Velmi zaujimavy clanok o narastajucej popularite HW syntakov

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
dendy
Vybavení

Velmi zaujimavy clanok o narastajucej popularite HW syntakov

Příspěvek od dendy » 07 led 2014 11:57

Velmi zaujimave citanie .. s vela vecami tam napisanymi sa maximalne stotoznujem.. vypichnem par zaujimavych citatov.. Ta renezancia analogovych syntakov ktora teraz nastava sa mi hodne moc paci :-)

- "I have an inspirational part of the studio which I enjoy when I make some sounds. And the other part of the studio is just my computer with the software. "
- "Less Options Can Equal More Creativity"
- "While modern recording environments allow advantages like saving and recalling presets, Devine feels that the lack of these features adds to the creative
process with hardware. “It’s sort of like creating this audio ghost that exists only for a short time.""

http://blog.dubspot.com/rise-of-the-mac ... n-leploop/

btw. pre mna osobne to nieje len o HW v zmysle syntakov, ale pre mna taky HW 'less options, more creativity' je napriklad aj ten iPad ..

demsky

Re: Velmi zaujimavy clanok o narastajucej popularite HW synt

Příspěvek od demsky » 07 led 2014 14:33

Ma pravdu, iked zalezi hlavne od cloveka ako k tomu pristupuje, nazivo sa da robit s hocicim, staci sa vyhybat MIDI, automatizacii v sekvenceroch a podobne. Mat odmedzeny hardware je samozrejme tiez fajn, mne casto staci aj stary 1989 Nintendo Gameboy DMG-01. Pred takymi desiatimi rokmi som sa citil trocha ako ten Richard Devine, ked som vo Fruity Loops naladoval nejake VSTicka, efekty, zapol v pozadi SoundForge a dal record, po hodine experimentovania som zazil obcas tie vzacne sekundy, ked sa spustila nejaka anomalia, obcas zo spatnej vazby, obcas nestihal zapisovat harddisk a boli tam glitche s distortion a podobne, celkom ma to bavilo, no publikovat by som to asi nechcel.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

MDudas

Re: Velmi zaujimavy clanok o narastajucej popularite HW synt

Příspěvek od MDudas » 08 led 2014 21:47

Stale o tom istom - keby to bolo cenovo a priestorovo unosne, tak si vsetci kupime 5 roznych syntakov.
Software je len "all-in-one" nahrada, ktora neskutocne setri rozpocet. Trufam si povedat, ze syntak-workstation, ktory aspon zhruba zvlada to, co SW pracovna stanica, je nepredatelny. (vid cena Kronosu).

"Less Options Can Equal More Creativity" - toto tiez platilo vzdy, len sa na to obcas zabuda.

Odpovědět