na live performance, ale ve studiu by šel použít stejně tak - teď tady testuji Voice live 1 - díky Mňágo :) Ale v racku by to bylo přeci jen praktičtější. Bohužel zatím jsem nikde nenašel zásadní rozdíl mezi Voice Works a Voice Works PLUS - sami uživatelé potvrdili, že to PLUS je zavádějící. Je jiný než dle užití na stage lepší VoiceLive2 než série VoiceWorks? Je lepší VoiceWorks PLUS než VoiceWorks? Chci logicky co nejvíce nového a šikovného pomocníka, za co nejméně peněz. Některým "zpěvákům" to může pomoci a některé bych řekl skoro zachránit :twisted: - díky všem za pomoc a názor
Win7 64bit pro, 4core, Intel i7-920, 12GB 1800MHz
Mackie Control Universal PRO, Steinberg MR816x, KRK V8II
Cubase 5, Battery 3, Kontakt 4, NEXUS2, Largo, Roland SH-201, Korg MS-20,
Fat funker & 5060, Neumann U87 classic, RODE: NT 2A, UAD-2 DUO

nixx

Re: TC - VoiceLive 2 vs. VoiceWorks vs. VoiceWorks2

Příspěvek od nixx » 15 srp 2010 14:02

Chces urcite HW? Vyuziti techto hracek vidim nejvic v live pouziti. Ve studiu bych ale osobne dal urcite prednost SW reseni - digital jako digital ;-) Muzes pouzit napr Melodyne, Autotune a dalsi...
Vyrobky od TC mam moc rad, jsem jejich fanda, ale do studia bych asi tenhle HW neporizoval.

sunrise

Příspěvek od sunrise » 15 srp 2010 14:40

Melodyne jsem zkoumal opravdu jen povrchně, ani demo jsem netestoval - což následně provedu :) Ale HW je přeci jen HW a myslím, že by bylo fajn, kdyby si tohle počítal mimo PC a "neobtěžoval" při práci :) Tak počkám až někdo napíše srovnání VoiceWorks a praktické užití Live2 - díky za koment!

sunrise

Příspěvek od sunrise » 15 srp 2010 14:58

Tak teď jsem se díval na Melodyne ceny v ČR a zjistil jsem, že několik druhů, takže to je asi na nové vlákno nebo hledání v diskuzích, který sw by byl vhodný. Takže zpět k TC :) i když Roland VP-7 taky nevypadá špatně. Navíc Melodyne se chová identicky jako Cubase 5, že umí udělat korekci ve vokálu, když se někdo utne - takže to není to co hledám

Odpovědět